DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
TERAPIRANJE BOLH EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
TERAPIRANJE BOLH EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
TERAPIRANJE BOLH EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
TERAPIRANJE BOLH EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
TERAPIRANJE BOLH EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
TERAPIRANJE BOLH EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
TERAPIRANJE BOLH EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
TERAPIRANJE BOLH EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
TERAPIRANJE BOLH EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

TERAPIRANJE BOLH

+3
Kevin
Vet.Tehnik
Anubis
7 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1TERAPIRANJE BOLH Empty TERAPIRANJE BOLH Sre 8 Okt - 15:12:29

Anubis

Anubis
Novinec
Novinec

BOLHE

Bolhe so majhni rdečkasto rjavi ektoparaziti. Zaradi močnih zadnjih nog lahko skačejo zelo visoko. Hranijo se s krvjo. Razmnožujejo se tako, da samica odloži jajčeca na gostitelja. Maksimalno jih odloži do 25 na dan. Sam razvoj iz ličinke v odraslo bolho v primernih okoliščinah je v 12 dneh.

Največja težava infestacij živali z bolhami je ta, da je le 5% bolh na živali, ostalih 95% se torej nahaja v okolju. Če je žival torej že invadirana z bolhami je najbolj smiselno, da se jo tretira z antiparazitiki, ki delujejo tudi na razvojne oblike. Najbolj znana taka antiparazitika sta FRONTLINE COMBO in STRONGHOLD.

Če ste lastnik majhnega kužka (pod enim letom starosti), je smiselna preventiva v obliki enkrat mesečnega tretiranja z antiparatiki tako za zunanje zajedavce, kot tudi za notranje. Enkrat mesečno tretiranje je pomembno zaradi tega, ker mladi kužki radi raziskujejo okolico, hodijo po visoki travi,spoznavajo druge živali (druge pse, mačke, ježe,…), ki so potencialno invadirani z bolhami. V primeru, da imate več živali in da je ena invadirana s bolhami, proti parazitom tretirate vse živali, ki jih imate doma. Prav tako morate na višji temperaturi oprati ali posesati površine na katerih se živali zadržujejo.


Po tem ko je kuža star več kot eno leto dajate antiparazitike po navodilih veterinarja. Lahko se odločate med raznimi spot-on preparati, ovratnicami, tabletami in šamponi. Pri nakupu ovratnice morate vedeti približen obseg kužkovega vratu, da lahko kupite ovratnico prave velikosti, za nasvet za katero ovratnico se odločiti je sprva pametno vprašati veterinarja. Trenutno najbolj prodajane ovratnice so FORESTO OVRATNICE, ki delujejo 8 mesecev, lastniki živali so z njimi zelo zadovoljni, saj so po njihovem mnenju zelo učinkovite.  Pri nakupu spot-on preparatov (ampule), pa morate svojega kužka najprej stehtati saj je so doze pogojene s težo živali. če živali ne morete stehtati poveste pasmo pasmo živali, če pa imate mešančka, pa kateri pasmi je po velikosti podoben.
Za preventivo pa lahko doma skrbite tudi sami doma. Poleg rednega tretiranja z antiparazitiki je tudi zelo priporočljivo da svojega kužka redno pregledujete. če opazite znake kot je praskanje, grizenje, lahko pride do alergične reakcije na koži, na njej lahko opazite majhne črno rjave pikice, ki so bolšji iztrebki ali celi opazite bolhe je žival zagotovo invadirana z bolhami.
TERAPIRANJE BOLH 5cxhsm

Če bolh na živali dalj časa ne opazite in je ne terapirate z antiparazitiki se pojavijo zajedavske bolezni. Takrat morate žival peljati k veterinarju, da ji predpiše ustrezno terapijo.
ČE JE PES INVADIRAN Z BOLHAMI MU JE SMISELNO DATI TUDI ANTIPARAZITIK ZA NOTRANJE ZAJEDAVCE, SAJ SO BOHLE VMESNI GOSTITELJ TRAKULJ.

Za DZVP spisala: Patricija Štainer - oktober 2014

ČLANEK JE AVTORSKO ZAŠČITEN!

TERAPIRANJE BOLH Lqm-LOGO



Nazadnje urejal/a Anubis Sre 8 Okt - 19:41:28; skupaj popravljeno 1 krat

2TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 8 Okt - 18:13:04

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Odličen post vreden ogleda!!! BRAVO!

https://domzavsepse.forumsl.net

3TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 8 Okt - 19:28:53

Gost

Anonymous
Gost

HVALA, da si me upoštevala, res SUPER napisano.

4TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 16 Okt - 14:13:18

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Res odličen post... zlo dobro napisano... ko sem to bral sem se spomnil, da sem prišel že z več ljudmi v stik, ko so bili presenečeni, da ima njihova žival bolhe. Češ, da saj je nimajo toliko zunaj, da bi lahko dobila bolhe. Mogoče res ne, sam nekateri se ne zavedajo, da lahko bolhe prinesemo tudi ljudje z čevlji. Se pravi bolj jajčeca od bolh. Torej je fajn, da daste frontline combo tudi mačkam, čeprav je samo notranji muc. V postu sem tudi opazil, da je napisano, da je fajn posesat prostor, če ima žival bolhe. Ponavadi najbolj pomaga, če se stvari operejo na zelo visoki temperaturi... sesanje pa nekak ne pomaga glih najbolj, tako da priporočam pranje na visokih temperaturah.

5TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 16 Okt - 14:18:33

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Super, torej še en nasvet več :cheers:

https://domzavsepse.forumsl.net

6TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 16 Okt - 18:11:53

Anubis

Anubis
Novinec
Novinec

sesanje je priporočljivo za predmete ki niso pralni Wink

7TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 16 Okt - 20:24:51

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

hja seveda, sem pozabil to omeniti... za tiste, ki niso pralni... če pa uporabite frontline combo, ima takšno sestavo, da naj bi ubil tudi jajčeca v prostoru, kjer se nahaja kuža... sam če je to dejansko res še nisem izvedel... se pa verjetno lahko vsi strinjamo, da pride do takih primerov, kjer bi jajčeca ali pa same bolhe bile na pohištvu itd... samo v primerih, kjer je pes zanemarjen, prepuščen samemu sebi ali pa se ne odpravlja bolh redno. Že več kot 5 let delam z živalmi in sem do zdaj vidu samo dva taka primera... Smile

8TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Tor 11 Nov - 16:34:32

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Je kdo že slišal za tablete Program? S šamponom, sprejem za psa in stanovanje že malo obupujem. Frontline ne pride v poštev, ker so posledice driska, neješčnost, brezvolje. Stronghold pa se ni izkazal za res zelo učinkovitega. Prosim za pomoč, ker jaz res ne vem več, kaj čem Crying or Very sad

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

9TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Tor 11 Nov - 17:06:22

klavdija98

klavdija98
Novinec
Novinec

Za te tablete nisem še slišala, sem pa včeraj vzela pri veterinarji tablete NEXGARD. Ker sta dobila naenkrat bolhe, saj ljudje pravijo da je letos ogromno bolh. Veterinarka mi je rekla, da v treh dneh se bosta znebila bolh. Mama mi je rekla, da je našla na dlaki Bučkoti 3 mrtve bolhe. tablete pa sta dobila včeraj zvečer.

http://kostanjevecklavdij.wix.com/buckoinajsa#!_grooming__/citr

10TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Tor 11 Nov - 17:15:07

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Super. Bom povprašala za te tablete. Ja letos je res obupno. Sem mislila, da imam samo jaz s Kaijem tako velike težave. Ker jih Tobi nikoli nikjer ne pobere pa je enaka oskrba.

Kakšna je pa cena teh tablet?

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

11TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Tor 11 Nov - 19:20:37

klavdija98

klavdija98
Novinec
Novinec

Mi tudi do sedaj nismo imeli težav z bolhami, pred 3 tedni sta dobila ampulo pa nič pomagalo. Mami je povedala ena gospa, da je kupila te tablete in da pomagajo. Jaz hodim vsak ponedeljek pomagat na veterinarsko postajo in sem vprašala veterinarko o teh tabletah in mi je tudi zagotovila. Pred pol ure sem tudi sama našla mrtvo bolho v Ajšini dlaki, tako da res pomagajo. Za razkuževanje stanovanja pa je najboljše kis in voda

http://kostanjevecklavdij.wix.com/buckoinajsa#!_grooming__/citr

12TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 14:46:16

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

NEXGARD je trenutno eno izmed najboljših sredstev... frontline je če predolgo na tržišču in so bolhe ter klopi skoraj postali imuni... prvič pa slišim da bi bili taki hudi simptomi po frontlajnu... ponavadi je kaka dražeča koža ne pa driska ter neješčnost..." ziva kai tobi" je možno da bi si psica lahko mesto kje si dalo ampulo polizala in da bi sredstvo prišlo v telo?

Pol so pa še ene ampule ki se jim reče certifekt in so zelo močne... tak močne da se morejo dati na psa zunaj in je priporočljivo da tisti dan pes ostane zunaj....

13TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 15:32:51

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

O certifect sem jaz brala dosti groznih stranskih učinkov, ki so se pojavili, in potem niti nisem upala dati na psa...

Kaj pa ovratnice (Scalibor, Foresto), pa Advantix, a to ste pozabili ali ne deluje pri vas? Smile Nam namreč Advantix super deluje.

14TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 16:35:23

aska

aska
Moderator
Moderator

Žal je tudi moja mala črna navihana žabica se sedaj srečala s to nebodigatreba golaznijo :x :hudic: Vsi, ki ste se s tem spopadali ali se še kako ste ukrepali? No to, da je treba sesat in drugače špricat po stanovanju oz. hiši, blazine in kar se da oprati,.. Na veterini so dali sedaj nove ampule, pa nek šampona ali neki takega in so predlagali, da prvo dam ampulo in čez dva dni jo skopam. Kaj pamenite vi, a naj bo prvo skopana s to rečjo in potem šele skopana?

15TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 21:00:42

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Hja valda so se tu ovratnice sam koliko jaz opazim ljudje rajši kupujejo ampule...
Ovratnice foresto ne vem če je res uspešno samo vem da jih ne kupujejo radi ker so zelo drage najboljše ovratnice pal so tak al tak àdvantix

aska dva dni pred ampulo pa dva dni po ampuli se psa nesme kopat... fajn je tudi da nebi hodil po dežju ali pa pod mokrim grmovjem

16TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 21:01:35

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Aja aska kaki šampon pa so ti dali?

17TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 21:22:56

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Vet.Tehnik je napisal/a:ziva kai tobi" je možno da bi si psica lahko mesto kje si dalo ampulo polizala in da bi sredstvo prišlo v telo?

Ne ni možno, da bi si polizal, ker sem naredila po navodilih in mu ampulo stisnila med lopaticami še malo višje. Sem ga tudi skopala takoj, ko so se pojavili znaki. Drugi dan je bil samo še malo slabe volje ostalo pa se je umirilo.

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

18TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 21:53:08

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Baje da delujejo ovratnice (Scalibor in Foresto), ampak ne morem reči iz izkušenj, ker je pri nas zaenkrat čisto ok Advantix in ne bom menjevala, pa še bolj praktične so mi ampule. Smile

Aska, ta nasvet mi je pa malo čuden. Ne vidim smisla dati najprej ampulo, potem pa jo čez 2 dni sprati s šamponom dol. Kvečjemu bi naredila obratno - najprej kopanje, pa čez par dni še ampula.

19TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 22:31:07

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Ima kdo iskušnje z Biokilom?

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

20TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Sre 12 Nov - 22:34:08

Gost

Anonymous
Gost

Imela sem tako foresto kot tudi scalibor  in lahko glede obojega potrdim, da vsaj glede klopov pes deluje 100%, vsaj na mojih živalih je.

Jure glede tretiranja bolh si mi predlagal frontline combo, ki bi naj izničila tudi jajčeca bolh Smile

21TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 13 Nov - 0:29:17

aska

aska
Moderator
Moderator

Vet.Tehnik je napisal/a:aska dva dni pred ampulo pa dva dni po ampuli se psa nesme kopat... fajn je tudi da nebi hodil po dežju ali pa pod mokrim grmovjem
Ja so svetovali pri Čopovi, da je bolje prvo ampula čez 2 dni pa skopam naj jo. Da je tako bolje. Samo kako naj jo ven peljem, če pa skoz ta dež. Bom morala skoz spremljati in loviti minutke, ko bo za hip nehalo kapljati iz neba. Dobila pa je Effect (to na vet. postaji), v njihovi trgovini pa še šampon OrganicVet Molestex-Shampoo dog. Sicer je vse to kupil oče, ko je šel mimo. Zakaj oboje ne vem. Ampule pa Frontline Kombo.

Drugače Aski dajem Advantix kot Kani sem. Edino v zadnje sem Kani dala eno drugo, ki sem jo enkrat na dnevu živali v Tivoliju dobila, ki jih v Krki delajo in naj bi bilo podobno kot Advantix. Imam pa še od prej tudi to ovratnico od Foresta in bo to dobila potem. Bosta pa obe dobili sedaj ampule, Aska malo prej, a bo kmalu mesec naokoli.

Glede Biokila se spomnim, da mojega prvega psa ko je imel to golazen se je tudi ga pošpricalo, ni bilo nič narobe. Prostore pa tudi z njim smo šprical.

22TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 13 Nov - 0:38:26

aska

aska
Moderator
Moderator

airedale10 je napisal/a:Aska, ta nasvet mi je pa malo čuden. Ne vidim smisla dati najprej ampulo, potem pa jo čez 2 dni sprati s šamponom dol. Kvečjemu bi naredila obratno - najprej kopanje, pa čez par dni še ampula.
Zato pa sprašujem, da dobim še druga mnenja.

23TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 13 Nov - 9:53:28

klavdija98

klavdija98
Novinec
Novinec

Mi smo se znebili v treh dneh bolh s tabletami NEXGARD. Nimata več nobene bolhe pa tudi ličink ni.Posteljico in dekice smo vse oprali, stanovanje pa je mama očistila z belim kisom.....Naročila pa sem tudi srebrno vodo, ki ni strupena...je pa naravni antibijotik tudi pomaga za bolhe...namočiš vato v to vodo in kužku namažeš okoli vratu...preverjeno

http://kostanjevecklavdij.wix.com/buckoinajsa#!_grooming__/citr

24TERAPIRANJE BOLH Empty Re: TERAPIRANJE BOLH Čet 13 Nov - 11:35:40

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Jaz sem tudi Kaiju dala včeraj NexGard...praskanje se je očitno umirilo, se pa še vedno tu in tam grize in praska, samo nič več tako dolgo kot se je prej. Še nekajkrat bom razkužla stanovanje in vse kar je v njem. Upam, da bo kmalu bolje Very Happy

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu