DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost :: 1 Bot

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Border Collie - Page 5 EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Border Collie - Page 5 EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Border Collie - Page 5 EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Border Collie - Page 5 EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Border Collie - Page 5 EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Border Collie - Page 5 EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Border Collie - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Border Collie - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Border Collie - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Border Collie

+8
Nunu
LLort
Pia
airedale10
iJazz
iAsh
Kevin
ziva kai tobi
12 posters

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down  Sporočilo [Stran 5 od 5]

101Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Pon 24 Nov - 16:06:14

iAsh

iAsh
Moderator
Moderator

LLort je napisal/a:Ali mislite, da so BC prevec aktivni za sopotnike v hribe in spremljevalce ob teku? Najbolj mi dopadejo avstralci in BC. Sam ne vem ce so BC primerni ker slisim da rabjo ogromno miselne aktivnosti.. Mogoce bi delala kaksen dog sport s psom, ampak zgolj kot hobi, obcasno

Borderji so psi ki poleg fizične zaposlitve rabijo tudi mentalno. Če teh dveh potreb ne zadovoljiš, so borderji nagnjeni k uničevanju raznih stvari, ker pač ne dobijo dovolj zaposlitve.

LLort je napisal/a:Vsec so mi razstavne pesarne, kot Elaeth, Seta del Oro in Spiridom. Sam mi je zelo pomembno zdravje psov, tko da bom zelo vesela, ce mi kdo lahko kaj vec pove o zdravju psov teh pesaren.
Nisem pa sigurna ce bom vzela BC, nagibam se bolj k avstralcem. Je pa odvisno od slovenske vzrejne scene, zal v anglescini ne znam komunicirat.

Kot je že Kaja napisala, Spiridom ni razstavna. Ko pa že omenjaš Elaeth, Seta del Oro: 
Poznam obe vzrediteljici in tudi kar nekaj predstavnikov iz njihovih psarn. Meni se zdita obe psarni zelo vredu, obe vzrediteljici se zelo trudita, in poskrbita da njihovi mladiči pridejo v prave roke Smile Psi pa so tudi karakterno v redu Smile

LLort je napisal/a:Sem dubila tak vtis, ker vzrejajo nenavadnih barv. Ceprav prisegam na dvobarvno (merli se mi ne dopadejo tak zelo). In si zadovoljna sz njo/njim? Da vzrediteljica veliko na zdravje pesov? Malo mi je cudno da imajo tako veliko legel. Sam ne vem kako vzrediteljca zivi, tako da nocem po tem obsojat.

Rasztavna linija mi je bolj vsec zaradi videza. Pa naj bi bili bolj mirni. Jzst nocem pesa, ki bi cele dneve teziu z zogico. Mora znat se umirit

To, kakšne pse po obarvanosti vzrejajo, ravno nima večjega pomena glede razstavne oz delovne linije Wink Največja razlika- če gledamo zunanjost- konstitucija telesa je čist drugačna, razstavčki imajo krajše tace in imajo večjo količino dlake, delavčki pa imajo daljše tace, drugačno glavo, manj dlake (tudi krajšo).

slike za primerjavo
Border Collie - Page 5 10599613_751997028171777_1740469962243424506_n
BB Overcome 
vir slike: blessed borders

Border Collie - Page 5 L.%20be%20true%201
vir slike: http://www.locheilbordercollie.com/internationalnews.htm

In ta tvoj zadnji stavek: mislim, da linija nima ravno tako groznega vpliva na to, koliko ti bo pes težil z žogico, lahko imaš tudi delavčka, ki bo čist brez motivacije, ampak to je odvisno od vzgoje.
Načeloma pa res, delavčki imajo več nagona in več želje po delu.

LLort je napisal/a:Hja to da lahku naucim katerega koli pesa ze vem. Sam rabim takega pesa, ki bi to lahko delal po eno uro na dan, mislim da vsak tega ne zmore

Kot so že drugi povedali, to lahko naučiš vsakega psa. Dvomim pa v to, da bo tudi border 1 uro na dan v eno pobiral krompir na vrtu. To se mi zdi preveč! Nekaj časa še bo mogoče zanimivo, ampak se mu kmalu več ne bo dalo ker ne bo zabavno in preveč obremenjeno, da bi moral 1 uro samo krompir pobirat, z vmesnimi pavzami pa bi seveda šlo, pač motivacije ne sme zgubit in ga nesmeš preveč forsirat k delu Wink ker drugač pa ti sploh ne bo delal ko bo mu preveč.

Takšno je vsaj moje mnenje, ker tudi npr. ne moremo delat s frizbijem eno celo uro, al pa delat na agility parkurju, pes rabi pavzo in med drugim tudi kaj zabave vmes, ne pa samo monotono delo.
Če dam za primer frizbi- vem da bi moj pes cel dan laufal za frizbijem če bi lahko, ampak jaz mu vržem max. 5 diskov  na enkrat, potem pa konec, čeprav je pes še v popolni pripravljenosti, ampak se mi zdi boljše tako, ker bo imel drugič še večjo željo po tem da bo lovil frizbije Razz Zato greva po teh 5 metih delat nekaj drugega, čez nekaj časa pa še lahko enkrat ponoviva Smile



Nazadnje urejal/a iAsh Sre 26 Nov - 20:43:27; skupaj popravljeno 1 krat

102Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Pon 24 Nov - 18:50:51

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Za borderje ne bom nič trdila, ker se ne spoznam na njih tako dobro.
Za avstralca pa mislim, da ti ne bo niti razstavna linija niti delovna tega delala eno uro na dan. Ne gre se za mentalne sposobnosti, ampak, da mu po 15. minutah več ne bo zabavno. Je bolj smiselno, če to eno uro razdeliš na 15 minut čez cel dan. (:

Ne spremljam cele teme, ampak se podpisujem pod ta post, haha. Mislim, da border oz. avstralec nista pasmi, ki ju bi to kaj preveč zanimalo - po konec koncev tudi katero drugo pasmo ne bi, potrebujeta veliko več psihične in fizične zaposlitve kot pa samo delo na vrtu (pobiranje krompirja). Je zanimiv trik in ga lahko psu predstaviš na zelo interesanten način, mislim pa, da to ni stvar, ki bi jo lahko katerikoli pes eno uro delal. Za pobiranje krompirja prosi za pomoč človeka, ne pa si nabavit psa, ker na koncu ne bo delal tega s takšno vnemo kot je bilo sprva mišljeno.

103Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Pon 24 Nov - 19:19:41

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Pia: se strinjam

104Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Tor 25 Nov - 9:22:10

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Airedal10, seveda da bom psa postopoma naucila tega. Z nagrado, v delo ga ne bom silila. Saj tudi ce mi ne bo hotel pomagati, bom pac sama

Iash hvala ti za ta izcrpni post. Sem prisla do sklepa, da bom raje vzela avstralca, ce pa ne dobim nobenega pa bc

105Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Tor 25 Nov - 9:24:35

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Aja pa peso ne bo v pesjaku. To sem rekla za primer, ker se mi zdi da ste me kot srake napadle, da ni fajn da bi pes delal na vrtu. Ce ne drugega bom vesela njegove druzbe ko bom delala

106Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Sre 26 Nov - 16:49:19

jollyvicky

jollyvicky
Novinec
Novinec

Kaja* je napisal/a:Hočem ti povedat to da ko boš imela leglo že zbrano, se boš odločila sama za mladiča. Kaj ti pomaga od vzreditelja mnenje takrat, saj tudi on neve v kakšne pse se bodo razvili Razz

Jst sem od prvega dneva starosti videla kakšni bodo mladički - takšni so bili tudi ob odhodu v nove domove, le še nadgrajeni. Bili so si tako različni, da sem jih tudi priporočala bodočim lastnikom glede na to kaj sem vedela o njih. Na koncu so si jih pa le izbrali sami - točno tako kot bi jih razdelila jaz. In sem prepričana, da bodo, ko odrastejo, ohranili večinoma lastnosti in se v njih razlikovali, ki jih opažam če odkar so se rodili.

Iskreno rečeno, ne poznam toliko show borderjev, poznam pa dosti mešanih in delavčkov. Mama mojega legla je bila ravno nekaj vmes, oče pa ISDS pure working lines - sem ga imela doma teden in pol in se niti v eni napačni luči ni pokazal. Ko se je delalo, je bil zmešan, ko smo bili doma - je spal. Moja psica je ista, pa mu je linijsko skoraj popolnoma nasprotna.

Priporočam pa, da lastniki aussijev govorite o avstralcih, lastniki borderjev pa o borderjih, tisti ki pa nimate doma nobenega od le teh - pa raje ne pišite tako prepričevalskih komentarjev, ker ljudje ki iščejo primernega psa potem sploh ne vedo kaj je res oziroma kaj ne ter dobijo napačen vtis. Moje osebno mnenje.

Pred časom sem tule brala (ne vem če so ti komentarji še vedno ali ste jih zrbisali - nisem šla preverjat) o tem kako imajo borderji oči samo za lastnika, da se ne znajo sprostit in ležat na kavču ter se stisnit k lastniku - moja psica in še 90% borderjev ki jih poznam, imajo skoraj raje cartanje kot pa delo. Kar ne pomeni da ko so enkrat na parkurju/med ovcami/v katerikoli kinološki disciplini, potem neznajo delati. Moja obožuje ljudi, se vrže pred vsakim na hrbet in preliže obraz, ko se pa dela in leta za žogo se pa ne bo umirila dokler ji tako ne rečem jst.. - Meje pa moramo postavljati čisto pri vsakem psu, sploh ko je mladič da se navadi.

In tista debata o tem kakšni uhlji so lepši na psu - halo?! A ni tole tema o delavnemu psu? Od kje je pomembno kako ušesa stojijo?!

Poleg tega - lahko dobiš psa razstavne linije katerega predniki so sami zmagovalci na razstavah - pa je prednikom čisto nasprotje oz na pgoled niti slučajno razstaven, karakterno tudi ne - poznam primer in je res smešno za videt ker psica zgleda čist delavna - temu primerno tudi laufa agility.
Kot se tudi delavne linije ne morejo vse primerjati in metati v isti koš - je toooliko različnih že. Poznam dosti delavčkov, res tistih pašnih prednikov (različnih) in se med seboj neverjetno razlikujejo.

Največ kar lahko naredite pred nakupom je, se pozanimate o veliki večini prednikov - jih po možnosti spoznate - gledate na karakterje ravno tako kot delavne sposobnosti - pa zdravje. Ne se metat v nakup borderja dokler se z nekom ki MOČNO pozna zdravje, ne pozanimate.

Kar se tiče pa izbrianja psa med avstralcem in borderjem - mislim da je tukaj dosti več za omenit kot le koliko energije imasta obe pasmi. (Kar je itak odvisno od linij in predstavnikov) predlagam pa, da se obišče čim več tekem, srečanj, psarn, psov, pa se na podlagi psov odloči kaj ti dejansko bolj ustreza.

107Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Sre 26 Nov - 18:39:52

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

jollyvicky je napisal/a:Pred časom sem tule brala (ne vem če so ti komentarji še vedno ali ste jih zrbisali - nisem šla preverjat) o tem kako imajo borderji oči samo za lastnika, da se ne znajo sprostit in ležat na kavču ter se stisnit k lastniku - moja psica in še 90% borderjev ki jih poznam, imajo skoraj raje cartanje kot pa delo. Kar ne pomeni da ko so enkrat na parkurju/med ovcami/v katerikoli kinološki disciplini, potem neznajo delati. Moja obožuje ljudi, se vrže pred vsakim na hrbet in preliže obraz, ko se pa dela in leta za žogo se pa ne bo umirila dokler ji tako ne rečem jst.. - Meje pa moramo postavljati čisto pri vsakem psu, sploh ko je mladič da se navadi.

HVALA ZA TA SUPER KOMENTAR! En velik podpis pod to in naj vsi preberejo kar je napisano (celoten post).

https://domzavsepse.forumsl.net

108Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Sob 29 Nov - 16:47:49

pa3cija

pa3cija
Novinec
Novinec

Živjo,
Kot sem preletela temo, je tu polno lastnikov pasme Border Collie, katero tudi kupujem. Kupujem pa izključno rodovniškega psa, saj se zavedam pomena le tega in ker tudi vem, da rodovnik ni zagotovilo za zdravje, me zanimajo predvsem kateri vzreditelji oz. psarne priporočate, sama sem jih že dosti pregledala in kontaktirala a me nobena ni pretirano privlekla.Z veseljem pa bi dobila še kakšno priporočilo . Pripravljena sem tudi čakati na leglo, a ker je že sama želja po psu bila dolgoletna, bi si želela mladička najkasneje čez kakšno leto S psom bi trenirala agility, občasno pa tudi paša in frisbee seveda, trikcanje in mogoče kakšna razstava občasno, samo za oceno mi je pa to iskreno najmanj pomembna stvar. Odpiram tudi možnost tujine, a ime veliko prednost in je zaželjeno leglo v Sloveniji. Barvno sem se pripravljena tudi prilagoditi, a je močno zaželjen merle, seveda dam prednost samemu karakterju, liniji in zdravju, pa vseeno tudi vizualn izgled šteje

109Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Sob 29 Nov - 17:25:58

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Katere psarne pa so ti v ''ožjem izboru'', če slučajno katera?(:

110Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Ned 30 Nov - 9:51:48

pa3cija

pa3cija
Novinec
Novinec

Iskreno je še vse odprto, in sprejemam predloge glede psarn&kakšne osebne izkušnje z njimi. V Sloveniji sem za zdaj zapazila predvsem Seta del Oro, Elaeth, Shadow of Aire, Flyline, Spiridom. A se v podrobno raziskovanje le teh še nisem podala , bi pa bila vesela kakšnih mnenj in osebnih izkušenj če jih kdo ima:)



Nazadnje urejal/a pa3cija Ned 30 Nov - 10:21:39; skupaj popravljeno 2 krat

111Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Ned 30 Nov - 10:10:11

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Kakšnega borderja pa si želiš: raztavna linija ali delovna linija?(:
Jaz imam borderko iz spiridoma(in prav tako še dve na tem forumu).

112Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Ned 30 Nov - 11:15:55

pa3cija

pa3cija
Novinec
Novinec

Bolj se nagibam k delovni liniji.
Kakšne pa so tvoje izkušnje s Spiridomom? Sem malo pregledala njihovo spletno stran in so mi njihovi psi vizualno všeč, zanimajo pa me kakšne osebne izkušnje in kako je z zdravjem. Pa seveda me zanimajo izkušnje tudi z drugimi psarnami. Karkoli bi mi prišlo zelo prav, tudi kakšna konkretna legla, ki se pričakujejo ali so morda že skotena.

113Border Collie - Page 5 Empty Re: Border Collie Ned 30 Nov - 11:35:01

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Imaš ZS. Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 5 od 5]

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu