DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Križanje dveh pasem EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Križanje dveh pasem EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Križanje dveh pasem EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Križanje dveh pasem EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Križanje dveh pasem EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Križanje dveh pasem EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Križanje dveh pasem EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Križanje dveh pasem EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Križanje dveh pasem EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Križanje dveh pasem

3 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Križanje dveh pasem Empty Križanje dveh pasem Pet 14 Nov - 23:01:54

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Na Facebooku sem zasledila novo leglo iz tujine. In sicer gre za križance med pasmama Borderski ovčar+ Pudelj. 
Upam, da vam odpre album, ker je objavljen v sicer javni skupini, vendar ne vem, če je viden vsem. Bom jih pa poskusila izsledit tudi pri stricu Googlu.

ALBUM: klik

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

2Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Pet 14 Nov - 23:04:33

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Našla konkretno, to neko novo ''pasmo'' ---> klik

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

3Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 5:05:31

Gost

Anonymous
Gost

Ej, oprosti plačevati za mešance 800 dolarjev?
Pa še grozni so...

To ni nič novega kot nov način štepanja prodajanja mršancev za velike denarje:


Samo kot primer tisočih teh mešancev:
http://www.dogbreedinfo.com/hybriddogs.htm

Ali pa sem edina, ki se ji to zdi brezveze?

4Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 9:26:06

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Joj grozno :O se opravičujem ampak to ni za mene nič več kot uničevanje pasme Crying or Very sad ...

https://domzavsepse.forumsl.net

5Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 10:27:49

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

To je bil tudi moj namen objave te teme, da je to uničevanje pasme. Tudi jaz sem proti temu. Zato me je objava na FB toliko bolj razjezila.

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

6Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 13:52:04

Gost

Anonymous
Gost

Ops, ja razumem Crying or Very sad

Mah, kaj si vse ljudje zmislijo, da bi zaslužili.

Kako pa je mislite, da je z zdravjem teh pasem?

7Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 13:56:45

ziva kai tobi

ziva kai tobi
Moderator
Moderator

Mogoče, če križajo dva res zdravi vrsti, zdravje niti ni tako kritično. Vendar so po mojem mnenju lahko obolenja kolkov, oči, epileptični napadi (pri borderjih dokaj pogosta težava). Za pudjeve težave ne vem katera imajo, ker pasme ne poznam natančno.  Poleg tega so grdi. Pasma vsaka zase je lepa, vendar sta skupaj grozni. Vsaj meni.

http://spiridomkaiser.weebly.com/spiridom-kaiser.html

8Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 14:24:27

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Okej, to da govorite kako so grdi mi je pa čisto mimo. Kot prvo, meni so vsi mladiči lepi (od teh mi ne prikaže slike tako da ne morem reči, ampak verjamem da so tudi ti čudoviti). In kot drugo, a če bi se genetika malo drugače obrnila in bi vam bili mladiči vizualno všeč pa bi kar naenkrat podpirali to, samo ker nastanejo lepi psi?

Meni linka ne odpre tako da točno o tem primeru težko govorim. Nasplošno pa je moje mnenje takšno: namernih paritev med dvema pasmama načeloma ne podpiram, ker se mi zdi brezveze, glede na to da je že toliko pasem na izbiro, da bi ljudje poskušali delati nove in nove iz nekih neumnih razlogov (ponavadi je to videz). Tako da nasplošno sem proti, ne pa v vseh primerih. Če je kombinacija nastala iz točno določenega razloga, za nek namen, potem se mi ne zdi nič narobe. En konkreten primer, ker ne znam razložit: policija išče pse za obrambo (oz. kakorkoli se že reče). Imajo že vrhunskega belgijca in vrhunsko nemko, ki oba res izstopata po svojih delavnih značilnostih. Oba rodovniška, zdrava. Mladiči so narejeni za točno nek namen in vsi, ki so le primerni, ostanejo v rokah policije, kjer jih izšolajo za vrhunske delavne pse. S tem se mi npr. ne zdi čisto nič narobe. Ne podpiram pa tega da se zmisliš da bi paril svojega ''beagla'' s ''shih-tzujem'', oba nerodovniška, nepregledana, netipična predstavnika pasme, pariš samo zato, ker bodo mladiči lepi in jih prodaš kot ''bea-tzu-'' na bolhi za 800€. To mi je pa obupno. Pa tudi če bi bila oba psa rodovniška, ker se mi zdi da beagle in shih-tzu (samo primer) ni neka kombinacija ki bi dejansko bila za neko nalogo. Mogoče se pa motim, ampak takšno je moje mnenje. Smile

9Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 14:27:01

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Rebeka, podpis!

https://domzavsepse.forumsl.net

10Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 14:31:55

Gost

Anonymous
Gost

Ja, belgijec in NO, okej, dokler ne vidimn napisa Germanmali  ali maligerm ali kaj podobnega, poglej si zgornji linmk in dejansko vidiš kaj vse folk počne za denar.

In to, da se ustanovi NOVI mešanec za mastne denarce?

Ta primer, ki si ga zgoraj navedla itak nima veze s temi psi, to sta pač dva psa in nastanejo mešanci, tukaj pa NI koristi nobene za prodajo teh psov.


In to, da sem rekla, da mi je TO grozno, mešancev pa preveč.

Križanje dveh pasem F1b_borderdoodles_have_arrived_545744bdd2316
imgupload

Vir je zgornji link od Žive.

A nimamo vsi pravice reci, da nam kateri pes ni vizualno najboljši, oz. manj všeč sploh če gre za brezvezen produkt neodgovornosti?



Nazadnje urejal/a Anja Sob 15 Nov - 15:33:39; skupaj popravljeno 1 krat

11Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 14:39:48

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Kot pravim, če ne vem nič o tem leglu ne bom tudi pisala o tem, ampak bom povedala svoje mnenje nasplošno o križanju pasem. Smile Namesto nekaj na slepo govoriti...

S prvim odstavkom se strinjam, ta imena gredo meni tudi blazno na živce. Ne razumem pa logike da belgijec x NO je ok, koder x BC pa ne. Zakaj že? In v mojem prvem primeru (belgijec x NO) se psi niso prodajali naprej, tako da tu ni nobenih mastnih denarcev. Wink

Vsak ima pravico povedati kaj mu je vizualno všeč in kaj ne - ampak oprosti, meni se vaši posti berejo tako, kot da je največja napaka tega legla to, da so psi grozni in dobim občutek, da če bi imeli malo drugačno dlako ali obarvanost bi verjetno bilo tu en kup postov da kako so lepi...

Moje mnenje. Smile In zame je največje uničevanje to, kar se dogaja v rodovniški vzreji, ker le to je dejansko pasma. In na bruhanje mi gre najbolj ob vseh ponarejanjih, parjenju slabih psov samo za promocijo in denar, neodgovornih vzrediteljih... Mislim da je to uničevanje pasme v pravem pomenu besede, ker mešanci zame nimajo dosti povezave s kvaliteto neke pasme. Vsaj jaz tega da mešanci uničujejo pasmo ne razumem najbolje, bom vesela če mi kdo razloži. Smile

12Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 15:29:57

Gost

Anonymous
Gost

Pri rodovniški vzreji so pasme, so vzreditelji, ki so uničeni oz. vzreditelji slabi.
A ne gre metati vseh v enak košđ.

ČEMU sploh kupovati pasme s potlačenimi smrčki, uničenimi hrbtenicami, kolki, to so si ljudje sami krivi.

Jaz bom imela po vsej verjetnosti belega ovčarja, bolj zdrav od nemca, redkejši, dlje živi, uničeni kolki so samo v psarni fliegeland in redkiiih primerih. Do sedaj je bilo samo eno nerod. leglo.

In če si ljudje kupijo psa, ki je syplošno deformiran, oprosti so si sami krivi, zakaj kupovati uničene pse?

Vzreditelji samojedov in belih ovčarjev, ne poznam boljših vzrediteljev, pa tudi psarna berner kaiser čeprav vzrejajo "bolano2 pasmo se maksimalno trudijo za zdravje psov in imajo visoko življenjsko dobo, a od berncev sem vseeno odstopila, ker se mi zdi malomarnoi kupiti bolano pasmo in potem za to kriviti vzreditelja, ki se trudi po vseh pravilih, a genetika je pač genetika, nič ni 100%.

Povsod se najde plevel.
Rodovnike po večini ponarejajo PRODAJALCI, vzreditelji tudi a v zeelo manjši količini kot prodajalci, ne vem zakaj kupovati psa iz Madžarske ČE ne poznaš dovolj dobro vzreje samega vzreditelja?
IN KUPOVATI PRVEGAC RODOVNIŠKEGA PSI ZA PRVIM VOGALOM, PRVIM OGLASOM?*
NI vsak vzreditelj ok.-če pokličeš na KZS in se pozanimaš o leglih težko dobiš ponarejen rodovnik.

VSAKEGA vzreditelja moraš dobro preučiti in ne zaupati na vrat na nos, TO PIŠEM, DA NE BO KDO TVOJEGA POSTA NAROBE RAZUMEL.

In če lastnik ni sposoben tega storiti, spet NI kriv vzreditelj a kupec, ki je toliko neveden/len, da se ne bi iz večh virov pozanimal čer je njihov vvzreditelj puppy mill ali psarna.


Seveda so vzreditelji, ki ponujajo pse za 1200 eur a si psi te cene po kakovosti NE zasdlužijo, SPET dolžnost lastnika, da preuči kaj je prav kaj ne.

Če si prodajalec zmisli pasmo višavski kmećki pes, redka pasma bodo pač morali KUPCI naštudirati če je to res ali ne, v nasprotznem primeru je PRODAJALEC LE PREBRISAN.

Psi, ki so kot nemški oivčarji na DNU., ZAKAJ KUPOVATI TE PSE?
POJDI V ZAVETIŠČE. Če ne kupi psa redkejšre pasme od profesionalnega vzreditelja.

In NOBEN mi ne bo rekel, da je zato rodovniška vzreja slabša od vzreje mešančkov, ki umirajjo po ketnah, cestahm, nimajo osnove socialiozacije, procentualno gledano je za roidovniške pse vseeno boljše poskrbljeno in vzreja boljša.

In POVSDOD se najde plevel, to pa ne pomeni, da so vse vzreditelji krivi.

Vsak ima pravico povedati kaj mu je vizualno všeč in kaj ne - ampak oprosti, meni se vaši posti berejo tako, kot da je največja napaka tega legla to, da so psi grozni in dobim občutek, da če bi imeli malo drugačno dlako ali obarvanost bi verjetno bilo tu en kup postov da kako so lepi...


A to kaj smo pa napisali o zaslužkarstvu in da je mešancev preveč pa si spregledala?
NI vse izgled.
Od kod ti to? Smile

13Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 15:36:52

Gost

Anonymous
Gost

Pisali smo o uničevanju pasme, zaslužkarstvu, CITIRAM:

Pa mi povej kje je tukaj  o SAMO izgledu pisanega?

Ena beseda da,. se strinjam.

Mah, kaj si vse ljudje zmislijo, da bi zaslužili.

Kako pa je mislite, da je z zdravjem teh pasem?



Re: Križanje dveh pasem
Joj grozno :O se opravičujem ampak to ni za mene nič več kot uničevanje pasme Sad

Ej, oprosti plačevati za mešance 800 dolarjev?
Pa še grozni so...

To ni nič novega kot nov način štepanja prodajanja mršancev za velike denarje:

Mogoče, če križajo dva res zdravi vrsti, zdravje niti ni tako kritično. Vendar so po mojem mnenju lahko obolenja kolkov, oči, epileptični napadi (pri borderjih dokaj pogosta težava). Za pudjeve težave ne vem katera imajo, ker pasme ne poznam natančno.  Poleg tega so grdi. Pasma vsaka zase je lepa, vendar sta skupaj grozni. Vsaj meni.

14Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 15:45:39

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Jaz se ne mislim kregat in prepričevat nekoga v svoj prav, moje mnenje je takšno kot je in še vedno menim da je videz tu najmanjšega pomena in da so poleg kupcev tudi vzreditelji krivi za uničevanje pasem. Smile
Smo pa že malo OT od križanja 2 pasem, s katerim se nasploh še vedno ne strinjam, razen v nekaterih izjemnih primerih. Smile

15Križanje dveh pasem Empty Re: Križanje dveh pasem Sob 15 Nov - 17:39:03

Gost

Anonymous
Gost

Jaz ti pa pravim, da videz tu ne igra nobene vloge.
In je bilo mišljeno čisto drugače ko si ti predstavljaš.

Za uničenje pasme je seveda sokriv vzreditelj, a če ni povpraševanja ni ponudbe Wink

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu