DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Izpit B-bh  EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Izpit B-bh  EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Izpit B-bh  EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Izpit B-bh  EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Izpit B-bh  EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Izpit B-bh  EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Izpit B-bh  EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Izpit B-bh  EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Izpit B-bh  EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Izpit B-bh

+8
aska
iAsh
iJazz
airedale10
Nika
momokika
Kaja*
Pia
12 posters

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 2]

1Izpit B-bh  Empty Izpit B-bh Pet 21 Nov - 15:14:20

Gost

Anonymous
Gost

Vaša mnenja glede tega izpita?
Korist DA/NE?

So ga vaši psi opravili?

Ste slišali za govorice, da bi naj psi brez BBH nosili nagobčnike?

BEDARIJA za moje pojme, bbh NI vse oz. niti 40% vse je odvisno od dela  vodnika s psom.
In psi, ki nimajo izspita še zdaleč niso agresivni.
Meni se zdi, da je vse preveč inštruktorjev, k premalo časa izpostavljaju pse  urbanemu okolju, NE samo delo na pilogonu.

Vse je odvisno pri kom opravljaš izpit, toda eni imajo PREVELIKE skupine psov, s tem se ne morejo posvetiti vsakomur posebej, premalo stika z lastniki in psi.

Jaz sem hodila na BBh a sem se po 3 tednih izpisala. Opravljala sem ga pri ŠKD Mumlek in s psi so grozno ravnali, bodečke, električne ovratnice, cukanje, PREMALO pohvale, NIČ igre zapiranje v pesjake, psi NERVOZNI! Nekateri so se mislili pobit med seboj.

Ta Mumlek pa je opravljaj vse v ENEM A IN BBH skupaj, zato so bili tam psi skoraj vseh starosti, kar spet NI OK.

Seveda obstajajo ODLIČNA društva, a jaz sem z vzgojo potem nadaljevala sama Wink



Nazadnje urejal/a Anja Pet 21 Nov - 20:40:12; skupaj popravljeno 1 krat

2Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 18:09:06

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Napiše se izpit B-BH drugače. Če ga delaš na pravi način, brez prisile, s pozitivno motivacijo, zna bit fajn stvar, ker se s psom lahko super povežeš. Čeprav nisem tega nikoli slišala, pa se mi zdi brezveze, da bi psi brez tega izpita morali nositi nagobčnike. Kot si napisala, B-BH ni vse in tudi ni zagotovilo, da pes s tem izpitom ne bo nobenega napadel kot tudi ne moreš posplošit, da je večina psov brez B-BH izpita agresivnih in kaj vem še kaj. Res totalno bedna primerjava ...

3Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 18:49:22

Gost

Anonymous
Gost

Ja  nam so v šoli pred leti tako rekli ;/ Da bi naj vsi psi brez b-bh ja nosili nagobčnike in da bi naj to postal zakon :O

Se pa strinjam s vsem napisanim Smile

4Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 19:35:46

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Anja je napisal/a:Ja  nam so v šoli pred leti tako rekli ;/ Da bi naj vsi psi brez b-bh ja nosili nagobčnike in da bi naj to postal zakon :O

Se pa strinjam s vsem napisanim Smile

Ojoj, upam, da se to res kje ne zgodi ... :O

5Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 20:21:09

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Jaz sem ga z Nalyom naredla (: meni se zdi super stvar za take pse ko nimajo ogromno energije, ker sma se z Nalyom res ful povezala, vedno je bil ful srečn ko sma prišla na klub. Ampak pomoje to za pasme kot so borderji in podobne živahne pasme to ni zanimivo Razz vsaj za mojo vem da ji to nebi blo niti malo zanimivo, bi ji blo vse skupaj preveč počasi haha.
Sicer pa koliko vem je pri nas zakon da bi naj vsi psi nosili nagobčnik(tisti z B-BH izpitom in tisti brez).

6Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 20:39:47

momokika

momokika
Novinec
Novinec

Meni se tudi zdi ta izpit super. Smile Je res sicer spet odvisno kje ga delaš, ker tako kot  je Anja napisala zgoraj, ni v redu če dela preveč psov skupaj.
Pri nas imata opravljen B-BH izpit Alt in Selly. Meni se izpit zdi pomemben predvsem za tiste ljudi, ki ne vejo kako bi se lotili vodenja psa na povodcu in pa tudi brez njega. Ker lahko od tega izpita kar nekaj odneseš. No ko sem bila še jaz na izpitu so bile še točke ki so se zbirale zdaj pa ne vem če je temu še tako. No in takrat res nisem imela pojma kako voditi psa ampak sem se res veliko naučila. Delali pa smo v manjši skupinici mislim da nas je bilo vseh skupaj 10 ampak smo vedno delali v skupini po 5 ali pa po 3 odvisno kako so se psi med seboj razumeli. Izpit pa je bil sestavljen iz treh delov. 1. del je bil  preizkus na vadbišču 2. v urbanem okolju in 3. pa je bil strokovni del.
Jaz vem, da sem bila dan pred tem izpitom tako živčna pa so mi vsi pravili, da če bom živčna bom to prenesla na psa ampak si res nisem mogla pomagat (jaz pač :p). Ampak potem ko sem pa prespala pa je bilo boljše me ni bilo več nič strah. Ko smo prispeli na poligon je tistemu sodniku bila Selly takoj všeč in mi je razlagal, da ima njegova hčerka tudi labradorca, ki pa je zelo požrešen . In tako se je začelo vse je potekalo super imela sem samo en privilegij namreč Selly bi morala odpeti iz povodca ampak vedno, ko sem na treningih odpela povodec je mislila, da je prosta in je začela tekati po poligonu in moji klici niso nič pomagali. No in potem sem Selly povodec samo položila na hrbet in je delala brez problema(doma je sicer vedno delala brez povodca ampak očitno ji tujo okolje nekako ni ugajalo). No kasneje smo odšli v mesto kjer so se mimo sprehajali različni ljudje, vozili kolesarji, avtomobili in tudi tukaj se je Selly odlično izkazala sploh pri kolesarjih ki jih ni nikoli marala. In za na konec smo pisali še kratek test, v katerem smo morali odgovarjati na vprašanja kot so: Kako odpravimo notranje zajedavce pri psu? Katere snovi pes nujno potrebuje v svoji prehrani? Pri vaji prostor v gibanju se mora pes na vodnikovo povelje uleči. Koliko mora prehoditi vodnik, da bo na pravi razdalji za vajo odpoklica? In podobno. No in tudi to ni bilo nič težkega in seveda sva izpit za moje pojme odlično opravili, res sem bila zelo ponosna na njo. ^^
Glede tega z nagobčniki pa res prvič slišim. :O

7Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:00:15

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Eva jaz sem bla isto živčna:'D Čaki vi ste torej v urbanem okolju imeli pse spuščene pri B-BH izpitu? Tudi ko ste ob cesti hodli?o.o

8Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:05:57

momokika

momokika
Novinec
Novinec

Haha to sva pač midve! lol
Ja v bistvu smo imeli tiste vaje (sedi, prostor, poleg...) en del z povodcem in en del brez povodca. Kaj  ni to povsod tak? :'D
Ne haha te bi se Selly tak zmešalo, samo na poligonu, ki je bil tudi delno ograjen.

9Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:08:42

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Aja haha, jaz sem misla da ste mogli po ulici ko so avti mimo vozli hodit brez povodca :''D
Sicer pa mi v urbanem okolju pri B-BH izpitu nič nismo meli, kolko se jaz spomnim...

10Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:10:50

momokika

momokika
Novinec
Novinec

Hahaha kaj sem res tak smotano napisala? Čisto meni podobno. :'D
Aja? No to je pa res malo čudno. Razz Kdaj pa si ti delala z Naly-em?

11Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:13:32

Nika

Nika
Novinec
Novinec

Midve z Neli imava tudi B-BH. (:
Drugače sva ga pa itak skupaj s Kajo&Nalyjem delali, in ne mi nismo meli nekaj dosti v urbanem okolju, šli smo en ful kratek del samo vsi v vrsti pa pol nazaj. ;p Sem pa bla tudi jaz kr fajn živčna prej haha..

12Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:19:00

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Eva 2013 sma delala, al je blo 2012? Sej nevem več :''D to bo Nika vedla Razz
Točno ja samo do ceste smo šli, se obrni pa smo šli nazaj haha. Meni pa je Naly drugače vredu delal Naly, ampak na izpitu pa mi je vse zasral pa je mel cel čas svoj nos na tleh in je potem zaostajal haha ._.
Nika vidve z Neli sta zakon delali(:

13Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:27:15

momokika

momokika
Novinec
Novinec

No lepo slišat, da nisem bila edina! Razz
Drugače pa ja jaz pa sem delala leta 2009 očitno je bilo takrat še vsa malo drugače.

14Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:34:02

Nika

Nika
Novinec
Novinec

2012 smo delali. O hvala Kaja, lahko bi blo boljše sicer, ampak ja, je bla kr pridna, glede na mojo živčnost. :'D Pa dejansko se ne spomnim več preveč dobro, kak nama je šlo haha.

15Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:39:42

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Dino ga nima, morda enkrat v prihodnosti narediva. Smile Moje mnenje je pa takšno, pač tisti ki ima interes v poslušnosti naj ga dela, tisti ki ga to ne zanima pa brezveze da sili na izpit samo zato, da bo pes imel neko titulo. Samo na to bi se malo obesila:

Ampak pomoje to za pasme kot so borderji in podobne živahne pasme to ni zanimivo Razz vsaj za mojo vem da ji to nebi blo niti malo zanimivo, bi ji blo vse skupaj preveč počasi haha.
Psu ni nič samo od sebe zanimivo, razen tistih aktivnosti, ki so jim naravne, pa mogoče še kake ki so jim res že po naravi priljubljene (npr. marsikateremu borderju agility)... Zato je pa naša naloga, da jim vse delo z nami naredimo zanimivo. Wink Mojemu je bila poslušnost najhujša muka, dokler sem to obrnila v le še en trik in jo spremenila v največjo zabavo...

16Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:49:00

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Nika: jaz se vaju ful spomnim, pa tvoje družine kak je ''navijala'' in potem si me ful živčno delala :'D

airedale10: ni bilo tak mišljeno... Za primer bom dala borderje: ''tipični'' borderji imajo pač vedno ful radi laufanje in jim je ne zanimiva samo hoja, sploh če je zelo počasna. In pri B-BH se dejansko še to toliko bolj pozna, saj se je treba drug drugemu prilagajat ker je pač več psov in je vsak drugačen. In pomoje bi blo borderjem dolgočasno če bi moral tam počasi hodit, pa to ponovit 100x Nevem no, vsaj moji bi bilo in sploh ker so tam brez povodcev bi Jj sigurno slej ko prej začela okoli laufat pa bi se poskušala z drugimi pri igrat, kr bi ji blo dolgočasno cel čas gor pa dol hodit v tistem ograjenem delu. Pa čeprav bi se jo seveda dalo naučit(ker se da vsakega) mi se vseeno zdi da bi ji blo dolgočasno (:

17Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:50:40

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Zakaj pa imajo potem Silviini borderji, ki so svetovni prvaki v agilityju in z ekstremno energijo, tako vrhunsko poslušnost in jo tako obožujejo? Wink

18Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 21:56:13

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Mislim da še vedno ne dojameš kaj hočem povedat Razz sej ne pravim da borderji nebi mogli met vrhunske poslušnosti in da nebi mogli B-BHja vredu nardit ali pa kaj podobnega. Pravim samo to da se mi za borderje B-BH ne zdi nekaj poseben, se mi za njih bolj zdijo zanimivi športi kot so agility, frizbi, flyball itd. ker se tam res znorijo. Mislim sej moja drugače zelo uboga, ampak tudi če nebi, pomoje nebi šla z njo B-BH izpita delat, ker bi sama to poskušala doseči.

19Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 22:01:57

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Ja priznam da ne razumem kaj hočeš povedati... Razz Jaz hočem reči samo to, da meni to, da so borderji živahni in da radi norijo ni čisto noben izgovor, da ne bi mogli imeti ravno tako vrhunske poslušnosti, kot psi kake druge pasme, ravno tako mi ni izgovor to, da ima pes rajši tek ali neko drugo aktivnost, kot pa poslušnost. Smile Mimogrede, pri borderjih in podobnih pasmah se mi zdi da je pri poslušnosti le še ena prednost da so itak že po naravi pozorni na vodnika in hitri, da se ni treba ukvarjati še s tem, kar zna biti pri drugih psih marsikdaj problem. Smile Samo to hočem reči - da ima lahko katerikoli pes vrhunsko poslušnost in jo lahko katerikoli pes obožuje, če jo narediš zabavno, ravno tako kot vse druge aktivnosti. Smile Ni pa seveda to mišljeno kot da more vsak s svojim psom delati poslušnost, naj si vsak izbere tisto aktivnost, ki ga veseli. Smile Meni je ta ''šport'' res super in se trenutno dosti bolj posvečam poslušnosti kot pa agilityju.

20Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 22:08:11

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Sej nisem rekla da nebi mogli met vrhunske poslušnosti Razz samo sigurno bi jim bilo malo brezveze cel čas v počasni hoji hodit... Sploh tam ko je rahli tek bi Jj sigurno misla da je končno igra in bi začela laufat okoli, čeprav se seveda da to zvadit (: Ja to je res da so zelo pozorni na lastnika, ampak jaz še vedno stojim za tem da jim sigurno nebi bilo ''zelo'' zanimivo tam hodit počasi, čeprav bi vrjetno bli super, ker imajo ''prednost'' pred nekaterimi pasmami v poslušnosti-ker bodo res poslušali lastnika, bli pripravljeni sodelovat itd. Seveda če so jih lastniki pravilno vzgajali, saj so borderji tudi samo psi in znajo bit zelo ''neumni'' če niso primerno vzgojeni. Vem da velja to tudi za druge pasme ampak zdaj sem pač borderja izpostavla(:

21Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 22:52:43

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Cel čas se samo vrtita v krogu, haha. Razz
Se pa strinjam z Rebeko, da je lahko poslušnost zabavna tudi za borderja in bolj "hiperaktivne pasme". Samo lastnik more znati psu poslušnost predstavit kot zabavo in psu ne bo nič dolgčas hoditi cel čas poleg, pa če tudi je en hiperaktiven border. Vem pa, da jaz Jazzu ne bi morala predstaviti poslušnosti kot zabavno, ker enostavno MENI ni zabavno. XD

Midva z Jazzom drugače nimava B-BH izpita in ga tudi ne načrtujem.

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

22Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Pet 21 Nov - 23:15:08

iAsh

iAsh
Moderator
Moderator

Tudi jaz mislim, da je lahko poslušnost zanimiva za vsakega psa, samo moreš naredit zanimivo in zabavno, ker če bo vodnik brezvezen in bo čist brez življenja, dobenemu psu nebo užitek delat in sodelovat Razz

23Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Sob 22 Nov - 16:14:08

aska

aska
Moderator
Moderator

Se kar strinjam tudi tukaj z Rebeko. V glavnem sem videla že veliko borderjev in ostalih hiperaktivnih psov tako čistokrvnih kot mešančkov, a so krasno delali poslušnost.
Je fino imeti ta izpit opravljen, a še vedno ne pomeni to, da brez njega ni enako. Če delaš RO npr je obvezen, no za enko ne, za višje kategorije pa je. Veliko ljudi misli, o evo moj pes je opravil ta izpit in potem ne delajo več z njim nič in psom je itak bolj všeč, da delajo lumparije. Delati je treba skoz. No z Asko ga imava opravljenega in kar z lepo št. točkami (če bi samo A opravljali bi ga s 100tko), se je poznala moja živčnost, tako, da moja krivda in res zelo vroče je bilo okoli 30 stopinj. No hočem povedati, da tam na poligonu mi je krasno delala, drugje pa ne tako, je bilo treba še naprej delati. Opravljen izpit ni vse.
S Kano sicer imam plan ga iti tudi opravljati Je pa prava hiperaktivka. Baterij ji nikoli ne zmanjka.

24Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Sob 22 Nov - 22:13:42

Kanč*

Kanč*
Novinec
Novinec

Okej, zdej jaz bi samo pripomnila, da ti izpita nisi delala (kakor sem razumela), torej tudi ne veš čisto natančno, kako to poteka... Jaz za tvoje društvo ne vem, ampak če opravljaš na nekem društvu, ki je porihtano in imajo vse, kar se dogaja pod kontrolo, je situacija drugačna... Jaz v lajfu nisem videla (na 5 društvih, kjer sem bila), da bi kdo bodečko uporabljal za tak izpit... Midva s Kanom sva izpit naredila pred neki leti, in sicer z lepim številom točk, čeprav sem bila jaz groozno živčna (tipično zame). V skupini nas je bilo kar veliko, in smo delal skupaj, tisti iz A in B-BH. Mislim, da delo v skupini, tudi večji, samo še pripomore k boljši poslušnosti, ker se pes nauči biti skupaj z ostalimi psmi in se tudi navadi na njihovo prisotnost. Smo odpoklic veliiiko lažje delali, ker je bilo veliko več motenj zraven, kot če bi nas bilo manj... Tudi nagrajevanja, igranja in pohval je bilo res ogromno. Seveda pa smo bili razdeljeni tudi v manjše skupinice in smo potem delali po 3/4/5 skupaj. Mislm pa, da za tak osnovni izpit bodečke in električne ovratnice niso neki ful popularne, vsaj jaz jih še nisem videla na tem nivoju. Aja, še neki; B-bh je sestavljen iz 3 delov; teoretični del (test), delo na poligonu (se pravi poslušnost) in obnašanje v urbanem okolju. Mi smo šli do bližnjega Merkatorja in smo tam malo okoli avtov, kolesarjev, pešcev, tekačev itd. hodili, in so tudi kar fajn točke odbili, če je kakšen pes hotel skočit/napast mimoidočega Smile)
Torej, rada bi samo rekla, da če situacij ne poznaš od blizu, jih nisi izkusila na svoji koži, jih ne obsojat in nekaj na pamet pisat. No offense, ampak če si bila na enem klubu in si tam dobila tak vtis, še ne pomeni da je povsod tako in tudi ni treba vseh tako obravnavat. To je moje (in Kim*-ino)mnenje in ne pravim, da je pravilno, samo tukaj sem se pa res mogla oglasit;)

25Izpit B-bh  Empty Re: Izpit B-bh Sob 22 Nov - 23:57:08

Gost

Anonymous
Gost

Kanč* je napisal/a:Okej, zdej jaz bi samo pripomnila, da ti izpita nisi delala (kakor sem razumela), torej tudi ne veš čisto natančno, kako to poteka... Jaz za tvoje društvo ne vem, ampak če opravljaš na nekem  društvu, ki je porihtano in imajo vse, kar se dogaja pod kontrolo, je situacija drugačna... Jaz v lajfu nisem videla (na 5 društvih, kjer sem bila), da bi kdo bodečko uporabljal za tak izpit... Midva s Kanom sva izpit naredila pred neki leti, in sicer z lepim številom točk, čeprav sem bila jaz groozno živčna (tipično zame). V skupini nas je bilo kar veliko, in smo delal skupaj, tisti iz A in B-BH. Mislim, da delo v skupini, tudi večji, samo še pripomore k boljši poslušnosti, ker se pes nauči biti skupaj z ostalimi psmi in se tudi navadi na njihovo prisotnost. Smo odpoklic veliiiko lažje delali, ker je bilo veliko več motenj zraven, kot če bi nas bilo manj... Tudi nagrajevanja, igranja in pohval je bilo res ogromno. Seveda pa smo bili razdeljeni tudi v manjše skupinice in smo potem delali po 3/4/5 skupaj. Mislm pa, da za tak osnovni izpit bodečke in električne ovratnice niso neki ful popularne, vsaj jaz jih še nisem videla na tem nivoju. Aja, še neki; B-bh je sestavljen iz 3 delov; teoretični del (test), delo na poligonu (se pravi poslušnost) in obnašanje v urbanem okolju. Mi smo šli do bližnjega Merkatorja in smo tam malo okoli avtov, kolesarjev, pešcev, tekačev itd. hodili, in so tudi kar fajn točke odbili, če je kakšen pes hotel skočit/napast mimoidočega Smile)
Torej, rada bi samo rekla, da če situacij ne poznaš od blizu, jih nisi izkusila na svoji koži, jih ne obsojat in nekaj na pamet pisat. No offense, ampak če si bila na enem klubu in si tam dobila tak vtis, še ne pomeni da je povsod tako in tudi ni treba vseh tako obravnavat. To je moje (in Kim*-ino)mnenje in ne pravim, da je pravilno, samo tukaj sem se pa res mogla oglasit;)

To je name letelo?

Saj nisem NIKJER napisala, da so vsa društva taka?

A da sem se sama izpisala zaradi Mumleka in raje sama nadaljevala doma.

KD Maribor je SUPER kot primer pri nas.

In nobenega ne obsojam?
Razen tega inštruktorja malo.

Nehajte obračat.

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 2]

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu