DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

+11
Nika
LLort
Lee
aska
Kim*
momokika
Kaja*
airedale10
Pia
Kevin
iJazz
15 posters

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Sporočilo [Stran 6 od 7]

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

LLort je napisal/a:A so onlene tecaji v slovenscini? Kako to zgleda? Nevem no, jaz sem skepticna glede kvalitete le tega. Kako instruktor vidi maj delava narobe? Kako vem da sem pravilno popravila, ce me preko telefona ne mora videti?
Imam soseda, ki se spozna na pese. Njegovi so pravi cirkusanti, znajo dati petko! Neverjetno. Mi bo on pomagal kaj uciti
V slovenščini dvomim da je kakšen (so pa s slovenskimi inštruktorji razni kar kvalitetni tečaji), ampak saj mislim da angleščina ni tak problem. Smile Mimogrede, gre preko interneta, ne prek telefona, in to tako, da posnameš seanse in pošlješ (plus vprašanja sprašuješ), inštruktor pa pokomentira videe in ti da nasvete. Je seveda čisto drugače kot v živo in zato, kot sem rekla, za tiste, ki že imajo nekaj osnov, ampak za moje pojme je to res veliko veliko boljša možnost kot pa hoditi v šolo h nekemu slabemu inštruktorju v živo.

Sicer pa to da zna pes dati petko res ni čisto nič takega. Rolling Eyes

Lahko nekaj vprašam: a to je pravokacija mogoče?

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Anglesko je zame problem ker ne znam pisati, tako da to ne pride v postev. Nimam tako napredne tehnikologije dabi se lahko posnela, zal. Se mi pa zdi fajn ideja za mlade, ki znate uporabljati tehnikologijo. Hvala ti za idejo, ampak zal odpade.

Se opravicujem, njegov pes zna veliko ve, ga sola in uci. Sem se malo spozabila, saj v nasi vasi ima vecina pse na verigi in je dosezek ce da pes petko ali tacko. Ce pes v nasi vasi to zna, pomeni da je solan. No ta zna se vec. Joj upam da razumete. Vglavnem bom tega soseda, ki zivi v kraju kamor se selim vprasala za nasvete. No sej se je ze sam javil, ko sem mu rekla da bom imela psa, je bil zelo navdusen. Mi je tudi razlozil zakaj je dobro, da je pes v hisi, ter pomen rodovnikov. Mislim da ce njega ne bi bilo bi nasedla in kupila nerodovniskega.

Kako mislis provokacija?

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

LLort: Ali te lahko samo vprašam, če si že videla kakšne avstralca v živo ? Smile

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Mislim da sem ga srecala na sprehodu v hribe, vendar nisem imela priloznosti govoriti z lastniki, da bi se prepricala. Zakaj te to zanima?

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Samo vprašam Smile Nič ne raziskujem Wink

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Vsekakor predenj se dokončno odločiš za aussija, spoznaj vsaj nekaj predstavnikov v živo; se pogovori z njihovimi lastniki ipd. Super za to so razne pasje razstave, agility, frisbee tekmovanja ... Dejansko je nekaj čisto drugega dejansko spoznati pasmo v živo, kot pa o njej le brati. Smile

aska

aska
Moderator
Moderator

Pia je napisal/a:Vsekakor predenj se dokončno odločiš za aussija, spoznaj vsaj nekaj predstavnikov v živo; se pogovori z njihovimi lastniki ipd. Super za to so razne pasje razstave, agility, frisbee tekmovanja ... Dejansko je nekaj čisto drugega dejansko spoznati pasmo v živo, kot pa o njej le brati. Smile
Podpis Smile

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Danes sem malo gledala fotografije avstralcev in sem spontano vzela eno iz Googla in jo primerjala z Jazzovo. Sem bila nad rezultatom prav šokirana, ker sta si tako različna. Rezultat: 

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 Aussie-primerjava01

Pasma je enaka, samo različni liniji. Leva je razstavna, desna pa delavna. Ampak, da je vseeno takšna velika razlika? Pa ne samo v dolžini dlake, ampak tudi v konstrukciji in obliki glave. Zgledata kot dve različni pasmi. Sicer eni pljuvajo po delavni liniji in pravijo, da sploh ne izgledajo kot "pravi" avstralski ovčar. Ampak na tej točki se jaz zamislim. Kolikor vem bi naj bili prvo delavni avstralci, saj so bili uporabljeni za pašo in čuvaja. Zakaj potem kličejo, da je razstavna linija "pravi" predstavnik pasme? Zanima me vaše mnenje glede te primerjave, glede tega velikega odstopanja linije. Na splošno kaj vi menite o tem "pravi/fake avstralec".

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

To sem že jaz kar hitro opazo:S - res sta full drugačna!

Pravi/fake avstralec? To je za mene nič druga kot neznanje, da govorijo o takih primerjavah in da eno je avstralec, drugo pa kao ne - brez veze. Se bi zamislo na mestu tistih...

https://domzavsepse.forumsl.net

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Pri nekaterih pasmam opažam da je razlika med delovno in raztavno linijo, kar velika. tole fake/taprava se mi zdi tako kot je Kevin povedal pač neznanje ljudi.

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Meni se ne zdi popolnoma nič narobe da obstajata delavna in razstavna linija, ki sta si različni - ampak v redu mi je le natanko do takrat, kadar sta obe v meji standarda (ki itak dopušča ogromne razlike) in dokler sta obe zdravi (torej tistih razstavnih nemcev s hrbtom do tal niti približno ne podpiram, npr.). Pač, različni ljudje, različni okusi, tako lahko vsak najde, kar išče in konec koncev tudi v pasmi je veliko večja pestrost, kot pa da bi iz tega nastali 2 pasmi ali kaj podobnega. Smile Po mojem mnenju sta to oboje avstralca, oboje prava avstralca in je čisto brezpredmetno komentirati, kateri je pravi - pač tebi so všeč delavni, nekomu drugemu razstavni, in mislim da je za pse in za ljudi najboljše, da imamo prosto izbiro in niso vsi prisiljeni vzeti delavca samo zato ker je to kao edini pravi aussie in ker je popularen.

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Wow res velika razlika. Meni je delovna linija veliko bolj všeč Razz že zaradi karakterja, pa po izgledu so mi tudi bolj všeč delovna linija(daljše tace, oblika glave, dlaka).



Nazadnje urejal/a Kaja* Pet 19 Dec - 15:23:47; skupaj popravljeno 1 krat

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

airedale10 je napisal/a:Meni se ne zdi popolnoma nič narobe da obstajata delavna in razstavna linija, ki sta si različni - ampak v redu mi je le natanko do takrat, kadar sta obe v meji standarda (ki itak dopušča ogromne razlike) in dokler sta obe zdravi (torej tistih razstavnih nemcev s hrbtom do tal niti približno ne podpiram, npr.). Pač, različni ljudje, različni okusi, tako lahko vsak najde, kar išče in konec koncev tudi v pasmi je veliko večja pestrost, kot pa da bi iz tega nastali 2 pasmi ali kaj podobnega. Smile Po mojem mnenju sta to oboje avstralca, oboje prava avstralca in je čisto brezpredmetno komentirati, kateri je pravi - pač tebi so všeč delavni, nekomu drugemu razstavni, in mislim da je za pse in za ljudi najboljše, da imamo prosto izbiro in niso vsi prisiljeni vzeti delavca samo zato ker je to kao edini pravi aussie in ker je popularen.

Jaz se absolutno strinjam! Smile Ne bi rada zdaj tu nekega prepira, ampak dejansko eni pljuvajo po razstavni, drugi po delavni liniji. Nikoli pač ne bomo našli stvari, ki bi bila všeč vsem, kar je logično. Jaz nisem za noben extrem - ne za razstavni in ne za delavni. Ampak tako je moje mnenje. Jaz sem za psa, ki se ga še prepozna kot avstralca (torej tudi tona dlake ne pride v poštev, čeprav so ti ponavadi takoj prepoznavni). Tudi to je zanimivo, zakaj so nekaterim ljudem delavni avstralci bolj všeč (ne ciljam na vse). Dejansko jih večina prvo pade na ''dolge tace, malo dlake'' in potem šele karakter. 
Sicer pa kolikokrat je bila že obdelana ta problematika dveh linij ... (mogoče na tem forumu res ne, ampak večinoma sodelujemo v tej debati ravno tisti, ki smo že x-krat na drugih forumih)

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Kjara: Moje mnenje glede tega že veš haha. Wink Ampak to, glede »pravega in fake« avstralca se mi zdi obup. Vsi avstralci so avstralci haha. Zdaj tisti, ki so bolj na razstavne vrženi bojo si zagotovo drugačno mnenje ustvarli kot tisti, ki smo na delovne. Smile Razlika pa je res presenetljiva! Tudi jaz sem si že tako primerjala slike in vse skupaj in sem vsakič znova presenečena haha
 
Kaja: Imam popolnoma enako mnenje! Very Happy

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

27.12.2014 se je skotilo tudi eno leglo avstralcev v Sloveniji. Mladičkov je 7, nekaj jih je še prostih - iščejo nove domove. Leglo je razstavno, vzrediteljica Lana Premk, Flawless kennel.
Malo sem pozna, ampak ok haha Smile



Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 6 Qf3-celo
photo: Lana Premk

LLort

LLort
Novinec
Novinec

A prav vidim, da je en siv? Koliko in kateri so še prosti? Škoda, tole leglo je mogoče malo prezgodno zame.

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Ja, dva sta se skotila siva (dilute). To je sicer bolj redka barva, standard pa je ne dovoljuje, kar pomeni, da tak pes ne more pridobiti vzrejenega dovoljena (ima prepoved vzreje) ali hoditi na razstave. Me pa res zanima kakšna bosta, ko bosta odrasla, ker znajo biti ti res fuuul lepi. Vsaj meni:)
Za informacijo o prostih mladičih pa najboljše, da kontaktiraš vzrediteljico.

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Jat vem samo, da je še eden izmed "sivih" prost in tudi nekaj ostalih se mi zdi, da še iščejo nov dom.
Tale siva barva je tudi bolj redka tako kot je že Pia povedala, zato tudi mene zanima kakšna bota ko bosta odrasla Very Happy

Drugače pa imaš tukaj Lanino spletno stran od njene psarne, in link kjer jo lahko kontaktiraš Wink in jo lahko vprašaš tudi kdaj še planira legla, vem da jih.
http://www.flawlesskennel.com/flawless/pages/contact.htm

Kim*

avatar
Novinec
Novinec

Mladiči so 5 dni stari in se že ve kateri točno je prost in kateri ne??

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Učitno, tudi men je to čudno ampak ok. Pod komentarjem na fb je vzrediteljica tako napisala... možno da ima drugačen način kot "ostali"

pa3cija

pa3cija
Novinec
Novinec

Heej! Sem zasledila tu tole leglo aussijev in sem se odločila kar zagrabit priložnost. Kdo ve po kolk prodaja? Pa če je kak sivi mladič oz. tak ki nebo imel vzrejnega dovoljenja, cenejši zaradi barve? Pa a ta vzrediteljica ponuja možnost nakupa brez rodovnika? Ker če nimam namena vzrejat mi je resničnpo vseeno če ga imam ali ne  aja pa v pašnji pa v agilityju je ta pasma glih tok dobra k border? kaj je sploh razlika?

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Sem zasledila tu tole leglo aussijev in sem se odločila kar zagrabit priložnost. A ga boš kupila? Smile
Kdo ve po kolk prodaja? Cena avstralca se giblje nekje med 800-1400 evrov - odvisno od vzreditelja. Wink Drugače pa ponekod (za njo ne vem) gledajo, če je pes primeren za razstave ("brezhibni" za razstave so dražji), barvo in spol (samice so dražje).
Pa če je kak sivi mladič oz. tak ki nebo imel vzrejnega dovoljenja, cenejši zaradi barve?
To ne vem.
Pa a ta vzrediteljica ponuja možnost nakupa brez rodovnika?
Ne, kar je tudi prav.
aja pa v pašnji pa v agilityju je ta pasma glih tok dobra k border?
Hmm... mislim, da je odvisno od psa do psa. Odvisno od vzgoje lastnika, linije, prednikov... Ponavadi so delovni psi hitrejši v agilityju in ponavadi so oni bolj vzrejeni za pašo. Seveda pa to ne pomeni, da z razstavnim tega ne moreš početi. Wink
kaj je sploh razlika?

Vsega zdaj ne morem napisati. Priporočam ti, da si prebereš temo o borderjih in temo o avstralcih, če še nisi in poiščeš kaj na spletu Wink Razlika vsekakor je.

če se še česa spomnem ti napišem Wink Drugače pa priporočam, da kontaktiraš vzrediteljico in jo povprašaš vse kar te bo zanimalo Wink

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

pa3cija je napisal/a:Heej! Sem zasledila tu tole leglo aussijev in sem se odločila kar zagrabit priložnost. Kdo ve po kolk prodaja? Pa če je kak sivi mladič oz. tak ki nebo imel vzrejnega dovoljenja, cenejši zaradi barve? Pa a ta vzrediteljica ponuja možnost nakupa brez rodovnika? Ker če nimam namena vzrejat mi je resničnpo vseeno če ga imam ali ne  aja pa v pašnji pa v agilityju je ta pasma glih tok dobra k border? kaj je sploh razlika?

Glede cene mladiča se pozanimaj pri vzrediteljici. Mogoče so sivi malo cenejši, ker niso primerni za vzrejo, ampak to je čisto odvisno od vzreditelja (nekateri takšne pse pocenijo, drugi jih prodajajo za isto ceno kot ostale). Glede nakupa brez rodovnika ti skoraj zagotavljam, da ti psa ne bo prodala brez njega (sicer je ne poznam, ampak take stvari se pri dobrih psarnah ne dogajajo, to se lahko zgodi le pri preprodajalcih in ljudeh, ki parijo samo in izključno za zaslužek). Rolling Eyes Pa to je en navaden nateg, če ima pes rodovnik, ga v vsakem primeru dobiš zraven in ni opcije, da kupiš psa brez njega.  Noben odgovoren vzreditelj ti ne bo tega naredil, ker konec koncev pes ni drag samo zaradi rodovnika (rodovnik kot list papirja je poceni).
Border in avstralec - velika razlika. Sama nimam borderja, zato je malo težko ocenit vse razlike med njima, ker jih ne poznam. V glavnem je razlika v tem, da imajo borderji nek fokus in jim ni takšen problem delat dolgo. Zato so tudi tako dobri v večini športov. Ker radi delajo, ker radi sledijo lastniku in mu na vsak način želijo ustreči. Tudi po aktivnosti rabijo borderji načeloma več treninga. Spet pa ne smemo pozabiti, da so tudi avstralci izjemno delavni psi in ne zahtevajo nič kaj manj psihične in fizične aktivnosti kot borderji. Avstralci so večinoma takšni, da jih večina nima tega fokusa oz. ne morejo tako dolgo delat (koncentracija). Če pogledaš v agility svet, malo avstralcev je uspešnih, med tem, ko pa so borderji edina pasma, ki so skoraj vedno v samem vrhu. To ti lahko veliko pove. Z enim pridevnikom, ko pride do agilityja so avstralci zmešani (večinoma, sama imam tak primer doma). Razz Se pa da vse, če se hoče, le z malo več vztrajnosti in volje. Ampak spet pa je lahko tudi aussie super pes za razne športe (in večina jih je tudi uspešnih). Se pa seveda od enega do drugega psa velike razlike. Nekateri avstralci so karakterno že slični borderjem, med tem, ko so drugi čisto druga zgodba.
Sicer pa, ne zbiraj psa po tem, če je dober v agilityju ali ne. Najdi pasmo, ki ti bo ustrezala v vseh ali pa vsaj v večini pogledov (glede na število pasem, ki obstaja, je možno najti tudi pasmo, ki ti ustreza na vseh področjih). Za agility ali pa kakšen drug šport ne boš porabila več kot 50% časa, ki ga boš preživela s psom. Kaj ti bo dober agility pes, če pa ti njegov karakter v vseh drugih pogledih ne bo ustrezal?

Cena avstralca se giblje nekje med 800-1400 evrov - odvisno od vzreditelja.

No, saj se ga da dobiti tudi ceneje. Mogoče so cene gibljejo nekje nad 500€. Čeprav v Sloveniji se mi zdi, da so malo dražji. Načeloma je zelo odvisno od same države (Nemci imajo recimo kar drage avstralce), pa seveda tudi od same psarne in kvalitete legla.

Ponavadi so delovni psi hitrejši v agilityju in ponavadi so oni bolj vzrejeni za pašo. Seveda pa to ne pomeni, da z razstavnim tega ne moreš početi.
Da se ne bom spet razpisala. To pa res ne drži. Po kakem merilu naj bi bili delovni boljši v agilityju? Razz Po mojem imate vsi v mislih dlakave avstralce z dlako do tal, ki ne morejo delati, ampak koliko takih psov je dejansko v Sloveniji? Večinoma so to le extremi, ki jih vidimo na kaki sliki, še na pasjih razstavah jih ni toliko ipd. Mah, Kirra je razstavne linije in je zmožna prehitet tudi borderja. Ja, so razlike tudi znotraj ene linije. Smile

iAsh

iAsh
Moderator
Moderator

Kim* je napisal/a:Mladiči so 5 dni stari in se že ve kateri točno je prost in kateri ne??


Mogoče pa je vzrediteljica že našla nekaj bodočih lastnikov in si bodo potem ko bojo večji izbrali kateri bo šel kam Razz

pa3cija

pa3cija
Novinec
Novinec

Ja, psa nameravam kupiti v bližnji prihodnosti, se mi pa zdi absolutno preveč plačevati nad 800€. Da vam povem kaj pričakujem od psa, želim da je pes zelo delaven in da bo pripravljen teči agility, zato sem nameravala kupiti border collija, sem pa zasledila zdaj to leglo in po moje ni takšne razlike in bi mi tudi avstralec zadostoval. Kaj vi menite? Morda ve kdo za kakšno vredu border collie leglo, ker si psa že res dolgo želim bi ga rad kupila čim prej. Hvala za odgovore.

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 6 od 7]

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu