DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Vzrejni pregled EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Vzrejni pregled EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Vzrejni pregled EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Vzrejni pregled EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Vzrejni pregled EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Vzrejni pregled EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Vzrejni pregled EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Vzrejni pregled EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Vzrejni pregled EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Vzrejni pregled

5 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Vzrejni pregled Empty Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 17:56:06

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

VZREJNI PREGLED
 
Opis  sem popravila, da ne bo tema napisana popolnoma narobe. Da stvari ne bodo »zmešane« ali kako bi temu rekli in da bodo na enem mestu. Smile Besedilo je vzeto iz komentarjev (hvala Pia, airedale10 in Anja za popravila), ki so »popravljali« moj prejšnji opis, ker sem jaz napisala narobe (napačno razumevanje zadeve). Smile
 
Vzrejni pregled je pregled, kjer dobiš vzrejno dovoljenje, če ga seveda uspešno opraviš. Je kot potrditev, da je pes tipični predstavnik svoje pasme in nima večjih napak. Vsi psi ne dobijo vz. Dovoljenja, ker nekaj ne ustreza kriterijem. S takšnim psom tudi ne moreš imeti rodovniškega legla.
 
Za ta pregled se odločajo lastniki rodovniških psov, ki s psom načrtujejo rodovniška legla.
 
Na pregled prineseš dokaze / izvide o zdravju psa, ki so bili v preteklosti pregledani. Različne pasme imajo za opravljanje različne zdravstvene preglede.  
 
Seveda so še vedno zaželjeni komentarji Very Happy
Ali je mogoče že kdo bil z svojim psom na tem pregledu? Smile
 
Še enkrat bi se rada opravičila za zmedo in hvala za pretekle komentarje Pia, airedale10 in Anja! Wink



Nazadnje urejal/a Lee Tor 9 Dec - 21:05:07; skupaj popravljeno 3 krat

2Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 18:19:11

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Na vzrejnem pregledu se kolkov ipd. ne slika, poleg se prinese samo slike, slikanje poteka že prej in dejansko skoraj ni povezano z samim vzrejnim pregledom. Enako velja za oči in ostale potrebne teste. Drugače se pa ne bi ravno strinjala, da je to kakšna garancija. Je le neko potrdilo, da pes vsaj v neki normalni meri ustreza standardom pasme. Kako to misliš, da se pregleda gene? Pregleda se le teste, ki se jih prinese poleg. Sicer se pa tudi malo razlikujejo od FCI skupin.

3Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 18:28:09

Gost

Anonymous
Gost

Na zdravstvenem pregledu se oceni ustreznost psa, ne pa tudi zdravje Wink

4Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 18:38:21

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Se opravičujem da spet deluje, da se z ničemer ne strinjam in se pritožujem Razz , ampak vse napisano je zelo netočno. Te bom malo popravila, če ne zameriš. Smile





Vzrejni pregled je pregled, kjer lahko dobiš vzrejno dovoljenje.
Za pridobitev vzrejnega dovoljenja je uspešno opravljen vzrejni pregled obvezen.


Je kot nekakšna »garancija«, da bodo mladiči zdravi (seveda je to odvisno tudi od lastnikov).
Sploh ne bo držalo, vzrejni pregled je samo potrditev, da so starši legla tipični predstavniki pasme ki nimajo nekih velikih napak.


Za takšne preglede se največkrat odločajo lastniki rodovniških psov, ki želijo imeti rodovniška legla. Nekateri se za to odločijo zato, da bodo lahko mladiče razstavljali (na razstavah lahko sodelujejo le rodovniški psi), drugi da bi preprečili dedne bolezni….
Ne da se največkrat odločajo, ampak se za vzrejni pregled odločajo izključno lastniki rodovniških psov, ki želijo imeti rodovniška legla. Razstavljanje in preprečevanje dednih bolezni pa sta povezana z rodovnikom, ne pa prav s samim vzrejnim pregledom, ki je le en del pridobivanja rodovnikov za leglo. Wink


Kaj vse pregledajo na vzrejnem pregledu?
-        slikajo kolke
-        pregledajo komolce
-        pregledajo oči
-        preverijo ugriz
-        psa zmerijo in stehtajo
-        pregled genov
To je malo na splošno napisano. Zdravstveni pregledi so popolnoma odvisni od pasme, nekaterim pregledajo vse našteto, nekaterim pa nič od tega. Poleg merjenja in tehtanja se oceni tudi videz nasplošno (koliko pasma ustreza pasemskemu standardu), pa tudi karakter. Gene pa ne vem če je mogoče ravno kar tako pregledati, da bi to delali na vsakem vzrejnem pregledu. Razz Aja, pa mimogrede: zame je vzrejni pregled ocenjevanje, ki poteka na nekem kinološkem društvu npr. Tam ne pregledujejo psu kolkov in ostalega, kar si naštela, pač pa moraš iti to pregledati na kliniko in samo dokazila prinesti s sabo na pregled. Da si ne bo kdo predstavljal da na dejanskem vzrejnem pregledu psu to pregledujejo. Razz


Z mojim Dinotom nisem bila na vzrejnem pregledu, ker zaradi nepravilne odlakanosti ne vidim smisla v parjenju. Smile Ima pa opravljen PNZ in ima pozivitno oceno zunanjosti (prav dobro), tako da če bi želela vzrejati nama ne manjka več dosti do vzrejnega dovoljenja. Ampak mislim da do tega z njim ne bo prišlo. Smile

5Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 18:40:41

Gost

Anonymous
Gost

Rebeka hvala, odlično napisano Wink

6Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 19:14:33

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

airedale10 hvala! nič nisem jezna, sem zelo vesela, da si to popravila! zdaj celo jaz vem kako je s tem. Smile
Prizna, da sem prej mislila, da se na vzrejnih tele stvari preglejujejo. Učitno sem popolnoma v napačni smeri razmišljala oz. razumela ljudi, ki so mi to razlagali sorry   pozitivna misel: iz napak se učimo hihi
Ali naj opis popravim, ali ga pustim takšnega kot je?  Pomagala bi si z vašimi komentarji. Smile

7Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 20:52:46

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Super post - rebeka hvala za dopolnitev in popravke Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

8Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 21:36:19

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Opis sem popravila, da ne bo "zmešnjave". Upam, da nima nihče nič proti, saj sem tudi napisala od koga sem dobila podatke. Wink Če pa komu kaj ni prav pa naj kar pove in bom odstranila/popravila Smile

9Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Tor 9 Dec - 21:38:29

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Ni problema, zdaj veliko boljše zgleda opis. Smile

10Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Sre 10 Dec - 7:13:00

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Hvala! Smile

11Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Sre 10 Dec - 11:56:22

momokika

momokika
Novinec
Novinec

Jaz sem bila z Brixy in je bila družba zelo fajn vsi smo se pogovarjali med sabo pa malo komentirali o pasmah, se smejali, ampak organizacija pa je bila čisto na dnu. Za te majhne ali družne pse ne vem več je bilo napisano da naj bi bili zjutraj torej okoli 10 ure. Najprej je bilo vse v redu ko pa so začeli prihajati že večji psi ali pa nekateri, ki sploh niso spadali v tisto FCI skupino, ki je bila napisana ob tisti uri in so se nekateri začeli bunit in so potem vprašali eno od organizatork kako je zdaj z tem in nam sploh ni znala odgovoriti češ, da naj bi pogledali seznam na spletni strani in ni niti eden izmed nas videl tega seznama tako, da po moje sploh ni nikoli obstajal in smo morali nekateri čakati tudi do 5 ur tam (pa ni bilo take gneče ampak je bilo tako slabo zorganizirano).

12Vzrejni pregled Empty Re: Vzrejni pregled Sre 10 Dec - 14:16:23

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Vsaj izkušnja je bila. Smile
Glede organizacije se tudi meni zdi, da bi morali takšne stvari izpeljati po urniku, ne pa z večurno zamudo.  Povsod zagotovo ni tako, ampak vseeno.... Kam pa sta šli na vzrejni pregled, če lahko vprašam? Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu