DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?!

+5
Vet.Tehnik
capi
aska
Kevin
Anubis
9 posters

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 2]

1KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sob 11 Okt - 21:10:14

Anubis

Anubis
Novinec
Novinec

Zadnje čase se srečujemo z vse več zavrženimi mladiči. Veliko lastnikov njihovih psov ne kastrira ali sterilizira. razlogi za to so, da za poseg enostavno nimajo denarja, so proti zaradi lastnim prepričanj, ali pa jim je škoda denarja, ki bi ga tako porabili za poseg in zato raje 2 do 3 krat na leto mladiče psici odvzamejo in se jih na tak ali drugačen način znebijo.

KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! 1907580_815580471789321_640321600_n

Sterilizacija je operacijski poseg pri katerem psici kirurško odstanijo ovarije. Pred samim posegom se psici lahko opravi tudi pregled krvi, da se zagotovi večja varnost pri posegu. Podoben poseg je tudi kastracija, kjer je psu odstranijo moda. Žival je med posegom v splošni anesteziji. Veterinar pa ji aplicira tudi antibiotik in analgetik. Rane se izredno hitro zacelijo za njimi pa ne ostane nobenih brazgotin.

KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! 1798046_815580435122658_1602557690_n

ZMOTNA TRDITEV, KI JI VERJAMEJO MNOGI LASTNIKI: " najboljši čas za sterilizacijo psice je po prvi kotitvi"
To trditev sem tudi večkrat slišala sama, zato sem se jo odločila preveriti. Da je ta trditev zmotna sem preverila pri veliko veterinarjih in v veliko člankih, ki so bili kvalitetni. Vsi vprašani veterinarji so mi zatrdili, da je ta trditev zmotna, saj je najboljši čas za sterilizacijo psice (če ne želimo potomcev) okoli šestih mesecev. Takrat je psica že spolno zrela, okoli tistega časa se psica tudi začne prvič goniti.


Dobre lastnosti sterilizacije/kastracije:
-psu je umiri temperament;
-ni več tako teritorialen;
-se ne potepa okoli (manj možnosti nesreč);
-zmanjša se prenosljivost spolno prenosljivih bolezni;
-zmanjša se možnost raka pri psici na seskih ali rodilih;
-ter seveda ni nezaželjenih kužkov;...

Ob ne steriliziranju psice se pogosto pojavi rak na seskih. Ta se največkrat pojavi pri slabo negovanih psicah. Veliko krat tako na kakšni vasi srečamo psico, ki je v polni laktaciji ima vnetje seskov, na njih pa velikokrat opazimo tudi velike tumorje, lastnik pa se je psičkov znebil.
Pri nekastriranih psih pa med paritvenim časom velikokrat pride do prometnih nesreč, napadi med psi, izginotje psa, namernih poškodb psa,...

KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! 10294244_849757661704935_3356885492408788807_n

Seveda obstajajo odgovorni lastniki, ki svoji psov ne kastrirajo/sterilizirajo, saj poskrbijo tako za varnost svojih psov pa tudi poskrbijo za njihove kužke, da najdemo topel dom.

Vaša mnenja in komentarji so dobrodošli  bernski planšar

Za DZVP spisala Patricija Štainer
Avtorica slik: Anja Kosi

ČLANEK JE AVTORSKO ZAŠČITEN!

KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Lqm-LOGO



Nazadnje urejal/a Anubis Ned 12 Okt - 17:07:52; skupaj popravljeno 1 krat

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Sem stoprocentno za sterilizacijo/kastracijo VSEH psov, ki živijo pri lastnikih, ki niso sigurni, da bodo lahko preprečili nezaželjena legla. Nisem pa za s/k vse povprek ali pa kar obvezno za vse, saj je za moje pojme to še vedno operacija, pri kateri lahko pride do zapletov (nedavno je naša mačja začasnica poginila pod narkozo...) in jaz osebno vem da svojemu psu ne bom rezala nekih pomembnih delov telesa, ga spravljala v narkozo in tvegala raznorazne posledice, saj ga imam vedno pod kontrolo in vem da ne povzroča nezaželjenih legel. Smile

Tako da s/k en velik DA pri neodgovornih lastnikih, odgovorni, ki imajo svoje pse pod kontrolo, pa naj še nekajkrat premislijo kaj se bolj splača. Smile

3KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Ned 12 Okt - 10:37:26

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Rebeka, odlično razmišljanje. Jaz sicer pri moji nisem imel izbire, če DA ali NE, ampak nisem mel nic proti, konec koncev je mešanka, Dino je pa rodovniški.

Kar se mene tiče, glede narkoze in vsega, mislim, da je preživetje pod narkozo odvisno tudi od fizične kondicije in starosti živali. Je žival shirana, debela ali je stara 10 ali pa 1 leto. Vse to vpliva. Upam, da bo znala kaj več o tem povedati naša veterinarka Capi.

https://domzavsepse.forumsl.net

4KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Ned 12 Okt - 15:15:53

Gost

Anonymous
Gost

ANUBIS Avtorica teh fotk sem jaz prosim za dodajanje avtorja Very Happy

Super članek se strinjam!

5KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Ned 12 Okt - 17:13:04

Anubis

Anubis
Novinec
Novinec

Se popolnoma strinjam, da odgovorni lastniki naj premislijo o kastraciji/sterilizaciji svojega ljubljenčka. strinjam se tudi, da pri operaciji obstaja riziko. Kar se narkoze tiče pa se strinjam s Kevinom, da te to tesno povezano s starostjo, kondicijo, splošnim zdravjem in še z marsičem. Anja oprosti nisem vedela da so tvoje, sem te zapisala Wink

6KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Čet 16 Okt - 18:37:29

Gost

Anonymous
Gost

Na naši kliniki do zapletov sicer NI prišlo, RAZEN s pasmami, ki težko prenašajo narkozo (boxerji, shih tzuji, mopsi) zaradi kratkih smrčkov so omejene dihalne poti.

Za moje pojme je veliko, res veliko  na samem veterinarju, strokovnosti...

Seveda pa pri VSEM tudi pri tabletah so stranški učinki obstaja nek riziko, ki se ga je pač treba zavedati.

7KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Čet 16 Okt - 20:55:28

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Točno tako, vedno je nek riziko - če psa s/k, zaradi možnih posledic tega, in če ga ne, če dobi kakšno bolezen ali karkoli, kar bi se preprečilo če bi ga. Razz Je na lastniku da oceni kaj se bolj ''splača''. Smile

8KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Čet 16 Okt - 20:56:53

Gost

Anonymous
Gost

Podpis Smile

aska

aska
Moderator
Moderator

Sama imam dve pasji mrcinci in ena je že sterilizirana, druga še ni a bo to kljub temu čeprav je rodovniška, a ne mislim imeti z njo mladičkov in tudi na razstave je ne bom vozila. Se mi zdi to tudi po posvetu vetijev, da najbolje zanjo.

10KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Pon 3 Nov - 19:41:21

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Imate zelo prav sterilizacije in kastracije niso neke operacije, ki bi lahko rekli da so nenevarne... da pes ali mačka pogine od narkoze je lahko več dejavnikov... seveda Kevin ti razmišljaš pravilno stari psi in bolani posebaj tisti, ki imajo šum na srcu je narkoza bolj kritična kot pa pri mladem zdravem psu ali mački. Podpiram tudi kastracije in sterilizacije... predlagam pa... da se veterinarko foruma prosi, da obrazloži do kakšnih bolezni lahko pride če ne steriliziraš ali pa kastriraš...

11KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Pon 3 Nov - 21:02:53

capi

capi
VETERINAR
VETERINAR


Anestezija vedno predstvalja neki riziko. Nikoli ne more noben veterinar 100 % zatrditi, da bo žival brez zapletov prenesla operacijo in narkozo. Živali so pač živa bitja, vsaka od njih je edinstvena. Med seboj se razlikujejo tudi po nagnjenosti k boleznim, preobčutljivostnih reakcijah,... Zaradi tega na klinikah lastnik tudi podpiše soglasje, da se strinja s tveganjem pri posegu.
Sama sem bila naprimer priča poginu zdrave mačke po sterilizaciji, zaradi reakcije na šivalni material, pa poginu zdrave psice zaradi diseminirane intravaskularne koagulacije (sindrom, ki se klinično zrcali v poškodbi različnih organov zaradi strjevanja krvi v malih žilicah - tu se porabljajo faktorji strjevanja krvi, na mestih kjer jih organizem potrebuje pa jih primanjkuje). Ker pred operacijami v večini ambulant ne delajo testov hemostaze ( z njimi preverimo morebitna odstpanja v strjevanju krvi), so možni zapleti tudi zaradi ostalih motenj v strjevanju krvi.
Živali pa so lahko preobčutljive tudi na anestetike. Vsak od njih ima lahko stranske učinke. Zato jih je bolje med sabo kombinirati. Če uporabimo več anestetikov, analgetikov, sedativov hkrati, zmanjšamo odmerek vsakega posameznega in s tem zmanjšamo stranske učinke. (Več o naesteziji je objavljeno v kratkem prispevku - SPLOŠNA ANESTEZIJA V MALI PRAKSI)

Kljub vsem tveganjem navkljub pa so vse moje živali, ki niso namenjene reprodukciji sterilizirane oz kastrirane (kastracija je lahko tudi izraz za oba spola). Jaz se sem torej VEDNO za kastracijo. S tem zmanjšamo možnost pojava številnih obolenj pri živalih. Pri psicah so to napr. sladkorna bolezen, tumorji na seskih, gnojno vnetje maternice. Tudi pri samcih zmanjšamo pojavnost tumorjev (ti so pogosti na reprodukcijskih organih), benigno povečanje prostate,...
Zame pa je najpomembnejše pri kastraciji to, da zmanjšamo število nezaželjenih živali, ki bodo zaradi tega zapuščene, mučene, zanemarjene ali pa se jih bo nekdo želel na njemu preprost način odkrižati.

Seveda moramo izbrati pravega veterinarja in, kar je včasih še pomembnejše, tudi usposobljenega anestezista.

12KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Tor 4 Nov - 19:16:30

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

Hvala za odgovor... nisem bil čisto prepričan kaj vse so posledice... sam vem da smo na veterini, kjer pomagam prostovoljno pred kratkim imeli čistokrvnega psa, ki je bil za razplod torej ni bil kastriran in je imel povečano prostato... seveda smo psa kastrirali, ampak stanje se ni nič kaj izbolšalo in smo na koncu ugotovili, da je verjetno rak na prostati in se je psa nažalost morali evtanazirati... ker so bolečine nažalost bile prevelike za kužeka...

13KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Tor 4 Nov - 20:47:52

capi

capi
VETERINAR
VETERINAR

Če želimo zmanjšati možnost pojava bolezni pri psih, moramo živali kastrirati zgodaj (stare okoli 6 mesecev), psice je priporočljivo sterilizirati pred prvo gonitvijo.
Pri tumorjih na prostati so lahko vzrok tudi hormoni, ki jih izločajo moda, tumor pa se lahko tudi razširi iz mod na ostale reprodukcijske organe.

14KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 12:24:28

aska

aska
Moderator
Moderator

Glede S/K so mnenja različna, eni pred prvo gonitvijo, drugi ko odrastejo se pravi po enem letu. Aska (polarka) bi bila pred prvo gonitvijo, a jo je teta gonitez za par dni predno je bila naročena za to prehitela in je bila pač šele pri 10tih mesecih. Kana je dala sedaj 2 gonitvi čez, prva je bila skoraj neopazna. Bo sedaj, ko bo minilo 2 meseca po tej drugi gonitvi šla.

15KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 14:25:27

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Kaj pa menite na vse tiste stranske učinke, ki se lahko pojavijo zaradi sterilizacije/kastracije, še posebej če se s/k pred prvo gonitvijo? Smile Pa ne reči da jih ni, ker je že ogromno študij na to temo in je dejstvo, da so. In ne tako redki. :/

16KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 19:11:44

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

okej.... vem da pri kastriranih mačakih en stranski učinek ta da dosti več jejo in se tudi zaradi dega zelo zredijo in nastanejo drugi zdravstveni problemi pol... ampak obstaja tudi light hrana ki je napanjena prav kastratom in se ne zredijo tak fejst... za ostale stranske učinke pa še nisem slišal... z temi ki sem se pogovarjal da so kastrirali psa so rekli da bi čisto vsakega kastrirali da se mu tudi vedenje malceno spremeni... pri sterilizaciji psice je pa tak... ko sem še delal v zavetišču smo večkrat imeli klice da se njihova psica goni in je k njim prišel en pes ali pa celo več psov in da nočejo oditi in da so tudi napadalni do njih in ostalih ali pa celo do psice... pol pa je tu še eno vprašanje... pride do oploditve... kam z ne zaželjenimi ali ne pričakovanimi mladiči.... taki mladiči ponavadi končajo kje v gozdu privezani za drevo ali pa v škatli pred zavetiščem... torej so zapuščeni... to je dvorezni meč...

17KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 19:25:36

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Rejenje je itak tipičen, pa inkotenca npr. Smile Je pa še veliko stranskih učinkov odkritih, napiši v google Long-Term Health Risks and Benefits Associated with Spay / Neuter in Dogs pa tisti PDF odpri, je lep članek (bi ga prilepila sem pa ne znam Razz) o tem, ki kaže, da je vsekakor še dosti več stranskih učinkov.

Zame je preprečevanje legel vsekakor vedno na prvem mestu in pri lastnikih, ki niso 99% da bodo imeli psa vedno pod nadzorom in da ne bo prišlo do paritve, je sterilizacija/kastracija vsekakor nujna, ne glede na tisti riziko pri zdravju je zame še veliko večji riziko in veliko slabšega če imaš mladiče. To vsekakor. Ampak niso pa niti približno vsi lastniki takšni, ki svojih psov ne znajo paziti da se ne bi sparili in mladiče vržejo v gozd - mislim da je prav, da se odgovornim lastnikom ne poje samo hvalospevov o kastraciji Razz ampak da se pove realno stanje, z vsemi plusi in tudi minusi (ki obstajajo!). Vsekakor obstajajo plusi, ampak mislim da je potrebno pretehtati, koliko je pozitivnih in negativnih strani in se potem odločiti, ne pa na vrat na nos kastrirati kar vse pse po vrsti. Smile Še posebej ne pred prvo gonitvijo, ko samica (pa tudi samec do neke starosti ko dozori) sploh še ni dokončno razvita in po mojem mnenju operacija tu ni na mestu, če je psica seveda pri odgovornih lastnikih ki bodo preprečili brejost.

18KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 19:32:22

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

airedale10 bom pogledal na netu ja ker me to zdaj res zanima... še posebaj za to ker sem po poklicu veterinarski tehnik... seveda se strinjam s tabo da če so lastniku odgovorni pri psu ni potrebno kastracije... oz naj se pozanimajo pri veterinarju ker glede na število vet.ambulant že vsi povejo kakšno je stanje glede kastracije ( če se jim ne gre za zaslužek seveda)... kak bi pa preprečila da ne pridejo psi do psice ki se goni... ponavadi so te težave na kmetijah... kjer nočejo sterilizirati psice in jo imajo spuščeno brez ograje ali pa na verigi... in sem imel že veliko primerov kjer so na kmetijah pse ki so prišli do psice ali skamenjali, pretepli ali pa še kaj hujšega....

Me pa zanima kaj pravite na to da zavetišča kastrirajo in sterilizirajo vse prostoživeče mačke?

19KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 19:39:54

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Ne morem da ne bi: ampak kako vas bodočih veterinarjev tega ne učijo? Mislim, saj jaz skorajda več vem o tej temi, pa sem 1. letnik gimnazije in nimam pojma o veterini... (pa ne mislim da ste sami krivi za to) Razz

Me pa zanima kaj pravite na to da zavetišča kastrirajo in sterilizirajo vse prostoživeče mačke?
Absolutno edino pravilno, tudi sama v svojem kraju poskušam pomagati s tem. S prostoživečkami so težave ogromne in cilj bi moral biti, da se res vse s/k. Nasploh pri mačkah je stanje katastrofalno in po mojem mnenju bi morali s/k vse, razen res tistih rodovniških in tudi mešančkov, ki so pri odgovornih lastnikih in živijo izključno noter (pa še to so meni mačje gonitve dosti bolj zoprne od pasjih, nekastrirani mačji samci, pa tudi samice, dosti markirajo, pri mačkah pa dosti težje kaj dosežeš z vzgojo).

ak bi pa preprečila da ne pridejo psi do psice ki se goni... ponavadi so te težave na kmetijah... kjer nočejo sterilizirati psice in jo imajo spuščeno brez ograje ali pa na verigi... in sem imel že veliko primerov kjer so na kmetijah pse ki so prišli do psice ali skamenjali, pretepli ali pa še kaj hujšega....
Psice na kmetijah sterilizirat nujno, pse ki so brez nadzora okrog tudi kastrirat, tisti odgovorni ki ne kastriramo pa smo itak toliko odgovorni da imamo svoje pse na povodcih/za ograjo in ne morejo kar tako priti do psic na vasi. Smile To bi moral biti res cilj, da se s/k vse pse in mačke ki so kadarkoli brez nadzora in ima možnost priti do legla. Hočem pa reči, da se mi res ne zdi prav da se odgovornim lastnikom ne pove tudi slabih lastnosti teh posegov in da se jih ne opozori na vse, da se lahko odločijo glede na realno sliko, ampak se samo prodaja neke olepšane zgodbice. Smile No, saj ni čudno, če še veterinarjev tega ne učijo... :/

20KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 19:47:23

Vet.Tehnik

Vet.Tehnik
Novinec
Novinec

saj airedale10 to sem jas vse vedel in se tudi strinjam s tem da je potrebno vse prostoživeče žicali kastrirat sterilizirat ampak še vedno so ljudje zunaj ki mislijo da je to nepotrebno... imajo več razlogov za to... glih včeraj sem se z eno tako pogovarjal...
glede psov na kmetijah je pa tak če jim rečeš za povodce ali bilo kaj te nekateri nadirajo ker rečejo ja saj mi imamo psa samo zaradi tega da nam pazi hišo... večkrat sem že imel opravka s takimi ljudmi in si niso dali nič dopovedat niti to da v zakonu piše... da si kot lastnik živali dolžan poskrbeti da preprečiš bilo kake poboge.. torej da maš ograjeno ali pa da imaš psa v uti ali pa na verigi... čeprav se jaz glede verige ne strinjam.... pes nima na verigi čisto nič iskat.... maš pa prav v šolah nas zelo malo naučijo... sem tudi sam to opazil...

21KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 5 Nov - 21:18:30

capi

capi
VETERINAR
VETERINAR

Zanima me za katere študije gre, kdo je avtor in kateri so stranski učinki. Veliko nasprotnikov kastracij/ sterilizacij omenja študije, a jih žal ne navaja.

22KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Čet 6 Nov - 11:21:29

aska

aska
Moderator
Moderator

Sama lahko rečem, da pri Aski nimm prav nobenih problemov ne z debelostjo kot ne inkotenco. Ne izključujem pa da do tega ne prihaja. Res pa je bolj ješča potem postala. A ne glede na to, da ne dobiva light briketov se ni zredila. Očitno imam srečo, no ona. Pa tudi Kana bo kot sem že napisala dala to čez, ker mladičkov ne mislim ne glede na to,da je rodovniška imeti. Pa ne, da ne bi je mogla tisti čas paziti. To tako ene kot druge. Se mi zdi to najbolje, da je tako. Vsak pa se sam odloči kaj bo naredil.

23KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Čet 6 Nov - 14:18:06

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

capi je napisal/a:Zanima me za katere študije gre, kdo je avtor in kateri so stranski učinki. Veliko nasprotnikov kastracij/ sterilizacij omenja študije, a jih žal ne navaja.
Natanko priznam da ne znam povedati točno kateri stranski učinki in se proti veterinarki niti ne mislim delati pametno. Smile So pa mene napotili na ta 2 članka: javma.231.11.1665 in Long-Term Health Risks and Benefits Associated with Spay / Neuter in Dogs (v googlu prvi zadetek, žal ne znam datoteke v post prilepiti). Smile Nisem šla pa še natančno skozi, si morem res en dan vzeti čas in se posvetiti. Mislim pa da sta to precej zanesljiva članka...

24KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 12 Nov - 23:13:50

Animaly

Animaly
Novinec
Novinec

Kako je s tem, da ima pes preveč nagona ( dobesedno hoče vse psice naskočiti, najbolj pa stelizirane) ?

Lahko ima zaradi spolnih hormonov bulico na repu ( ne vem kako naj se izrazim) ?

25KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Empty Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA ZAKAJ?! Sre 12 Nov - 23:20:51

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Psi, ko so v času gonitve vse kažejo bolj izrazito. Nič nenavadnega Smile 

Za bulico pa vprašaj v zdravstveni kotiček Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 1 od 2]

Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu