DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Težava je v lastnikih... EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Težava je v lastnikih... EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Težava je v lastnikih... EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Težava je v lastnikih... EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Težava je v lastnikih... EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Težava je v lastnikih... EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Težava je v lastnikih... EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Težava je v lastnikih... EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Težava je v lastnikih... EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Težava je v lastnikih...

+4
airedale10
Kevin
Vet.Tehnik
Sarch
8 posters

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 2]

1Težava je v lastnikih... Empty Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 17:37:57

Gost

Anonymous
Gost

Temo sem odprla z namenom svetovanja ljudem o pravilnem sprehajanju psov na povodcih in brez povodcev, izkušnje lastnikov kako s(m)o dosegli pozornost, vodljivost, ubogljivost na sprehodu kot tudi prihajanje na klic, v razno raznih okoliščinah .
[/size][/size]
Težava je v lastnikih... 131354_535207146493323_1829309164_o
photo hosting

Rada bi posebej poudarila : NIKDAR ne obsojam psov za takšno neuravnoteženo vedenje! Vedno je lastnik tisti, ki je deležen mojega besnega ali "čudnega" pogleda. Dandanes je žal ŠE PREVEČ psov z vedenjskimi težavami, preveč psov katerrih lastniki jih nadomeščajo za lastne "otroke" in z njimi tudi tako ravnajo, z preprosto besedo - počlovečenost! Ljudje misliijo, da s tem ko psa razvajajo, ga npr. prekomerno hranijo, mu puščajo denimo preveč svobode, nekateri celo dopuščajo zaganjanje v ljudi in pse in se še smejijo ko njihov majhen pes napada mojo v tem primeru uravnoteženo psico in se čudijo, da se ne brani.  

V večini primerov je kriv prav lastnik.Rada bi dodala še, da sem ZELO navdušena ko vidim vzgojenega psa majhne pasme, ker so svetovni  Razz Tako, da res nisem mnenja, da so kužki malih pasem krivi.

Težave pa kot sem napisala se pojavijo pri velikih in majhnih psih  Smile



Imam 2 psa, velikega in malega, tako izgleda tudi ko se približa človek s psom.
Težava je v lastnikih... 10382248_889833924363975_1353766028057409637_o
image hosting without account



Kajti roko na <3, dandanes je še vedno OGROMNO sprehajalcev psov, ki nimajo niti osnovnega "pasjega bontona" takšen primer so v naši okolici večinoma manjši psi - psi manjših pasem ( družni psi).


Vedno znova me razjezi ko sprehajam mojo psičko denimo ob cesti, in kaj se zgodi? Na skoraj vsakem vsakem vogalu, ovinku se pojavi neizkušen lastnik s psihično nestabilnim psom z razno raznimi oblikami agresivnega vedenja. Rada bi posebej povdarila : NIKDAR ne obsojam psov za takšno neuravnoteženo vedenje! Vedno je lastnik tisti, ki je deležen mojega besnega ali "čudnega" pogleda. Dandanes je žal ŠE PREVEČ psov z vedenjskimi težavami, preveč psov katerrih lastniki jih nadomeščajo za lastne "otroke" in z njimi tudi tako ravnajo, z preprosto besedo - počlovečenost! Ljudje misliijo, da s tem ko psa razvajajo, ga npr. prekomerno hranijo, mu puščajo denimo preveč svobode, nekateri celo dopuščajo zaganjanje v ljudi in pse in se še smejijo ko njihov majhen pes napada mojo v tem primeru uravnoteženo psico in se čudijo, da se ne brani. Jaz pa si mislim, da so še kako srečni lahko, da je moja psica takšna kot je, da ne "šavsne" nazaj, kar bi mimogrede lahko, a je na srečo "otroštvo" preživela v družbi drugih psov ( smo se vsak dan zbirali na travniku ali gozdu) in se tako naučila pravilnega vedenja, potrpežljivosti in nedominance.

In presneto me razjezi, ko psička hodi tik ob moji levi nogi, pa jo iz nenada napade mimoidoč mešanec ( ali pa kakšna majhna pasma) lastniki pa psu še prigovarjajo " joooj, kaj se jeziš? saj ti ne bo nič naredil. ni to ta pes, ki te je takrat napadel. saj bo šel mimo!"

Ko človek psu prigovarja samo potrjuje njegovo ( v tem primeru) negativno vedenje in tako dejansko še pripomore k temu, da se bo njegov že tako ali tako neuravnovešen pes zagnal v kakšnega drugega psa... A žal, morda takrat NE bo naletel na miroljubnega psa, temveč za psa, ki bo mimogrede ugriznil nazaj. Kdo bo pa potem glavni krivec? JA, VELIK PES, KDO PA DRUG.
Potem so pa lastniki večjih pasem krivi, da se je njihov pes v samoobrambi postavil nasproti manjšemu psu, kateri jo je "skupil" in odnesel s poškodbami, ki so lahko velike ali majhne. Odvisno od situacije in intenzivnosti ugriza, pa tudi od same pasme in posledično velikosti psa.

Največja napaka, ki jo počne človek pri majhnih psih je ravno to, da jim NE posveča dovolj pozornosti, ali pa sploh nič misleč " ah, saj je samo majhen kuža, se ga nobeden ne boji"
Ja, res je, je telesno majhen a v sebi ima prav vse lastnosti velikih psov, oz. v nekaterih primerih kakšna agresija izbruhne še hitreje pri manjših pasmah.

In ne samo to! Takšne neodgovorne lastnike lahko potem stane življenje njihovega majhnega psa ( NAJ IMA SVOBODO  :-\ :-X :Smile  )

Kot že povedano VSI PSI NE BODO PRENAŠALI majhnih nevzgojenih psov, sploh psi z nižjim pragom tolerance.

Ok, to je vse kar bi želela povedati o majhnih psih.
Da ne bom "pljuvala" po samo majhnih psih, bi rada dodala, da tudi psi velikih pasem imajo ENAKE težave. No, celo hujše kadar pride do ugriza psov večjih pasem.

Največja težava pri tovrstnih psih se mi zdi osamitev bodisi v pesjaku ali kje drugje, npr. na verigi.

Psi, ki so prepuščeni dalj ( ali večino) časa samim sebi lahko oz. v veliko primerih razvijejo razno razne vedenjske težave. Psihično "močnejši" psi (samozavstnejši npr.) najpogosteje razvijejo agresijo bodisi do drugih psov ali celo ljudi. Nesamozavestni psi pa so najpogosteje nagnjeni k plahosti ali celo k stereoplahosti.

Predvsem podpiram vsakodnevno ukvarjanje s psom ( če je le možno), čim več preživetega skupnega časa, sprehodov, psihične / fizične zaposlitve...

In predvsem zgodnje in kasnejše socializacije!! Ki se začne že pri vzreditelju!

Ne podpiram zapiranje psa v pesjak po nepotrebnem, še manj za kazen ali npr. zaradi pomanjkanja časa in naveličanosti - pes ni igrača katero bi postavili v kot, ko se je naveličamo!

Glede spuščanja psa s povodca...
Grozno mi je, ko ljudje spuščajo svoje pse s povodca, ti pa ne obvladajo niti osnov ubogljivosti --> Sem! Poleg! Stoj! Sedi!

Lahko se konča tragično! Že iz stališča kadar pes zagleda drugega psa čez cesto, in ta teče k psu na cesto in ga po možnosti zbije avto. Vsak si lahko zamisli posledice - > kratkotrajne, dolgotrajne ali celo smrtne!

Pomembno je, da psa naučimo odzivanja na ukaze in odpoklic V VSEH okiliščinah!
Tudi v primeru divjadi, drugih psov, mačk, kadar zmanjka priboljškov...

Da povem še za na konec nekaj mojih izušenj:

Imam 6 let staro "samojedko", v katero sem vložila ogromno truda.
Od začetka je seveda vlekla na povodcu in bila že na povodcu povsem neubogljiva -- > dobila sem jo pri 11 letih in si lahko mislite kakšen težak zalogaj je tak pes (samojed) za začetnika. Saj so ti psi ekstremno svojeglavi in inteligentni, kar pomeni sposobni razmišljati s svojo glavo ( ohranitev iz preteklosti) in prav tako obračanje vseh stvari sebi v prid!

Na srečo lahko rečem, da sva rešili prav vse težave.
Na razno raznih forumih zasledila podatke, da samojed NIKOLI ne bo pozoren nate kot kak ovčar. Medtem ko se bo ovčar neprestano oziral za teboj, bo samojec povsem neodvisno raziskoval okolico ali celo ušel po svoje.

No. Meni je uspelo Smile

Psička ne preganja divjadi, perjadi, hodi poleg ob levi nogi v urbanem okolju, ( drugod jo imam itak spuščeno), pozornost 100%. Lahko rečem, da se ves čas ozira kje se nahajam, niti ne pomisli, da bi ušla, v moji družbi je bistveno raje kot v družbi ostalih psov, ( seveda ima redne stike tudi z njimi), ko jo odpokličem pride res v skoraj vseh primerih na 1. ali 2. klic.
Všeč mi je, da mi zaupa in da me jelje kot vodjo krdelo, je rada v moji družbi in se ves čas po samojedsko "smeji" in je prav tako sproščena ves čas. Seveda pa mi ugaja, da ne teče za ljudmi, psi, mačkami, kolesarji ( vse to sem jo seveda odvadila) in da se na vsaka 2-5 metrov ustavi in pogleda če sem za njo, khe sem.

Res poplona psička  :o

Odvadila sem jo tudi, da mi ne skače v potok ( kar mi je zaradi ogromne ljubezni do vode ves čas počela) in da izvaja trikce tudi v prisotnosti vseh ostalih velikih živali ( konji, ovcem krave).

To je iz moje strani vse...

Upam, da se bo tema kaj nadaljevala in da morda koga " ozavestimo" glede pravilnega ravnanja s psom in vodenje le tega, da bi bilo čim manj nevzgojenih psov in čim več srečnih ( prav tako lastnikov).

Ta problematika me pesti že dalj časa, razmišljam, da bi si "zrihtala" seminarsko na veterini na to temo wink

Lep pozdrav in veliko lepih trenutkov z vašimi psi! Smile

PS

Glede pesjaka, je bilo v mojem postu govora o sami osamitvi, kjer se ljudje ne ukvarjajo veliko s psom in ga zapostavljajo.


Težava je v lastnikih... 10501654_964526003561433_1781336212327030268_n
adult image host

2Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 17:55:56

Sarch

Sarch
Novinec
Novinec

To je pa tako resnično zapisano...

Ljudje vedno bolj mislijo, da se psov ne rabi vzgajati, da naj prosto tečejo, mimogrde lajajo na  mimoidoče..

Moj pes KRAŠKI OVČAR, kraševec.Je takšne sorte, da se pač ne pusti. Sam NE bo nikoli napadel, niti zarenčal.
A pač nima živcev prenašati histeričnih piskajočih čivav.
1x se je zgodilo, da se je lastnik šalil na ta račun ko je njegova čivava vsiljivo skala in bevskala vanj, moj Ron hvalabogu tega ni zagrešil močno a je psa oplazil s čekani.
Prenašal ga je 10 minut (sedela sva na klopi) bolj ko sem lastniku govorla naj da pač pesa vstran, slabše je bilo...
ko je pa Ron "zagrizel" pa jok na drevo " imaš agresivnega psa!!!!" kako si ga dtzneš sprehajat tu..
blablabla

VEDNO smo krivi mi lastniki večjih.

3Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 19:15:43

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Ok, to je prekleto res. Živim na podeželju in doživljam iste primere. In včasih mi pride nasproti SPUŠČEN pes brez lastnika, kateri se mi zaganja v mojo Becco. In potem seveda tega ne pustim in preprečim. A hočem povedat, da ni samo mesto problem, kjer jih je ogromno, ampak tudi na podeželju je polno tega.

In še to - mit o bull pasmah. Ogromno ljudi me sprašuje ko vidijo mojo psico; "je agresivna, bo kaj naredila", in vedno znova morem ponavljat, da njihovim malim "Fifijem", ne bo naredila nič. Ampak tudi ima meje, ko ji dobesedno prekipi in se obrani malega tečneža! Potem pa vsi začudeni. Ja oprosti. Tud jaz bi bil tečen in nejevolen, če bi po meni skakala 5kg težka čivava... mislim, eh

https://domzavsepse.forumsl.net

4Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:14:57

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Zlo dober članek Anja res vsaka čast... Sarch na žalost pač je tak... sicer tolko kot sem jaz delal z kraškimi ovčarji so zelo potrpežljiva in umirjena pasma... čivave pa si je treba predstavljati kot mala hiperaktivna bitja. In po tvojem opisu bi sklepal, da je ta čivava dominantna doma in na sprehodih. In to siljenje v tvojega psa je bolj tisto, da bi se ji tvoj pes podredil in v tistem momentu ji je pokazal kak je na stvari. Ampak tak kot smo že omenili, ponavadi je pol veliki pes agresiven, nevaren celo hudoben... sem slišal tudi že, češ da so ubijalci da so željni krvi. Kar sploh ni res... saj ga ni fejst zgrabil ampak ga je samo opozoril... psi se med seboj načeloma ne pretepajo do smrti.

Admin tebe pa tudi razumem ker vem kak je na podeželju. En kratek nasvet, če srečaš na sprehodu psa, ki je spuščen in nima lastnika ali pa ga ima in ni na povodcu tvoj pa je... je po pasji hirarhiji tvoj pes na najnižji točki... ker se načeloma ne more braniti. In ponavadi, če že pride do pretepa psi na povodcih najbolj nastradajo, zato ker jih lastniki začnejo stran vlečti, ali pa bežati ( kričati, zganjati paniko) pred psom, ki napada. Kar je najslabše, ker potem pes ki napada, vidi v tvojem plen, ki ga je treba preganjati. Zato ti svetujem, da naslednjič se lepo ustaviš umiriš, daš tvojemu psu komando sedi in enostavno pustiš, da gre pes ki ni na povodcu mimo tebe. Če začne tvoj siliti k psu ali pa renčat, lajat svetujem, da ga rajši pustiš ker je tako majn možnosti, da bi prišlo do pretepa. Seveda, pa je od lastnikov, ki pse spuščajo naj gredo sami na sprehod to zelo neodgovorno. Če pa je pes spuščen in ima lastnika od zadaj pa narekuje sprehajalni bonton, da bi ga moral poklicati k sebi, dati na povodec ali pa vsaj pridržati dokler se ne oddaljite do dovolj valjne razdalje

5Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:28:49

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Saj vedno preprečim Smile če psa poznam ga dam na bok - si ga podredim. Če pa ne, pa se itak z Becco odmaknema, da ne pride do konflikta - samo 1x do zdaj Smile

Hvala Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

6Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:31:44

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

no super... saj obvladaš... napisal sem tut za to, če bi še kdo drug od članov prebral komentarje, da bi vedel kako odreagirati...

7Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:33:00

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Oh še daleč od obvladanja Smile ti obvladaš to pa res ... tako, da mi vsak nasvet prav pride Smile drugače pa itak super, da si napisal, nisem jezen Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

8Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:35:09

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

okej no čisto ne obvladam še jaz kdaj naredim kako napako... Smile :p v čem je samo razlika, da imam jaz več izkušenj... ti jih boš pa tudi kar hitro pridobil Smile

9Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:36:33

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Vsi delamo napake - pomoje še Cesar Milan XD ...

Pa full ti hvala! Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

10Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:40:10

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

valda da vsi tudi Cesar Milan čeprav tega ne pokažejo na televiziji Wink

11Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:52:39

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Samo nekaj, čeprav verjamem da Anja nisi tako mislila, se pa tako bere in bi znal kdo narobe razumeti. Smile Za moje pojme je težko soditi na prvih pogled katerega lastnika (posebej majhne pasme) briga za svojega psa, se ukvarja z njegovo vzgojo, in kateremu je vseeno če se pes zaganja na povodcu ali kaj drugega. Zame si verjetno mnogo ljudi misli da mi je moj Dino zadnja briga, ko grem s slušalkami v ušesih vsak dan po isti ulici na sprehod, če se zaganja v druge pse pa grem preprosto z njim na kratko mimo brez odvečnega vznemirjanja. Pa v resnici ogromno delam z njim, ga tudi odvajam agresije do psov, ampak ko obtičiš na ozkem pločniku sredi mesta preprosto ni možnosti se odmakniti in pravilno delati, ampak je zame edina rešitev da psa pač dam na kratko in grem brez odvečnih konfliktov naprej (ker če bi se drla nanj sredi pločnika ne bi pomagalo, imam drugi pristop, za katerega pa je potrebno nekaj časa in razdalje, kar včasih preprosto ni mogoče). Tako da ne soditi vseh na prvi pogled, ker marsikdaj prvi vtis vara Wink)

So pa tudi meni znani spuščeni psi, in ker moj Dino ne mara večine (oz. skoraj vseh) imam zato velike probleme z njimi. Če se le da, če psa pravočasno opazim, mojega nekam trdno zavežem in napodim tistega psa s čimbolj odločno telesno govorico. Če mi zmanjkla časa pa pač dam Dinota za sabo (kolikor se da...) in probam odgnati psa oz. v skrajni sili primem mojega tudi v naročje, ker si pretepa ne morem privoščiti... Ampak moram reči da sem z nekaj vaje že kar dobra v odganjanju psov Very Happy

Glede CM pa ne mislim komentirat, ker se ne strinjam z veliko večino njegovih metod...

12Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 20:59:16

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Se strinjam delno... to da je ena izmed rešitev ko se dva psa srečata da svojega na kratko vrvico in dejansko gre hitro mimo brez kakršnih konfliktov ali kontakta je tudi pravilno... včasih celo boljše ker tak kot si napisala airedla10 včasih je prostora premalo in lahko samo poslabšaš situacijo če se ustaviš in čakaš da se pes umiri... ne strinjam se pa s tem, da če srečaš psa ki nima lastnika, da svojega vzameš v naročje... ker s tem ko ga vzameš v naročje mu vbistvu sporočaš če se je on zaganjal v psa torej da je vznemirjen, da je to pravo početje ki ga mora delati ob srečanju takšnega psa isto velja če je pes prestrašen ali pa nezaupljiv in ga vzameš v naročje ali mu takrat nakloniš pozornost... najslabše....

13Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 21:07:50

Gost

Anonymous
Gost

Rebeka a si razmišljala o menjavi metode?
Kolikor vem imata z Dinom že vrsto časa težave z agresijo, je kaj boljše?

Kaj pa kastracija?
Največja težava št.1 po ugrizih so mladi nekastrini samci.

14Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 21:11:28

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Vem. Ampak kaj pa narediš ko tvoj nori (ker pač še nisva na stopnji ko bi toleriral nepoznane pse ki se vsiljujejo vanj), da že vanj vložiš vso energijo, proti tebi pa gre en pes ki se ga ne da nikakor odgnati (samo 1 je pri nas takšen...) in veš, da bo prišlo do pretepa? Izpostaviš svojega, 3krat manjšega (ki se tega ne zaveda...)? In tudi za moje pojme vseeno manj škode narediš če psa diskretno daš v naročje - DOKLER ŠE NI OPAZIL DRUGEGA PSA IN ZNOREL, se mirno nekam umakneš da pes nič ne opazi, kot pa da pride do pretepa, ker si po pretepu res spet na začetku... Smile Se pa tudi jaz kakor se le da izogibam možnosti dvigovanja, ampak včasih ne gre drugače... :/

Anja: težave se izboljšujejo, ampak to ne gre tako hitro. Smile Je brez problema na sprehodu bil tudi že z 10 spuščenimi psi, in na zgužvani razstavi spuščen, samo ko sva na poznanem okolju in pride en sam pes, zna biti problem, če se ne umaknem na pravo razdaljo in če pes rine vanj. Sva že ogromno napredovala in ne mislim menjevati metode trenutno. Smile Kastracija pa nikakor, se ne strinjam da je to vzrok za vse in sem skoraj prepričana, da s tem ne bi odpravila problema. Tako da o kastraciji ne mislim niti debatirati. Smile

15Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 16 Okt - 21:30:03

Gost

Anonymous
Gost

Me veseli, da napredujeta Smile Lepo!

Kastracija? Tvoj pes, tvoja odločitev.

16Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Čet 6 Nov - 22:25:06

Anja&Tara

Anja&Tara
Novinec
Novinec

Rebeka:Tudi ti težave z agresijo? Jaz tudi :/ Smem vedet kako si se lotila odpravljanja tega? Jaz sem se nekaj časa drla na njo ko je začela kazat znake agresije do drugih psov, zdaj pa to tudi jaz mirno ignoriram. Smile Z enimi se ful super ujame, nekaterih pa enostavno NE PRENAŠA. Z enim kužkom od prijateljice hodimo tudi skupaj na sprehode (vsaj 1x na teden) in se super ujameta.  
Na sprehodih sicer, če pride kak pes na povodcu mimo je kar ok (pač da rep med noge in greva lepo naprej ali pa se niti zmeni ne za psa). Če se ji pa kdo preveč približa je pa cel halo.

Kak nasvet mogoče? lol

Pa upam da nisem preveč zgrešila teme. Smile

17Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 2:12:54

aska

aska
Moderator
Moderator

Anja zelo dobro napisano Smile

18Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 15:15:45

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Jap, od kadar ga je napadel en pes jih ne prenaša. Oz.tako je: če srečamo v domačem okolju (na vsakdanjih sprehodih po mestu) psa bo delal cel kraval, če nismo ravno zelo oddaljeni, če gremo skupaj na sprehod pa začne po parih minutah ignorirati. Če smo pa na nekem nepoznanem terenu pa ni takšnih težav - na morju in raznih izletih se brez problema sprehajamo v mestni gužvi kjer se srečuje pse, bila sva na srečanju kjer je bilo 9 spuščenih psov, in ni v celem popoldnevu niti enkrat zarenčal, na razstavah in agility tekmah hodi na popuščenem povodcu in niti proba ne. Smile Tudi ko delava in ko je res fokusiran name (tudi v domačem okolju) je agresija veliko bolj omiljena oz.jo sploh ni.

Najbolj je do sedaj delovala metoda, da sem se pravi čas ko sem zagledala psa umaknila na neko razdaljo in pozornost mojega ves čas preusmerjala name. Je pa res, da je za to potrebno imeti dovolj razdalje in pravi čas začeti, mene pa priznam da v moji zasanjanosti marsikdaj pes preseneti. Razz Tako da sedaj delam tako kadar lahko, če ne pa ga preprosto dam na kratko in grem mimo. Ni še v redu, daleč od tega, ampak po pravici povedano se niti ne ukvarjam nekaj zelo s tem, ker mi to ni nek največji problem, me bolj moti marsikaj drugega kot ta agresija do psov, zato tudi ne delam tako trdno da bi jo odpravila. Smile

19Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 15:21:56

Anja&Tara

Anja&Tara
Novinec
Novinec

No hvala za nasvet. Smile Bom vsaj vedela kaj naredit, ko bom v taki situaciji. Saj verjetno imaš prav da to ni največji problem, saj z vsemi se pa tudi ne morejo dobro razumet. lol

20Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 20:00:01

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

jaz pa se glih ne strinjam s tem da agresija psa do drugih psov ni nekakšen problem... to je ponavadi lahko velik problem odvisno v kakšnem momentu se pes odzove in kak se odzove... dosti primerov sem imel v zavetišču ko se je take pse ignoriralo ali pa dalo na kratek povodc in šli lepo hitro mimo... saj to da daš psa na kratko ni nič narobe je ena od metod kr tako kot je rekla airedala10 se lahko večkrat zgodi da te kaki pes preseneti in nimaš druge možnosti.... no v glavnem v tistem momentu je dovolj samo ena napaka voditelja pa se pes lahko sname s povodca in pride lahko do kr grozovitega spopada... potem pa so tu problemi ker je treba ugriz prijavit... pride policija pride veterinarska inšpekcija možno kake kazni ali pa to da vaš pes dobi status agresivnega psa. Po zakonu pa se take pse v Sloveniji brez posebnega dovoljenja inšpekcije ne sme prevzgajati.... seveda da se ne bomo narobe razumeli niso vsi psi takšni da ko malce zarenčijo to že pomeni napad... da pa bi čisto vsak ki ima psa vedel zakaj njihov pes renči pa ne more bit res... v kratkem bom tak kot je moja dolžnost za to temo predstavil pasjo mimiko in različne stopnje renčanja.... Anja in Tara če želita oz potrebujeta pomoč ali pa še bilo kaki nasvet sem jaz zato na tem forumu... in z veseljem pomagam.... seveda je vse skupaj brezplačno

21Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 21:40:36

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Meni se zdi boljše kot svetovati neko pomoč preko neta da greš v živo v eno dobro šolo in delate na tem. Wink

Glede tega da to ni nevem kakšen problem: čisto odvisno od stopnje in predvsem od tega, kaj lastnika moti. Jaz osebno bi želela predvsem še več z mojim narediti na tem, da bi imela res dober odnos, da bi res rad delal z mano in se igral vedno, v vseh mogočih motnjah, tale agresija pa me ne moti tako zelo kot kaj drugega (ker itak ali itak na vsakdanjih sprehodih ga imam na povodcu, greva po mestu in ni tako dosti spuščenih psov, da se jim ne bi mogla izogniti, sploh pa ne tistih, ki bi resno napadli).

22Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Pet 7 Nov - 22:48:05

Anja&Tara

Anja&Tara
Novinec
Novinec

Enako, jaz tudi delam zdaj bolj na izboljšanju odnosa med nama. Smile

23Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Sob 6 Dec - 20:10:56

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

No še moj pogled. Niso samo krivi lastniki ampak tudi vzreditelji in ljudje ki dajejo pse iz zavetišč vsem povprek. Psi imajo svojo naravo in svoje potrebe katere je treba upoštevati vendar kljub temu se zgodi da 2 karakterja pač ne gresta skupaj. Moti me ko berem opise pasem in so te napisane kot da je pes primeren za vse če mu le damo dovolj gibanja pozornosti ampak ni ravno tako vsi imajo negativne lastnosti ljudje psi mačke... Preveč se govori o tem da če je pravi lastnik je tudi takšen pes in premalo poudarja da si je treba izbrati pasmo ki nam ustreza. Sedaj je takšno mišlenje da so hudi ljudje in ne psi preveč moderno in si kar vsi povprek kupujejo pit bulle, pa da ne začnem od hrtov ki se jih posvaja use lepo in prav, če bi se ljudje zavedali njihovih potreb njihove narave in ne samo da jim dajo ljubezen in streho.Pa polarčki so super fletni in izgovor za njihovo neposlušnost je zmeraj da so preveč intiligentni da bi poslušali. Treba je poznati psa iz kje izvira in za kaj je bil namenjen in to tudi upoštevati. Upam da se nekako razume kaj hočem povedati Very Happy  No pa ker ravno vidim da pišete tudi od agresije do drugih, tudi jaz sem imela problem ( malo šekar ostaja) 3 leta nekje sem se trudila na različne načine najbolj mi pomaga poleg, ker gleda mene in ne psa, no tudi to ni ravno najbolša rešitev ko srečava psa, ki je odvezan in sem začela sabo nositi "peper sprej" upam da se tako reče Very Happy no pomagal je meni da sem samozavestna uporabila sem ga samo 1x  vendar me ne stiska več ko srečava psa, sem mirnejša in to se je preneslo na psa. sedaj mogoče samo zarenči malo če gre lih 0,5 metera od mene drugače pa ni problemov tudi par novih prijateljev je dobila Very Happy  No to je bil pač moj način ne trdim da pomaga 100%

24Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Sob 6 Dec - 22:29:22

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Žlička, se strinjam stoprocentno s prvim delom Smile

25Težava je v lastnikih... Empty Re: Težava je v lastnikih... Sob 6 Dec - 22:59:12

Anja&Tara

Anja&Tara
Novinec
Novinec

airedale10 je napisal/a:Žlička, se strinjam stoprocentno s prvim delom Smile
Enako Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 2]

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu