DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Katera pasma je prava zame? EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Katera pasma je prava zame? EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Katera pasma je prava zame? EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Katera pasma je prava zame? EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Katera pasma je prava zame? EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Katera pasma je prava zame? EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Katera pasma je prava zame? EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Katera pasma je prava zame? EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Katera pasma je prava zame? EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Katera pasma je prava zame?

+3
Žlička
Kevin
Lee
7 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Katera pasma je prava zame? Empty Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 13:49:43

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Ta tema je namenjena za vse lastnike in BODOČE LASTNIKE psov.

Vsi vemo, da se moraš pred nakupom nujno pozanimati o pasmah psov in se odločiti za eno, ki ti najbolje ustreza.
Pri izbiranju "prave" pasme ne smeš gledati le izgleda psa, ampak tudi veliko drugih stvari, kot naprimer:
- karakter
- potreba po gibanju
- zahtevnost nege
- velikost
- .....

Vsekakor ne smeš vzeti "male puhaste kepice", ki je takooo luškana, v resnici pa zraste v psa, ki sploh ni primeren zate. 

Ogromno pasem lahko poiščeš v knjigah, revijah, na spletu, TV oddaje...

Ko se odločiš za pasmo, sledi iskanje prave psarne oz. zavetišča, ki ima takšnega psa. Preprodajalci psov niso priporočljivi (več o tem na temi: Črni trg s pasjimi mladiči na 24 ur, nerodovniška reja).

Zagotovo najprej preiščeš vse psarne v tvoji državi. Če ni "prave" začneš iskati po drugih državah. Preden se dokončno odločiš za psa iz neke psarne, se moraš pogovoriti z vzrediteljem, da oceniš, če je vzreditelj dober (več o tem na temi: Kakšen je pravi vzreditelj?). 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kako ste vi našli pravo pasmo za vas?
Ali ste za to porabili veliko časa?
Kako ste se lotili z iskanjem?
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšnega psa si želite?
Koliko (in katere) psarn ste preiskali?
Kakšen nasvet za ostale?

2Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 14:30:55

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Lee je napisal/a:Kako ste vi našli pravo pasmo za vas?
Ali ste za to porabili veliko časa?
Kako ste se lotili z iskanjem?
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšnega psa si želite?
Koliko (in katere) psarn ste preiskali?
Kakšen nasvet za ostale?
Becca ni pasemska. Prišla je po naključju.
Ja, ko sem iskal pasmo (takrat veliki švicarski planšarski pes).
Internet
Ja, a sem ugotovil, da glede karakterja ne bi šel skozi.
Uff ogromno Smile Ne da se mi vseh zapisovat.
Ne glejte samo na izgled, ampak tudi na to koliko časa in gibanja pes potrebuje. Vzamite si tudi za vas obvladljivo pasmo.

https://domzavsepse.forumsl.net

3Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 14:51:13

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Bom pa še jaz napisala za sebe. Smile



Kako ste vi našli pravo pasmo za vas? Sošolka je dobila avstralca, takoj mi je postal všeč, iskala sem po netu in knjigah in mi je bil čedalje bolj všeč haha. Sicer sem vmes še našla nekaj pasem z "podobnim" karakterjem, ampak ko sem spoznala še več aussiejev sem se odločila. Zaenkrat še čakam, da privoli ata.
Ali ste za to porabili veliko časa? Niti ne...
Kako ste se lotili z iskanjem? Internet, knjige
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšnega psa si želite?
Čisto na začetku ne, ampak kaj kmalu... srednje veliko in aktivno pasmo.
Koliko (in katere) psarn ste preiskali?

Na začetku: Flawless kennel, Fallcat kennel, Alpine River Australian shepherds
Kasneje: Keep smiling aussies, MiSombra aussies, Let`s talk about aussies (zdaj)...

Kakšen nasvet za ostale? Obiščite še kakšni forum, ker je na forumih veliko koristnega napisanega.

4Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 15:25:19

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Kako ste vi našli pravo pasmo za vas?  trenutno smo vzeli v zavetišču bila je ljubezen na prvi pogled, kar pa je zelo neodgovorna posvojitev . Naslednjega sem našla potem ko sem pomislila kaj od psa pričakujem in nekaj majhnega tudi videz. 
Ali ste za to porabili veliko časa? veliko za naslednjega, za trenutno sem porabila 1 mesec pa je bila že doma
Kako ste se lotili z iskanjem?  pri obeh internet  za trenutno sem pregledala zavetišča pri Avstralcu pa sem najprej povprašala na forumih in spoznala kar nekaj ljudi, ki mi je pomagalo z vprašanji,  srečala sem se tudi osebno z parimi lastniki in predstavniki pasme. To, da sem spoznala predstavnike pasme v živo je pri moji odločitvi najbolj pomagalo.
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšnega psa si želite?  pri prvem sem mislila, da vem Very Happy
Koliko (in katere) psarn ste preiskali? vsaj 10 večinoma iz tujine 
Kakšen nasvet za ostale? premislite kaj od psa pričakujete, kako bo živel, kakšno je vaše finančno stanje, koliko gibanja mu lahko nudite, koliko psihične zaposlitve mu lahko nudite, In ko selotevate nakupa prosim kupite jih pri vzornih vzrediteljih ali pa jih posvojite iz zavetišča NIKAR NE KOPUJTE ČISTOKRVNIH BREZ RODOVNIKA SAJ S TEM PODPIRATE PREPRODAJALCE PSOV 

5Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 19:15:18

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Kako ste vi našli pravo pasmo za vas? Ko sem bila na poletnih počitnicah na Češkem, sem bila skoraj vsak dan v stiku s predstavniki pasme - čisto naključno so ravno sosedi imeli avstralce. Da ne omenjam, da pasme prej sploh nisem poznala. Razz
Ali ste za to porabili veliko časa? V bistvu ne, ker nisem bila v fazi iskanja idealnega psa. Dejansko sem si želela psa, ampak nisem našla prave pasme, take, ki bi me res prepričala. Nisem pa hotela kaj preveč silit v to, res sem želela prvi stik s pasmo vzpostaviti v živo. In predvsem najti pasmo pri kateri bi takoj rekla - to je to, kar iščem.
Kako ste se lotili z iskanjem? Zgoraj je že odgovor. Če pa ciljaš točno na podatke o pasmi, pa seveda internet (v nobeni knjigi o psih, ki jo imam doma, ni opisane te pasme) in pa lastniki psov (iz prve roke).
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšnega psa si želite? To tako ali tako. Iskala sem družabnega in aktivnega psa, ki bi rad delal z mano hkrati pa mu ne bi bilo problem kakšen dan več preležati doma.
Koliko (in katere) psarn ste preiskali? Kar nekaj psarn je bilo. Ena slovenska, nekaj nemških in še čeških in slovaških. Ne bi pa zdaj o vseh imenih psarn. Razz Spremljala sem pa kar nekaj legel (do te mere, da sem bila že v aktivnem kontaktu z vzrediteljem in ne samo, da sem leglo spremljala preko spletne strani) v katerih ali ni bilo primernega mladiča ali pa se sploh ni zgodilo.
Kakšen nasvet za ostale? Pravo pasmo lahko spoznaš samo v živo in ne na internetu ali v knjigah. Wink

6Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 23 Jan - 23:41:17

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Samo ena pripomba oz. vprašanje za razpravo. Smile Vsi govorite oz. govorimo (priznam da marsikdaj tudi sama), kako moraš pasmo spoznati v živo in ne preko interneta ali knjig. Ampak koliko je res na tem? Jaz sem na razstavah delala z ogromno različnimi pasmami. Tako sem spoznala kup čudovitih predstavnikov in se navdušila nad marsikatero pasmo. Šele ko sem pogledala na internet sem iz opisov ugotovila, da pasma ni zame. Konkretno, če bi izbirala pasmo po tem, katera mi je v živo najbolj odgovarjala, bi izbrala haskija najbrž. Razz Pa ni to niti približno primerna pasma zame. In nasploh tiste, ki so se mi v živo zelo priljubile, sem na koncu ugotovila, da niso primerne zame, pač pa so me očarali samo naključno prijazni in dobro vzgojeni predstavniki pasme, kakršni so itak skoraj vsi na razstavah in tekmah. Tako da to je zame malo dvorezen meč trditi, da moraš pasmo izbirati po tem, katera ti v živo najbolj odgovarja. Jaz bi vsekakor najprej natančno prebrala opise (pa ne tiste ki jih piše nekdo ki nima pojma...), si naredila ožji izbor, se pogovorila z vzreditelji, in šele potem začela spozanavati predstavnike. Ker če ne se lahko hitro zgodi, da te pasma očara samo zaradi enega predstavnika, pa tudi če sploh ni primerna zate. Se mi je zgodilo že dostikrat. Razz

7Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Sob 24 Jan - 0:33:16

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Rebeka se strinjam, da ne moreš samo ko pasmo 1x vidiš prepoznat. Mislim, da je fino da si prvo "teoretično" podkovan potem pa greš ven in pogledaš pasmo še v živo Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

8Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Sob 24 Jan - 12:36:18

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Jaz osebno se nikoli nisem začela za nobeno pasmo zanimati brez, da bi jo spoznala v živo. Recimo na nobeni pasji razstavi pa nisem spoznala pasmo do te mere, da bi lahko rekla, da mi pasma res ustreza - tako, da glede tega se strinjam, da se predvsem na razstavah spoznava zelo vzgojene predstavnike. Sem prebrala veliko opisov pasem - še posebej takih, ki so mi bile tudi v živo všeč, ampak še vedno sem mnenja, da je prvo treba pasmo spoznati v realnosti. Z mojim postom sem želela sporočiti ravno to, da se samo s knjigami in internetom ne da ravno veliko doseči, potrebna je prava kombinacija obojega. Še vedno je nekaj čisto drugega pasmo spoznati v živo kot pa o njej le brati. Je pa res, da je bila mogoče moja izkušnja (če se nanesem na svoj post) čisto nekaj drugega, kot pa da bi nekaj predstavnikov spoznavala v živo le za kakšno uro ali manj. Najboljše je seveda, če poznaš osebno lastnike pasme in ti ti lahko iz prve roke povedo prednosti in slabosti pasme in ti hkrati dovolijo in omogočajo, da s psom preživiš kaj več kot pa samo uro. Smile Je pa to (ciljam sploh na to preživljanje večih dni z različnimi predstavniki pasme, da lahko v živo tudi sam opaziš in oceniš prednosti in slabosti) res ena neprecenljiva izkušnja, sploh pa če na koncu ugotoviš, da je pasma res to kar iščeš. Seveda pa je to običajno redkost, zato se mi ne zdi, da bi bilo kaj narobe, če se pasmo spoznava predvsem preko razstav/tekem in pa z osebnimi izkušnjami lastnikov/vzrediteljev. No, konec koncev pa je pomembno tudi branje o sami pasmi in širjenje obzorij na tak način, nisem sicer sama nikjer zanikala pomena tega. Smile Ampak kar se mene tiče mi je še vedno stik v živo z različnimi predstavniki ljubši in se mi zdi tudi bolj pomemben.

9Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Sob 24 Jan - 16:06:33

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Tudi jaz se strinjam da je oboje potrebno. Ker po internetu nap. za huskyje piše kako so inteligentni, imajo klic narave so samosvoji... use izpade tako super vbistvu pa, ko spoznaš psa v živo spoznaš da to pomeni da ja so inteligentni ampak na svojih področjih naprimer v pobegu ta klic narave pomeni da bo večinoma življenja na vrvici, ta svojeglavost se sliši zelo lepo ampak v bistvu je malo ljudi, ki jim ustreza, da kuža ne potrebuje njih da je sam sebi čisto dovolj če ima kaj za lovit ali za kopat ( potrebuje tudi marsikaj drugega ampak to je primer). se pa tudi zgodi da nas internet kdaj spravi h pameti saj v živo vidimo nekega super psa ubistvu pa je čisto nasprotje svoji pasmi po karkterju.

10Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Sob 24 Jan - 17:47:38

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Ja saj se strinjam z obema, potrebna je prava mera obojega - teorije in spoznavanja v živo. Smile Hotela sem samo reči da tudi ne moreš izbirati pasme samo po tem katera se ti po prvem vtisu po pol ure na razstavi zdi primerna. Smile

11Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Sob 24 Jan - 17:59:51

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Res je!

https://domzavsepse.forumsl.net

12Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Čet 29 Jan - 13:22:14

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Ja, tudi jaz sem v živo spoznala že ogromno psov, veliko karakterjev mi je bilo všeč. Ko pa se bolj temeljito pozanimaš o pasmi, pa ugotoviš, da to sploh ni pravi pes za tebe. No, avstralca sem tudi 1. spoznala v živo, potem sem šla brskat po knjigah in internetu in mi je postal še bolj všeč, zdaj pa spoznavam predstavnike te pasme in mi je ŠE BOLJ vvšeč! Very Happy Tako da pri iskanju pasme jaz nisem imela velikih težav in sem skoraj 100% prepričana, da si ne bom premislila. Smile

________________________________________________________________________

Drugače pa še par povezav za tiste, ki še iščete pravo pasmo Wink To so "obrazci", ki jih izpolniš (ni potrebno vsega) in ti ven vrže, katere pasme so tudi primerne zate. Meni sicer ni ven vrglo avstralca (mogoče tudi zato ne, ker sem vse izpolnila haha), ampak mogoče pa bo komu koristilo Wink

http://www.pasme-psi.com/
http://pasme-psov.si/izbira_pasme/izbira_pasme
http://www.kuzek.si/test-pasme-za-vas/

13Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Čet 29 Jan - 17:12:21

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Tile obrazci meni sploh niso všeč! Ne mečejo pravih pasem ven... Meni naprimer predlaga argentinsko dogo, ko sam vem, da zanjo nisem primeren ... tako da...

https://domzavsepse.forumsl.net

14Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Čet 29 Jan - 21:40:28

Anubis

Anubis
Novinec
Novinec

Kako ste vi našli pravo pasmo za vas? nimam pasemskega mačka, čeprav je podoben evropski kratkodlaki mački
Ali ste za to porabili veliko časa? da sem izbrala pravega mačka in prebolela izgubo prejšnjega je vse skupaj trajalo 2 leti
Kako ste se lotili z iskanjem? preiskala vse bližnja zavetišča in pregledala vse črne mačke
Ali ste že na začetku vedeli približno kakšno mačko si želite? Jap, edina pogoja črne barve in razigrana
Kakšen nasvet za ostale? ne se bat črnih mačk, ne bodo ukradla vaših duš in jih prodala hudiču, le srca se lahko poslovite, pa najbolj udobnega fotelja.
black cat

15Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 30 Jan - 0:21:04

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Ti testi so ena velika bedarija. Po rezultatih bi jaz morala imeti basenjija, ampak jaz se s to pasmo sploh ne morem predstavljati. Vizualno so mi všeč, pa tudi za cartat so fajn, ampak tu se tudi konča.  Razz

Jaz sem z mojo "izbrano" pasmo več kot zadovoljna in tudi naslednji pes bo avstralski ovčar. (:

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

16Katera pasma je prava zame? Empty Re: Katera pasma je prava zame? Pet 30 Jan - 13:53:05

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

iJazz in Kevin: tudi men je neko argentinsko dogo ven vrglo haha. Avstralca mi je šele, ko sem ipolnila samo eno al dve vprašanji haha

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu