DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 3 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 3 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Lahki triki EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Lahki triki EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Lahki triki EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Lahki triki EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Lahki triki EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Lahki triki EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Lahki triki EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Lahki triki EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Lahki triki EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Lahki triki

5 posters

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

1Lahki triki Empty Lahki triki Čet 18 Dec - 22:28:55

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Imate kakšne lahke in hitro učljive trike? nap. tačko, glas, obrat nekaj, kar se psa hitro nauči in ne potrebuje dosti naprezanja in kako ste jih to učili nap. preval sem jo učila tako, da sem jo dala na prostor in ji šla z briketom za glavo tako, da je sledila briketu zraven sem ji govorila preval in ko ga je naredila sem jo pohvalila rabila je tam 7 poizkusov, da pa je vajo naredila brez nakaza moje roke in samo na besedo tam 2 dni.

2Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 14:21:04

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Meni se to, da se nek trik hitro in enostavno nauči, sploh ne zdi ključno in ne vidim nobenega smisla v tem, da najprej začneš s triki, pri katerih samo vabiš z briketom, potem pa kar naenkrat zahtevaš od psa da razume postopke učenja zahtevnejših trikov. Po mojem mnenju bi mogli najprej začeti s popolnoma prostim shapingom, da se pes nauči biti čim bolj kreativen in aktiven v procesu učenja, potem pa postopoma še uvajati tarče za lažje delo. Najslabše kar je je to, da lastniki najprej psa samo vabijo in ga naučijo, da mora biti v procesu učenja pasiven, potem pa se čudijo, ko se jim ustavi točno takrat, ko zmanjka trikov, ki jih naučiš po eni sekundi z briketom v roki. Pes se zafrustira (lastnik pa prav tako...) in ne prideš več nikamor.

Tako da jaz bi vsekakor raje kot začela z lahkimi triki ki ne zahtevajo nekega razmišljanja, samo zato, da jih pes pač zna, na začetku delala predvsem na tem, da se pes nauči razmišljati, biti aktiven, kreativen, da ima voljo do učenja in da ne sledi samo slepo roki. Ker ko enkrat ta ''trik'', ki ni ravno enostaven, naučiš, imaš potem prosto pot za naučiti psa karkoli si izmisliš. Smile Moje mnenje. Smile

3Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 15:12:24

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Moja psica ima 8 let in imava šolanje že za sabo nima tudi več kondicije 1 ure vadbe ampak lahko delava največ 10 minut zato pa sem odprla to temo ko pa bom vzgajala mladiča bom pa delala drugače

4Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 15:24:24

Kim*

avatar
Novinec
Novinec

Najprej ja, se strinjam z Rebeko, za začetek trikci ki psa spodbudijo k razmišljanju, nad shappingom sem jaz navdušena, Kim doosti dalj časa lahko dela z navdušenjem, ji je vse skupaj bolj zabavno in komaj čaka da začne, kasneje pa te trikce izvaja raje. Za primer, nad ''shy'' in ''stojo'' je totalno navdušena in cel čas ponuja, ker sem učila tako, da je pač sama pogruntala večino jaz pa sem klikala. Drugače pa, noben trikec ni tako zelo težek, če le najdeš pravi način za naučit. Se mi pa zdi, da je od vsakega psa odvisno nad čem je bolj navdušen in s tistim tudi začneš. Kim obožuje trikce s tačkami, razno dvigovanje tac, tapkanje, vse kar si lahko izmislim ji bo všeč če so tačke not, res hitro se naveliča in nerada dela trikce kot so, hoja na mojih nogah, slalom med nogami, sploh ne pokaže nobenega navdušenja, pa lahko delam na nevem kakšen način, ne pritegnejo jo toliko:) Drugače pa, midve sva končno začeli učit odboj, sem omahovala dolgo časa, bi ali ne bi, delam pa res počasi in da dojame vsak korak posebej, le tako vem, da bo trik izvajala tudi kasneje rada in ga ne bo vedno potrebno podkupovanje da ga naredi hahaha :Đ

5Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 15:28:00

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Žlička je napisal/a:Moja psica ima 8 let in imava šolanje že za sabo nima tudi več kondicije 1 ure vadbe ampak lahko delava največ 10 minut zato pa sem odprla to temo ko pa bom vzgajala mladiča bom pa delala drugače
Kaj pa je to da ne more delati več kot 10 minut povezano s težavnostjo trikov in načinom učenja? Smile Jaz novega trikca nikoli ne bom delala 10 minut, mogoče 5 maksimalno, pa delava tudi veliko težje trikce kot so navedeni v prvem postu. Smile 8 let pa tudi ni neka starost da se ne bi mogel pes težkih trikov učiti in imeti koncentracije...

6Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 16:38:56

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Ja 8 let ni nobena starost s tem sem hotela povedati da imava nek način učenja, ki ga nebom spreminjala, Ima pa zdravstvene probleme zato pač ne moreva delati kaj bolj zahtevnega,10 minut hitro mine če ponavlaš stvari, ki jih že zna in zraven probaš še kaj novega sploh pa če je 5 minut od tega samo odlaganje in čakanje. Glej odprla sem to temo za kakšno novo idejo lahko samo poveš kakšen trikec, ki ostalim še ni padel na pamet in je čisto preprost. Od postopkov učenja si pa svoje že povedala v temi ki je temu namenjena in se strinjam s tabo. Ta tema je namenjena novim idejam za preproste trike KI NEZAHTEVAJO DOSTI NAPREZANJA prosim malce beri.

7Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 16:46:41

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Jao takoj se kregat. :'D Sem pač povedala svoje mnenje in v svojih postih ne najdem čisto nobenega siljenja v druge metode dela, naj vsak dela kakor mu paše. Smile Drugače pa, Dino se najlažje nauči tako, da samo s shapingom delam in poklikam karkoli zanimivega (lahko s kakim predmetom, ker je lažje). Včasih nastane kaj zelo posrečnega v samo par sekundah. Smile

8Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 18:36:55

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Nočem se kregati ampak so vaši odgovori izven teme.  Lahko opišeš na svoj način kako si do določenega trika prišla ne pa samo metod. Saj sem rekla si to že vse povedala v temi, ki je temu namenjena in sem tudi prebrala in se strinjam sedaj pa prosim če daš kakšno novo idejo od trikcov in ne od celotne vzgoje. Nimam mladiča in metodo, ki jo uporabljava se dobro obnese zato je pač nebom spreminjala, ni najboljša ampak jo je navajena in ve kaj od nje hočem. Pozna veliko trikov ampak meni pač premankuje idej zato pa sem odprla temo.

9Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 19:01:02

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Žlička je napisal/a:Pozna veliko trikov ampak meni pač premankuje idej zato pa sem odprla temo.
No potem pa lahko za posamezn trik odpreš temo pa vprašaš kak smo naučili psa itd. (:

10Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 19:04:00

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Pa napiši najprej katere že zna ker tako je težko govoriti, bom sigurno rekla pol takšnih, ki jih že zna Smile

11Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 19:19:43

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

trenutno delava poleg, zraven, sedi,lezi,tačko,glas,preval,obrat,ostalo sva pozabili skozi čas in kar je imela pač ukazov ko sva trenirale agillity to jemlem kot trikce ostalo je pač kar zastopi pogovorno, v kočo ( secer je v boxu) na prostor ( gre na svoj kavč)...in še kaj bi se našlo napišem še ko se spovnim sedaj se mi rahlo mudi.

12Lahki triki Empty Re: Lahki triki Pet 19 Dec - 20:55:10

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

osem ( dela osmico med nogami ), mrtva ( leži na hrbtu )ne delava več,  učila sem jo skrij ( da pokrije oči s taco ) to vajo sva delali s selotejpom pa je pripeljalo do tega da se je samo praskati začela po nosu Very Happy

13Lahki triki Empty Re: Lahki triki Sob 20 Dec - 1:48:07

aska

aska
Moderator
Moderator

Trikec prosi npr Wink

14Lahki triki Empty Re: Lahki triki Sob 20 Dec - 10:56:35

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Ideja je samo na žalost za naju neizvedljivo

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 1]

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu