DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Uporaba klikerja EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Uporaba klikerja EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Uporaba klikerja EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Uporaba klikerja EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Uporaba klikerja EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Uporaba klikerja EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Uporaba klikerja EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Uporaba klikerja EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Uporaba klikerja EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Uporaba klikerja

5 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Uporaba klikerja Empty Uporaba klikerja Ned 26 Okt - 17:13:30

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Vedno več novopečenih ali bodočih lastnikov se sprašuje kliker DA ali kliker NE!?

Kaj je sploh kliker?
Kliker je majhna napravica s kovinskim jezičkom. Le-ta ob pritisku povzroči nastanek značilneka »klik« zvoka.Ta psu sporoči, da je naredil trik, dejavnost itd. pravilno.
Preden ga začnemo uporabljati je psa potrebno "vklikati". Psu, ki klikerja ne pozna, ta zvok ne pomeni nič. Ko psa "vklikamo", mu "KLIK" pomeni prihod nagrade. Tako, da vklikani psi vedo, da ko kaj naredijo pravilno, sledi nagrada.
 
Kako uklikati psa?
Psa uklikamo preprosto. Najprej samo klikamo in od njega ne zahtevamo nič. Klik - priboljšek. To ponavljamo vsak dan 5-10 minut nekaj dni. Najlažje prepoznamo vklikanega psa, ko je pes osredotočen na nekaj drugega in se odzove na klik s pričakovanjem nagrade. Takrat lahko začnemo kliker uporabljati za učenje trikov.
Zakaj uporabljati kliker? 
Kliker uporabljamo, kadar psa hočemo naučiti nov trik, novo pozitivno vedenje itd. Če mi psa hvalimo z besedami, se te ogoromno krat razlikujejo po glasnosti, hitrosti, tonu itd. Kliker pa ima vedno enak zvok in ga pes takoj poveže z nagrado - brez, da bi moral razmišljati, kaj pomenijo besede. Dokazano je, da psi naučeni s klikerjem dosti hitreje razumejo trik, kot psi, ki niso naučeni z njim.

Kliker DA, kliker NE?
Čisto odvisno je od lastnika psa ali se bo odločil za kliker ali ne. Nekateri pravijo, da so uklikani psi roboti, kar seveda ne drži. Kliker je samo vspodbuda psu pri delu. V redu pa je tudi za to, ker ko pes naredi neko dejanje, katero mi želimo, kliknemo takoj in pes bo povezal dejanje z nagrado. Če uporabljamo besede, ponavadi rečemo prepozno in pes ne poveže dejanja s pohvalo. 

Uporaba klikerja Gwizdk8
VIR

Za DZVP spisal Kevin Bezjak - oktober 2014

ČLANEK JE AVTORSKO ZAŠČITEN!

Uporaba klikerja Lqm-LOGO



Nazadnje urejal/a Kevin Sre 12 Nov - 17:49:15; skupaj popravljeno 2 krat

https://domzavsepse.forumsl.net

2Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Ned 26 Okt - 17:29:51

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Jaz sem na nemškem kanalu gledala eno oddajo, ko je ena ženska učila pse s klikerjem in je bilo prav smešno, ker ga je uporabljala čisto napačno. Ni bilo čudno, da je potem pes rabil dosti dalje, da se je naučil želeno vedenje. :'D Namesto, da bi klikala ob pravem trenutku (ko pes naredi želeno vedenje, npr. prižgati luč ; se klikne takrat, ko ima pes taco na stikalu, ona pa je kliknila komaj takrat, ko je pes že prižgal luč, bil s vsemi štirimi na tleh in čakal na nagrado). Bi pa ta ženska naj bila neka "oh in ah" trenerka za pse, ki so potem spremljevalci za invalide - pa še klikera ne zna uporabljat. Rolling Eyes

Jaz ga na začetku nisem uporabljala, zdaj ga pa uporabljam. Je dosti lažje in pes se hitreje nauči. Pa super mi je, da lahko ravno pravi trenutek želenega vedenja s tem označiš. (:

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

3Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Ned 26 Okt - 17:35:42

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Zanimivo O.o... Očitno še ni pogruntala, da kliker na pse nima nobenega učinka - nič čudnega, če ga ne uporablja prav. Tudi to je razlog, zakaj ljudje sprešinfajo kliker - valda, če ga ne znajo uporabljat sorry

iJazz je napisal/a:Jaz ga na začetku nisem uporabljala, zdaj ga pa uporabljam. Je dosti lažje in pes se hitreje nauči. Pa super mi je, da lahko ravno pravi trenutek želenega vedenja s tem označiš. (:

Ok tudi midva z Becco na začetku ne. Pač nisem še na to razmišljal takrat. Zdaj pa ga ponavadi - ne morem reči, da vedno Angel In enako je tudi meni super, da lahko nagrajaš za vedenje ob točno določenem trenutku Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

4Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Ned 26 Okt - 17:53:23

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Jaz tudi uporabljam kliker. Smile Se mi zdi to kot pripomoček nekaj dobrega, če uporabljaš celostno kliker metodo (kar ne pomeni samo klikanje na napravico in deljenje priboljškov), pa je meni sploh fantastično in se res trudim čim več kliker metode vnesti v vsakdanje življenje. Smile Od kadar delava tako in ne več toliko po klasiki se vedno bolj kažejo tudi rezultati...
Vidimo pa žal, kot ste rekli, zelo pogosto ljudi, ki pojma nimajo kako uporabljati kliker in kaj je kliker metoda, potem pa kritizirajo da ne deluje in širijo neke neresnice. :/ Najbolj me razjezi, ko to delajo inštruktorji, kar mi je pa res nedopustno...

5Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Ned 26 Okt - 19:26:54

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Evo Rebeka!!! Tu spodaj pa jaz res dam podpis! Tudi inštruktorji so taki, da pojma nimajo in širijo neresnice...

https://domzavsepse.forumsl.net

6Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Pet 31 Okt - 11:56:34

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Jaz sem že res od začetka delala s klikerjem, ko je bila Kirra še mladič. Potem tudi v mali šoli, na agilityju. Uporabljam ga pri učenju vseh novih trikcev, za starejše, ki jih že zna pa občasno. Smile
Kliker zna bit res koristna stvar, ampak če ga ne znaš uporabljat enostavno nima pointa. Tako, da včasih, če nisi ravno prepričan, je boljše, da delaš po standardni metodi, brez klikerja.
Torej Kevin, si le spremenil svoje mnenje o klikerju. Razz

7Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Pet 31 Okt - 12:43:38

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Ja, ker ne Becci super očinkuje ^^

https://domzavsepse.forumsl.net

8Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 19:26:42

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Kje se da kupiti klik?

9Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 20:02:09

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Povsod Very Happy V Mr. petu ga imaš za 1€ haha

https://domzavsepse.forumsl.net

10Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 20:05:42

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Mislim, da skoraj v vseh pasjih trgovinah - Mr. Pet, Zootic itd. Pred kratkim sem ga videla tudi v Hoferju, poleg pa so bile še nekakšne kartice - kako se sploh lotiti dela s klikerjem. Smile
V Mr.Petu stane kliker okoli 1,80€. Takšen, ki je tudi zgoraj na sliki (v opisu). Nama je ta zdržal do lani (torej je bil več kot dve leti v uporabi), ko je dokončno crknil. Sad

11Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 20:41:46

LLort

LLort
Novinec
Novinec

A baterij se ne da zamenjati? Škoda
No če so v vseh pasjih trgovinah - super. Semo si zapisala na seznam, da ne pozabim. Hvala

12Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 21:08:33

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Ne, ne da se zamenjati baterij, zato ker ne deluje na baterije. Gre za neko kovino, ki ob malo bolj močnem pritisku poči, ker se upogne in potem skoči v prvotni položaj in ob tem se sprosti zvok - vsaj tako deluje ta, ki sem ga jaz uporabljala (in tudi ta, ki ga imam zdaj).

13Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Tor 20 Jan - 21:57:30

LLort

LLort
Novinec
Novinec

A tako, zdaj mi je že bolj všeč! Sem mislila da imajo baterije, ker so takšne škatlice. Sem mislila da gre to za nekakšno elektrotehniko. V rokah ga pa še nisam držala. Zakaj pa so tako veliki?

14Uporaba klikerja Empty Re: Uporaba klikerja Sre 21 Jan - 13:50:53

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Saj niso tako veliki. Recimo primer enega izmed večjih (teh v obliki ''škatlice''):
Uporaba klikerja 6a010535b46b88970b0120a74012d5970b-pi
vir
Se pa dobijo tudi manjši in bolj ploščati. Drugače pa meni niti tega večjega ni problem v roki držat, se mi ne zdijo tako veliki. Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu