DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever

+4
Kaja*
iJazz
Kevin
Pia
8 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

NOVOŠKOTSKI PRINAŠALEC

Novoškotski prinašalec je najmanjši od vseh šestih pasem prinašalcev. Včasih so ga imenovali mali rečni racar (Little River Duck Dog). Sedaj ga nekateri imenujejo novoškotski prinašalec ali kar Duck Toller, za nas kot ljubitelje in vzreditelje te pasme že več kot 20 let, pa je enostavno »Toler«.

Ko ljudje prvič vidijo tega ljubkega psa po navadi vprašajo: »Oh, kakšen mešanec pa je to?« Toda kadar vidijo dva ali več tolerjev skupaj, tega vprašanja ne postavijo. »Kako ljubke pse imate, katera pasma pa je to?« Naslednje vprašanje se zrcali na njihovih obrazih, ko jim poveš daljšo različico imena: »Nova Scotia Duck Tolling retriever«.

Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever Nova_scotia_duck_tolling_retriever_3
Vir

Tolerji so srednjeveliki rdečkasti psi z ali brez belih oznak. Ta zelo živahen, občutljiv in čuječ delovni pes potrebuje resno in aktivno delo, da bi se lahko razvil v srečnega in zdravega psa. V nasprotnem primeru je lahko nemiren ali hiperaktiven. Če imate tolerja, je nujno primerno in dobro zasnovano šolanje, krajše pri mladem psu, kasneje, pri starejših, pa daljše s širitvijo nabora nalog. Nikoli ne pozabite na izvor te pasme. Toler je moral delati v težkem okolju, v vodi in na kopnem je moral neutrudno privabljati in prinašati divjad.

Tolerje še posebej odlikujejo lep kožuh, barva in splošen vtis, saj so hitri, igrivi in zelo privrženi svoji družini, včasih nekoliko zadržani do tujcev ter vedno pripravljeni na delo, če poznaš kodo njihovega delovanja. To niso psi za začetnike, saj odprto pokažejo svoje frustracije in stres, česar tisti, ki ne vedo veliko o psih, ne razumejo. Enolične naloge in mnogo ponovitev jih dolgočasijo, v tem primeru boste kmalu izkusili njihov taktičen odziv: »Vem kaj hočeš, toda to sem zate že naredil in res ne vem, zakaj bi moral še enkrat.«

Ljudje, ki si želijo običajnega družinskega psa, ker mu ne morejo nuditi izdatnega treninga, naj ne kupijo tolerja. Toler je delovni pes.

Dandanes je na voljo mnogo vrst delovnih preizkusov, različno od države do države, od kluba do kluba. Na voljo so testi s prinosili, lovske preizkušnje, privabljanje rac, delovni testi, toda tudi druge vrste dela, kot so na primer sledenje, iskanje oseb, reševanje, agility, obedience in podobno so lahko primerne za tolerje

In nikoli ne pozabite, da toler potrebuje veliko nege ter spanja in počitka za regeneracijo.

Vzreja tolerjev je kot škatla s pralineji, ko jo odpreš, v njej najdeš veliko različic. Nekateri imajo temen pigment, nekateri so v barvi mesa, nekateri imajo bele oznake, nekateri ne, nekateri so na visokih in nekateri na nizkih nogah.

Toda ko pogledamo standard, moramo biti pozorni na očitno: ko pogledaš psa, ga moraš takoj spoznati kot tolerja. Prvi pogled: srednje velik, rdeč, svetleča dlaka, hiter v gibanju, čuječ, igriv in intenziven.

Avtorica: Gabi Orru
www.toller.de
VIR

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

waa, super, da si dodala opis Smile greatpost

https://domzavsepse.forumsl.net

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever 9c6dbd78faed26196b08d59dd437dabb
Kak so lepi <3
VIR



Nazadnje urejal/a Kevin Sob 1 Nov - 19:46:35; skupaj popravljeno 1 krat

https://domzavsepse.forumsl.net

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Ja, definitivno eni izmed mojih favoriziranih pasem. (: Upam, da bom mogoče kdaj imela priložnost in pogoje za tako pasmo.

Gost

Anonymous
Gost

So pa precej zanimiva pasma, le malo premajhni za moj okus Smile
Sem pa opazila, da so v zadnjih letih postali bolj popularni Smile

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Anja je napisal/a:
Sem pa opazila, da so v zadnjih letih postali bolj popularni Smile

Ja, to pa res, očitno bolj popularni. Tudi v Sloveniji jih je že kar nekaj. (:
Drugače pa mene velikost niti ne moti, če je pasma kot taka v redu.

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Meni so ti psi ful všeč. Poznam enega v real in je zakon. Smile

Novoškotski prinašalec - nova scotia duck tolling retriever Img4640-1

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

waw, kjaraaa Very Happy Supeer slika!

https://domzavsepse.forumsl.net

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Hvala, moja najljubša frizbi fotka te sezone. Smile

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Moja tudi Very Happy Čeprav niti ena ne vem kako zgleda hahaha!

https://domzavsepse.forumsl.net

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Meni so ful lušni 💥 kolko pa imajo plečne višine?(:
Kjara zakon fotka! Very Happy

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

psi: 48–51 cm
psice: 45–48

Hvala. (:

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Pa sej dejansko niso tak mali, samci so samo malo manjši od Kirre. Very Happy

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Joj :O Meni so premali O.o

https://domzavsepse.forumsl.net

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Meni imajo super višino. (: Jazz mi je prevelik, haha. :'D

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

:O.o: --> Jazz je supeeeer  💥

https://domzavsepse.forumsl.net

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Po pravici povedano, sem planirala manjšega psa, pa mi je Jazz prekrižal pot. :'D Nisem mogla vedet, da bo največji v leglu in istočasno še večji od očeta. In ja, on je krasen takšen kot je. OT <3

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

AnjaQ

AnjaQ
Novinec
Novinec

Ok. Jaz se doma dogovarjam za to pasmo čez kako leto, dve. Zanima me, kakšna se vam zdi psarna Honeyrun? Poznate še kakšno drugo dobro? Hvala^^

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

A Praetorium Latobicorum ti pa ni všeč? Smile Vem da pričakujejo enkrat kmalu mladiče in da imajo kar nekaj predstavnikov doma, lahko jih kontaktiraš in ti bodo sigurno pomagali, če še nisi naredila tega. Smile

AnjaQ

AnjaQ
Novinec
Novinec

Psa ne bom vzela kmalu, ampak najhitreje čez 2 leti:) Če bo vse po sreči:) Mi je všeč, samo bi rabila še kakšno drugo mnenje o tej psarni:)Smile

Kim*

avatar
Novinec
Novinec

Iz te psarne Praetorium Latobicorum pa mislim da je ena psička iz našega kluba (: Saj oni so imeli prvo slovensko leglo ne? Če ja, potem je iz tu(: Drugače imamo na klubu dve tollerki in meni so noro luštni haha:Đ Taka nežna bitja so kolkr sem jst pač spoznala:'D

Je pa res da to verjetno ni ravno pes za vsakega, z bolj nežnimi psmi zna bit kar zahtevno pomoje (sploh pri Kim npr.,ki je res nežna in rabiš vse s pozitivno motivacijo, počasi in tudi če dela grozne napake na agiju npr. se nesmeš spravit v slabo voljo ali pa kregat ali kaj podobnega; takega psa to uniči, in mislim da pri drugih nežnih psih ni drugače) in ja, definitivno ni za vsakega:)

AnjaQ

AnjaQ
Novinec
Novinec

So imeli prvo leglo D leta 2012. Sem že kontaktirala vzrediteljico in sva se dogovorili za skupni sprehod^^
So zelo nežni ja, vse, ampak res vse moraš delat samo in zgolj s pozitivno motivacijo. So zelo delavni psi, ampak če ima dovolj aktivnosti, ima on-off, se ga umiri oz, je v hiši miren in crkljiv:) Jaz nameravam vzet psico iz te psarne, mi je všeč, pa samo pol ure oddaljena od mene :dance:
tako da super res:) Nameravam pa se z njo usposobiti kot terapevtski par, RO, trikci, pa na kakšno razstavo bi šli še kaj pogledat tudi:)

Če koga kaj zanima glede te pasme bom z veseljem odgovorila, če bom le vedla:)

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Lepa pasma ja, ni kaj Smile

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Super, meni je tudi ta psarna kolikor poznam (čeprav se konkretno na to pasmo ne spoznam) res fajn. Smile Anja, a prideš morda pogledat naslednji vikend v Ljubljano na razstavo?

AnjaQ

AnjaQ
Novinec
Novinec

Mogoce, ce bom imela cas in ce bom imela prevoz:)

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu