DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Učenje slepega ali gluhega psa EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Učenje slepega ali gluhega psa EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Učenje slepega ali gluhega psa EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Učenje slepega ali gluhega psa

+4
aska
iAsh
iJazz
momokika
8 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Učenje slepega ali gluhega psa Empty Učenje slepega ali gluhega psa Tor 28 Okt - 21:31:47

momokika

momokika
Novinec
Novinec

Socializacija s psi in ljudmi je za slepe ali gluhe zelo pomembna, zato jo je treba spodbujati. Slepe pse naučimo, da se odzovejo na znake z rokami. Pri gluhih in slepih psih znake dajemo z dotikanjem, psa recimo dvakrat potrepljamo po zadnjici, če želimo, da "sede".

Gluhi in slepi psi si narišejo karto okolice s pomočjo svojih tačk. Spremenjena tekstura jim pomaga "videti", kje so. Talne preproge ustvarjajo jasno in varno pot, ki ji lahko slepi in gluhi psi sledijo.

Oprema
Psu nadenite ovratnico ali ruto, na kateri piše "sem slep" ali "sem gluh", da o tem obvestite druge. Pozornost gluhega psa lahko vzbudite z ovratnico, ki vibrira in s katero upravljate na daljavo. Namesto klikerja lahko gluhim psom nakažete nagrado s svetlečo lučjo.

Lastnica slepega in gluhega psa Katherine S.
Skrb za slepega in gluhega psa zna biti res velik izziv, vendar sama raje namenjam pozornost vsem Kooperjevim darom. Kooper ne dovoli, da zaradi katerekoli domnevne ovire ne bi mogel živeti kot običajen pes. Navdihuje me. Kooper trenutno opravlja certifikat za terapevtskega psa, da bo lahko navdihoval in vzpodbujal druge.

Kathrin nasver:
"Vaš pes bo vesel varnih, zabavnih igrač za pse, recimo takšnih iz katerih pridejo priboljški ali igrače, ki se premikajo. Psu s posebno gesto dajete vedeti, da odhajate, lahko ga štirikrat potrepljate po prsih. Sicer vas bo iskal po celi hiši."

Še en primer slepe in gluhe psice:
Chica je slepa in gluha avstralska ovčarka. Mnogi 'dvojni merle' avstralski ovčarji, ki se rodijo beli so slepi in gluhi (imenovani tudi psi mrtvaško bele barve), zato jih pokončajo. Če te pse izšolamo, živijo in delujejo tako kot vsi drugi psi.

Vir: Knjiga: 101 način za več aktivnosti z vašim psom!
______________
Poznate kakšnega psa, ki je slep ali gluh?

2Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Tor 28 Okt - 22:39:50

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Odlično!!! BRAVO! greatpost ... samo sam ne bi upal imeti slepega ali gluhega psa, če bi pa ga dobil pa bi ga seveda sprejel in si postavil iziv psa vzgojiti. Osebno ne poznam nobenega gluhega ali slepega psa, bi pa ga rad spoznal, da bi videl kako to vse deluje Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

3Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Tor 28 Okt - 23:01:15

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Sicer ne poznam dobenega gluhega ali slepega psa v živo, spremljam pa eno double merle avstralsko ovčarko (Snow), ki je gluha. Dela tudi agility in jo je res super spremljati, ker vidiš kaj se da vse doseči in da dejansko to ni ovira za psa. Samo človek se more sprijaznit s tem in se lahko čisto normalno dela/živi. Lastnica objavlja tudi redno njene izkušnje in nasvete, tak da je res zanimivo brati "zgodbice", ki jih sami doživita. Če je kdo zainteresiran (žal je profil v nemščini): https://www.facebook.com/pages/Snow/729966230365374?fref=ts

Učenje slepega ali gluhega psa 146723373103995359133516
Photo (c) Maren Leuker

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

4Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Tor 28 Okt - 23:08:27

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Oooo, prvič slišim za to psičko. Bi pa po sliki - njena obarvanost sklepal, da je gluha. Je pa zeloo lepa!

https://domzavsepse.forumsl.net

5Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Tor 28 Okt - 23:50:08

iAsh

iAsh
Moderator
Moderator

Kevin je napisal/a:Oooo, prvič slišim za to psičko. Bi pa po sliki - njena obarvanost sklepal, da je gluha. Je pa zeloo lepa!

Po obarvanosti ne moreš sklepat če je pes slep/gluh, dvomim, da bi po le eni sliki takoj prepoznal če je pes slep/gluh, ker sem že videla več psov, predvsem borderjev pri katerih prevladuje belina- kar ni zaželjeno in so psi čisto ok, je pa pri kombinaciji 2 merle staršev večja verjetnost, da bodo mladiči bolani.

aska

aska
Moderator
Moderator

Moj prvi pes srednji črni pudelj je od malega slabše videl. No na starost je tudi čisto oslepel, a to ni bila nobena ovira dokler ni na starost še oglušel, a to v zadnje pol leta, ko ga morali pač dati uspavati (ne zaradi tega, drug razlog, a o tem drugič v drugi temi), ker ni bilo več druge rešitve 😢

7Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Sre 29 Okt - 13:08:40

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

iAsh je napisal/a:
Kevin je napisal/a:Oooo, prvič slišim za to psičko. Bi pa po sliki - njena obarvanost sklepal, da je gluha. Je pa zeloo lepa!

Po obarvanosti ne moreš sklepat če je pes slep/gluh, dvomim, da bi po le eni sliki takoj prepoznal če je pes slep/gluh, ker sem že videla več psov, predvsem borderjev pri katerih prevladuje belina- kar ni zaželjeno in so psi čisto ok, je pa pri kombinaciji 2 merle staršev večja verjetnost, da bodo mladiči bolani.

To sem napisal, ker je že znano, pa če sklepaš še za mene ne pomeni da to trdim... sem pa malo nerodno napisal :seopravičujem:

https://domzavsepse.forumsl.net

8Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Sre 29 Okt - 21:48:16

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

A ni od Silvie La gluha, pa je tudi letos še tekmovala na svetovnem od agilityja? Smile Ne vem pa če je čisto popolnoma gluha, ampak se mi zdi da ja...

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Zelo zanimiva tema... sam še nisem imel takšnih opravkov da bi slepega ali pa gluhega psa moral kaj naučiti ali pa odvaditi... edino kar sem v zavetišču imel težave pri gluhih psih da se niso zavedali da si prišel noter še po sebaj če so bili obrnjeni vstran od tebe in potem ko so te opazili ali pa si se jih dotaknil so se zelo ustrašili ali pa nekateri celo odreagirali z napadom...seveda to je nevarno tako kot za psa kot za ljudi... še posebaj če se človek ne zna približati takšnemu psu...

10Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Pon 3 Nov - 21:01:14

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Jaz poznam sosedovega psa, ki je na starost oglušel, pa tudi vidi ne prav briljantno. Jaz se mu seveda vedno približam počasi in šele ko mi da znak, da me je zaznal oziroma zavohal, se mu bolj približam, ponavadi pa on pride sam k meni, se stisne med noge in mi tako dovoli, da se čohava in cartava skupaj.

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

11Učenje slepega ali gluhega psa Empty Re: Učenje slepega ali gluhega psa Tor 4 Nov - 19:12:03

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

hja saj sam sem opazil da čeprav žival oslepi ali ogluši še vedno ve kdo je lastnik če tak rečem... seveda treba je vedet da so takšni psi v zavetišču ponavadi bili zapuščeni s strani lastnikov ali pa so jim lastniki na žalost umrli...

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu