DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Triki za moč, ravnotežje in koordinacijo

4 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Kateri se vam zdijo najboljši, katere delate z vašimi psi? Smile Seveda je vsak trik tudi vaja za moč, ravnotežje in koordinacijo, ampak tu imam v mislih tiste, ki še posebej poudarjajo to. Bi potrebovala še kaj idej, ker se mi zdijo ti trikci resnično dobri za to, da se pes zaveda svojega telesa (kar je ključ za vse trikce, poslušnost in športe) in tudi zavarujejo pred poškodbami.
Za začetek se jih bom probala jaz nekaj spomnit, upam da me boste dopolnili:
- osmice in slalom med nogami - naprej in nazaj
- kroženje okrog vodnika - naprej in nazaj
- hoja nazaj
- vrtenje na mestu
- prosi (+ razni triki v tem položaju, npr. premikanje tac, glave, držanje nečesa med tacami/na ali v gobčku, premikanje naprej --> pingvin...)
- skok v zrak, skok skozi obroč iz rok, skok čez nogo, skok na hrbet, skok na vodnikova stopala
- dvigovanje posameznih tac
- dvigovanje dveh stranskih/diagonalnih tac
- pivotiranje
- šepanje na eno ali dve taci
- hitre menjave položajev (sedi-prostor-stoj-prosi-priklon itd.)
- stoja na sprednjih tacah in hoja v tem položaju
- hoja po zadnjih tacah
- hoja med vodnikovimi nogami s prednjimi tacami na stopalih
- hoja z vodnikom z zadnjimi tacami na stopalih
- hoja vstran
- vrtenje žoge naprej s prvimi tacami
- cavaletti
- hoja s križanjem tac/hoja z dvigovanjem prvih tac
- počepi
- vse 4 tačke v posodico
- prve tace na eno stopalo vodnika, zadnje na drugo in hoja tako
- stopanje na tarče - z vsako taco na eno
- pretegovanje - zadnje tace na mestu
- ''obešanje'' za nek predmet s prvimi tacami, držanje nekega predmeta (v prosi) s prvimi tacami in tudi ujemanje če vržeš predmet
- razne vaje na ravnotežnem disku in veliki žogi

Prosim da me dopolnete. Smile Delate te trikce? Kako pogosto? Smile Če koga zanima kako se nauči lahko pomagamo. Smile Meni so ti trikci res super, se mi zdijo res ključni da se pes zaveda svojega telesa, da ima moč, ravnotežje in koordinacijo, kar je ključno za skorajda vse pasje športe in tudi v vsakdanjem življenju za moje pojme precej pomembno, če ne drugo z vidika zavarovanja pred poškodbami. Smile Midva jih veliko delava, kar vsakodnevno, in je res lepo videti kako pes dobiva te veščine in lepo napreduje, proti temu da na začetku ni znal niti zadnje tace dvigniti ali se obdržati 1 sekundo v prosi. Smile

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Becca zna skoraj vse Very Happy Delava jih vsak dan. Jaz bi mogoče še dopolnil s prevalom Very Happy

Se pa strinjam greatpost

https://domzavsepse.forumsl.net

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Kirra tudi zna skoraj vse. Je pa čisto odvisno koliko jih vadiva, včasih večkrat na dan, včasih kakšen dan sploh ne ipd. Največ časa sva porabili za trik, da da vse tačke v eno malo posodico. Razz Drugače pa sva zdaj v fazi učenja dviganja tac diagonalno, bova vidli, če bo uspelo oz. v kakšnem časovnem razponu bo uspelo. Very Happy

Kim*

avatar
Novinec
Novinec

Jaz bi rabila pomoc pri pivotiranju, delava s shapping metodo Razz In je problem, da nikakor ne premakne zadnje tace niti za mm da bi lahko poklikala, da je treba dat tace na posodo je hitro pogruntala, ampak ko čakam naprej pa samo strmi in čaka na posodi ali pa tapka s sprednjimi tacami in probava vse možno, zadnjih tac pa ne premakne nikoli

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Enak problem kot Kim imam jaz. Pomoč? Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

A ste kdaj delali kaj s psi z zadnjimi tacami oz. nasploh z zadnjim delom? Predvidevam da ne, ker če bi bi psi skoraj sigurno že sami to ponudili (edino če še niso navajeni na shapping in sploh ne ponujajo vedenj). Začnite najprej z drugimi vajami za zavedanje zadnjega dela telesa. Dober je npr. cavaletti. Smile Pa kakšen 2on2off (za začetek samo da se pes zaustavi, potem šele da tudi od spredaj stopi gor) tudi zna pomagati.

Drugače pa si lahko pomagate s tem da se za začetek (čim manj časa!) tudi vi premikate s psom, da se on premika tako da vas gleda v oči. To skoraj sigurno ne bi smel biti problem. Smile Potem pa paziš, da nagrajuješ zelo ''pod kotom'', tako da psa že z nagrajevanjem nekako ''obrneš''. Resnično ne znam razložiti kaj hočem povedati, dvomim da iz te razlage kdo kaj razume. Razz 

Pa ravno mi je na misel prišlo, da še pes zna tarčanje z zadnjimi tacami, da preprosto tarčo daš na tla kak centimeter od zadnje tace psa in se on prestopi nanjo (samo za začetek, da dobi občutek kaj se dela, od tu dalje pa gradiš na shappingu). Smile

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

O super ^^ Hvala Rebeka Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

Kim*

avatar
Novinec
Novinec

Pri Kim to pomoje ni, ker delam tudi na zavedanju zadnjih tac ;P 2on2off itak ja, cavaletti še nisem sicer, dvigovanje vsake zadnje tace na nek predmet tudi zna (pa še nisem čisto prenesla brez vsega), stoja, pa tarčanje na zadnje tace tudi gre in bom pomoje tako poskusila(: Pa s shappingom tudi delava že kar nekaj časa in mislim da je pokapirala to foro, tako da to spet ni verjetno :'D 

Pa rada bi, da čim več sama pogrunta, sem že probala pomagat s tem premikanjem pa gre, ampak se vidi da ji ni jasno in samo slepo sledi meni oz. hrani bolj :'D No bom še vztrajala s shappingom in bo že enkrat ratalo, mi je bolje da grem počasi po tej metodi in trikec res naredim zanimiv in ga kasneje rada dela Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu