DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 2 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 2 gostov

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 5 EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

+11
Nika
LLort
Lee
aska
Kim*
momokika
Kaja*
airedale10
Pia
Kevin
iJazz
15 posters

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Sporočilo [Stran 5 od 7]

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Kleine Sonntag je na zelo slabem glasu, sicer nič ne rečem, ampak po prebranem jaz ne bi nikoli s tam vzela psa. Če nisem kaj zamešala slučajno, ne dam roke v ogenj.

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

airedale10 je napisal/a:Kleine Sonntag je na zelo slabem glasu, sicer nič ne rečem, ampak po prebranem jaz ne bi nikoli s tam vzela psa. Če nisem kaj zamešala slučajno, ne dam roke v ogenj.


Smem vprašat kaj pa?(: Ne poznam psarne, nikoli nisem niti brala o njej, niti slišala mislim da Razz Ampak me zanima (: če nočeš tu, lahko zs.

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

LLort je napisal/a:Kaksno je vase mnenje o psarni alpine river? Kaj pa psarna Flawless?
Naceloma iscem avstralca, ki je vizuelno lep in pameten.

O pasmah jaz ne bom nič napisala, ker nazadnje, ko sem izrazila svoje osebno mnenje, so me na agility tekmi nadrli in mi grozili s sodiščem, haha. Čeprav nisem nič žalila, ali pa kogar koli obsojala za slabo vzrejo itd. Razz
Izgled vsekakor ni na prvem mestu! Razumem pa, da pričakuješ avstralca takšen, ki ti bo vizualno všeč. A upam, da se zavedaš, da ti vsak dober vzreditelj ne bo uresničil tvojih "vizualnih zahtev".
Zakaj pa pametnega psa? Ker tudi, če je pes pameten, ne pomeni, da ne bo potrebno učenje in socializacija. Mislim pa, da nihče ne bo izbral psa iz legla, ker se mu bo zdel "pameten". Je katera druga lastnost oz. del karakterja bolj pomembna kot pa ta.

LLort je napisal/a:Aja pa delovna linija mi ful ni vsec.
A smem vprašati zakaj delovna? Kaj si sploh predstavljaš pod delovno linijo? A sploh poznaš razliko delovne in razstavne linije pri avstralskih ovčarjih? (:

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Ojoj. sorry

Razumem, samo mislim da ne bo problem dobiti ne-merla sz belino na glavi.
Pameten pes zato, ker bi mi pomagal na vrtu. Krompir na vrtu, sadeze izpod dreves,.. Taksna mala dela bi ga naucila. Razumem pa da bom za to morala vloziti trud. Ja je bolj pomembno da je aktiven, se strinjam

Delovna mi ni vsec, ker imajo manj beline, pa ker so manj odlakani. Pa ker nocejo nehat delat.
Zelo mi je vsec, ce ma avstralec bel gobcek, ovratnik, trebuh. Pa da se zna umirit, ne potrebujem psa sz prevec nagoni. Imamo veliko srn in divjadi tukaj

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Kjara omg haha kr z sodiščem :O a prav ljudje ki so imeli določeno psarno so ti grozili?
Sicer pa negledena to iz katere psarne vzameš psa, če je psarna še nevem kako waw in pesi nasplošno veljajo za pametne je lahko pes (če se ne ukvarjaš z njim in ga ne naučiš pravilno) zelo neumen.
Kdaj boste ljudje nehali gledat na barvo psa...

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Kjara - PODPIS!

https://domzavsepse.forumsl.net

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Bolj mi je zaradi manj nagovonov rasztavna vsec. Ko bom videla leglo, mi bo glede barve vseeno.

Zakaj se mi zdi, da vsi mislijo, da vsak ki hoce rasztavnega pesa naj bi gledal samo na videz? Bodmo realni, vsi ziher gledate vsaj mau na videz, ce priznate ali ne. Ko pa vidite moznosti pase prilagodite, in tako se bom tut jzst

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

LLort je napisal/a:Pameten pes zato, ker bi mi pomagal na vrtu. Krompir na vrtu, sadeze izpod dreves,.. Taksna mala dela bi ga naucila. Razumem pa da bom za to morala vloziti trud.

Delovna mi ni vsec, ker imajo manj beline, pa ker so manj odlakani. Pa ker nocejo nehat delat.
Zelo mi je vsec, ce ma avstralec bel gobcek, ovratnik, trebuh. Pa da se zna umirit, ne potrebujem psa sz prevec nagoni. Imamo veliko srn in divjadi tukaj

Po mojem mnenju je vsak pes pameten. Razlikujejo se samo po drugih značajih karakterja (trma, motivacija, lenoba, hiperaktivnost,..). Pes kateri je trmast, še zdavnaj ne pomeni, da ni pameten. Razz

Prvo sem mislila, da je pisalo, da so ti všeč - moja napaka. Razz
Malo preveč resno jemlješ to zadevo glede videza, ampak, če nočeš zelo aktivnega psa, je potem razstavna vsekakor boljša izbira. (:

Kaja* je napisal/a:Kjara omg haha kr z sodiščem :O a prav ljudje ki so imeli določeno psarno so ti grozili?
Pa ja, čisto brezveze. Razz Mislim, da že samo to obnašanje pokaže na kakšnem nivoju je psarne (katere seveda zdaj tu ne bom izpostavljala), katera niti osebnega mnenja drugih ne prenese.

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Na tole pa res nisem pomislila! No pes mora imeti zeljo po hrani in sodelovanju sz mano.

Mi lahko v zasebno pises kaj je blo tole s sodiscem? Bom zelo vesela, taki vzrediteljici bi se rada izognila.

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Seveda vsak gleda malo na videz ampak res na prvem mestu je karakter. Jaz sem si dolgo nazaj želela blue merla(borderja sicer) ampak zdaj imam sable in barva res pri takih pseh nima posebne vloge (:
A bi z njim/njo trenirala agility? Sicer pa če se spomnim si rekla da rada tekaš in hodiš v hribe. Na avstralce se ne spoznam preveč, ampak pomoje imajo to z borderji podobno: razstavna linija je hitreje zmučena in ima veliko manj energije kot delovna linija. Če se motim me popravi Kjara :oops:
Sicer pa je res brezveze to da ne prenese mnenja nekega človeka Rolling Eyes Mislim da se more vsak zavedat(ki ima psarno) da nebo vsem všeč psarna, da bo kar nekaj ljudi imelo ne prijetno mnenje o psarni itd. In se je treba pač z tem sprijaznit, mnenja/okusi so različni, ne pa kr z sodiščem grozit haha.

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

LLort je napisal/a:Na tole pa res nisem pomislila! No pes mora imeti zeljo po hrani in sodelovanju sz mano.

Z avstralcem sigurno glede tega ne moreš zgrešiti, ker jim družina/lastnik pomeni največ in radi sodelujejo/pomagajo. Moj aussie je naprimer cel navdušen, ko mi pade nekaj na tla in mu rečem, naj pobere in mi prinese. Je pa včasih tudi ena trma, ampak, če znaš psa zmotivirati res ne bi smelo biti problema. (:

Kaja* je napisal/a:Sicer pa je res brezveze to da ne prenese mnenja nekega človeka Rolling Eyes Mislim da se more vsak zavedat(ki ima psarno) da nebo vsem všeč psarna, da bo kar nekaj ljudi imelo ne prijetno mnenje o psarni itd. In se je treba pač z tem sprijaznit, mnenja/okusi so različni, ne pa kr z sodiščem grozit haha.

Evo to! To je tudi moje mnenje (in vseh ostalih, ki sem jim za to povedala). Ne more zdaj psarna pričakovati, da bodo njihovi psi vsem všeč. A ni tako, da imamo vsi različne okuse? Ampak a naj še povem, da glede psov nisem niti podala osebnega mnenja, haha. Razz

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Vids, sej mislim da si vsi predstavljajo neki kaksnega pesa bi meli, ko ga se nimajo. Tut jzst, pole mi bo vseeno.
Nevem ce bi trenirala agility, ker nimamo nobenega v redu drustva tukaj. Mislim da bi rasztavna linija bila dovolijsna za moje potrebe. Veliko je tudi v sami kondiciji pesa, mislim da bi vsak zdrzu eno uro hitre hoje ob meni ko tecem. V hribe pa tut mpocasi hodim.

Nunu

Nunu
Novinec
Novinec

Od kod pa si, če lahko vprašam?

LLort

LLort
Novinec
Novinec

Trenutno zivim v okolici Domzal, selim se v Posocje

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Tudi jaz ti svetujem, da iščeš v tujini, če v SLO ne bo nič Wink Na spetni strani Euro breeder (http://eurobreeder.com/) imaš ogromno psarn iz Evrope. Seveda ne vseh Very Happy

Jaz morem povedati, da mi nobena od teh dveh psarn ni všeč (iz izkušenj z vzreditelji). Vzrokov ne bom pisala.  Ko boš našla kakšno psarno je dobro, če pišeš vzreditelju in se pozanimaš o karakterjih/dejavnostih/problemih njihovih psov, če ne piše nič na spletni strani. Nekateri bodo povedali tako kot v resnici je, nekateri pa bodo svoje pse samo hvalili in hvalili.... Razz

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Lee je napisal/a:Meni sta zelo všeč 2 Avstrijski psarni: MiSombra in Let`s talk about. /

Ni zakaj, rada pomagam, haha. Razz Drugače pa itak veš moje mnenje o tema dvema psarnama - tudi moja favorita za prihodnjega aussie mladička. Držim pesti, da ti uspe prepričat očeta. Mladiček bo vsekakor zakon, v to ne dvomim. Cool

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Nunu

Nunu
Novinec
Novinec

Kaj pa KD Nova Gorica, imajo RO, bi bilo to pre daleč?

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

LLort je napisal/a:Na tole pa res nisem pomislila! No pes mora imeti zeljo po hrani in sodelovanju sz mano.

Mi lahko v zasebno pises kaj je blo tole s sodiscem? Bom zelo vesela, taki vzrediteljici bi se rada izognila.
To ne gre tako da ti rečeš pes moar imeti željo po hrani in sodelovanje z mano. To boš pa moral čisto sam zgraditi, ne glede na to če kupiš delavno ali razstavno linijo boš moral največji delež pasjega navdušenja za delo zgraditi ti sam. Prav tako je kup drugih dejavnikov za gledati kot to, da je pes motiviran na hrano. Je res da je hrana kot motivacija najlažja za uporabo, ampak mislim da izbiranje po tem če je pes motiviran na hrano ali kaj drugega sploh ne bi smelo biti bistvo. Sicer pa je to čisto odvisno od posameznega psa, ne pa od pasme, in v leglu lahko to vidiš samo okvirno - vse drugo zgradiš sam.

Glede pametnosti: to prav tako ni kriterij, po kateremu bi se ločili delavna in razstavna linija. Pametnost zame sploh ni nek pomemben in realen podatek, ker pametni so čisto vsi psi, le da vsak na nek svoj način, prav tako imajo vsi neke svoje slabe značilnosti, ki jih je potrebno upoštevati (kot pri ljudeh - merjenje nekega enotnega inteligenčnega kvocienta ni verodostojno, ker lahko je ena oseba boljša pri matematiki, druga pri jezikih, tretja pri glasbi...).

In še nekaj: od kje pa marsikomu to, da se delavna linija ne zna ustaviti delati? Sicer nisem nek poznavalec, niti nimam doma aussija, ampak po mojem mnenju je to, da se pes ne zna ustaviti delati vedenjska težava, ki jo lahko odpravimo, ne pa neka pasemska značilnost. Jaz sem videla že kar precej delavnih borderjev in avstralcev, pa so se vsi znali normalno obnašati ne da bi ves čas delali, so se ulegli, počivali v boksu... Tako da po mojem mnenju to, da se delavni aussie ne zna umiriti, ni res, čeprav ne morem trditi iz lastnih izkušenj.

Glede barve: ko vidiš, kako ogromno pomembnih kriterijev moraš upoštevati, preden izbereš vzreditelja, da ne govorimo o leglu in o mladiču iz legla, takrat se šele zaveš, kako resnično nepomembna je barva. Saj imamo vsi svoje favorite, ampak jaz bi vsekakor barvo postavila na zadnje mesto, ker mislim da lažje živiš s psom, ki nima veliko beline, pa ti je resnično ''usojen'' po karakterju, kot pa s psom ki je totalna energijska bomba (ja, tudi med razstavnimi so, sem prepričana), pa ima veliko beline. Sem prepričana da ko pride do težav je tista belina zadnja, ki je pomembna.

Če nimaš nobenega društva v bližini pa ni tak problem, da zaradi tega ne bi smel imeti delavne pasme, vsaj po mojem mnenju ne (žal imamo tudi mi prvo dobro društvo 1 uro vožnje od nas...). Obstaja en kup dobrih online tečajev, po katerih lahko delaš, potem ko imaš nekaj izkušenj pa lahko seveda tudi sam. Je sicer dosti težje, kot če imaš inštruktorja dvakrat tedensko na voljo za vse, ampak če se hoče se da vse. Smile

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

airedale10

Z vsem kar si napisala se popolnoma strinjam Smile

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

iJazz:
Jaz ostajam pri delavčkih (hijena na dolgih nogah, al kako že). Razz


nop, ni tak. Si mogoče to mislila? haha, ostalega raje ne bom napisala
nekja na dolgih nogah, s hrbtno linijo kot kamela

Pa to ni moja izjava, tako da smo si na jasnem Smile

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Sicer pa če se spomnim si rekla da rada tekaš in hodiš v hribe. Na avstralce se ne spoznam preveč, ampak pomoje imajo to z borderji podobno: razstavna linija je hitreje zmučena in ima veliko manj energije kot delovna linija. Če se motim me popravi Kjara

Očitno večina ljudi vseeno misli, da je razlika med razstavno in delovno linijo tako velika. Mogoče kot pristaš razstavne linije, me to velikokrat zmoti. Dejstvo je, da razlika kar se tiče aktivnosti ni tako velika. Zdaj ne vem, ali tu mislite na tiste pse z dlako do tal? Ki enostavno niso sposobni dolgo delat? Res ne vem, že dolgo nisem v živo videla takega avstralca. Ko gre za tako aktivne pasme kot je avstralski ovčar (ipd. pasme seveda), se jaz ne bi preveč zanašala na to, da z nakupom razstavčka dobiš neko garancijo, da bo pes manj aktiven in se posledično ne bo treba z njim toliko ukvarjat. Res je, da je odvisno od psarne, vzrediteljev, staršev, same vzgoje. Če se psarna ukvarja samo z razstavljanjem, je lažje pričakovati manj aktivnega psa, kot pa, če se ukvarjajo z agilityjem, pašo - tukaj je dejansko veliko več dejavnikov kot pa samo izbira linije, spet pa nimaš nikjer garancije. Ni res, da se razstavna linija utrudi prej. Predvsem se mi zdi, glede karakterja, razlika med linijami ta, da ima (običajno) delavna linija več pašnega nagona - to pa je dejansko ni skoraj nič povezano z utrudljivostjo - ko se profesionalno ukvarjaš z pašo, morda res štejejo malenkosti. Če želiš psa, ki ga boš lahko uporabljal za pašo, je seveda bolj primerna delovna linija, iz psarne, kjer na prvo mesto postavljajo prav to aktivnost. Drugače pa ne vem od kot vam to, da razstavni avstralski ovčar ne bi zdržal večkrat dnevnih sprehodov, veliko sprehodov v gore, teka?  Rolling Eyes Sicer pa tudi med delovnimi linijami in kombinacijami se najde kakšen ''couch potato''. Razz
Prav tako se karakter psa lahko zelo spremeni in razvije šele v kasnejših letih. Predvsem je odvisno od tvojega vloženega truda v psa, redki psi so ''popolni'' že v leglu - brez prave vzgoje tako ali tako to ni noben. Pa tudi na barvo se ne zanašaj preveč - sicer o tem so ti pa tako že predhodniki pisali spise. Razz

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Pia, en velik podpis. Smile Jaz sicer nimam dosti pojma o aussijih, ampak ob branju te teme pogosto razmišljam prav o tem. Se mi zdi da je aussie že sama po sebi ena zelo energična pasma in da je tudi razstavna linija kar konkreten zalogaj, ki zmore tudi tek, pohode v hribe, delo na vrtu Razz in podobno. Se mi zdi da se marsikdaj malo preveč ločujeta ti liniji... Je pa to samo moje mnenje, kot nepristranske osebe Very Happy ki sta ji obe liniji čisto enako všeč.

LLort

LLort
Novinec
Novinec

No, da razvije zeljo po delu sz mano. Saj vem veliko je v vzgoji.

Delavni mi zgledajo cist drgacni od rasztavnih. Seveda da se mi zdi da je tut v karakterju tako tako. Na delavckih me najbolj moti da imajo vec nagonov, plenski me najbolj skrbi. Pa tut vizuelno mi ne potegnejo
Pia hvala, sem malo zacela ze dvomit, da bi raje vzela delavcka, ker sem dobila obcutek da bi rasztavni samo spali. Vidim da temu ni tako, samo pravega mladicka moram izbrat

LLort

LLort
Novinec
Novinec

A so onlene tecaji v slovenscini? Kako to zgleda? Nevem no, jaz sem skepticna glede kvalitete le tega. Kako instruktor vidi maj delava narobe? Kako vem da sem pravilno popravila, ce me preko telefona ne mora videti?
Imam soseda, ki se spozna na pese. Njegovi so pravi cirkusanti, znajo dati petko! Neverjetno. Mi bo on pomagal kaj uciti

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Kako to misliš,da znajo delati petko? A da ti da petko kot "give me five" ? Smile Avstralca se da naučiti veliko veliko več Wink

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 5 od 7]

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu