DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 7 EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

+11
Nika
LLort
Lee
aska
Kim*
momokika
Kaja*
airedale10
Pia
Kevin
iJazz
15 posters

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down  Sporočilo [Stran 7 od 7]

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

Tudi jaz mislim kupiti psa v bližnji prihodnosti, pa se zanimam zanj že 3 mesece pa povsej verjetnosti bom še nekaj mesecev čakala. Če iščeš psa samo za agillity in ti je 800€ preveč lahko pogledaš tudi v zavetišču. Z pozitivno motivacijo bo vsak pripravljen teči. Psa se nekupuje čim preh ampak se zanj zanima čimprej. In če ti je 800€ zanj prevelik zalogaj pojdi do vet. prepiši cenik in zračunaj koliko te bo prišlo če bo z njim kaj narobe.Potem je tu še hrana,oprema, tečaji so tudi nad gladko nad 100€. Moraš tudi vedeti, da težji je pes večji so stroški. Pojdi z kakšnim na sprehod, da malce spoznaš pasmi, da sama presodiš z kom boš shajala naslednjih 15 let.

airedale10

airedale10
Vajenec
Vajenec

Žlička je napisal/a:Tudi jaz mislim kupiti psa v bližnji prihodnosti, pa se zanimam zanj že 3 mesece pa povsej verjetnosti bom še nekaj mesecev čakala. Če iščeš psa samo za agillity in ti je 800€ preveč lahko pogledaš tudi v zavetišču. Z pozitivno motivacijo bo vsak pripravljen teči. Psa se nekupuje čim preh ampak se zanj zanima čimprej. In če ti je 800€ zanj prevelik zalogaj pojdi do vet. prepiši cenik in zračunaj koliko te bo prišlo če bo z njim kaj narobe.Potem je tu še hrana,oprema, tečaji so tudi nad gladko nad 100€. Moraš tudi vedeti, da težji je pes večji so stroški. Pojdi z kakšnim na sprehod, da malce spoznaš pasmi, da sama presodiš z kom boš shajala naslednjih 15 let.
Oprosti da bom spet kritizirala, saj res ne mislim nič slabega Razz , ampak meni se zdi to tako dvoumno napisano. Obenem praviš, naj gre, če nima denarja, posvojit psa v zavetišče, v naslednjem stavku pa trdiš da če nimaš denarja niti ne kupuj psa, ker veterinar in šolanje znese krepko čez 800€. A to pomeni da zavetiščarji ne potrebujejo hrane, opreme, tečajev in veterinarja, po tvojem mnenju? :O
Psa se, če nimaš 800€ za nakup, ne kupuje, niti zavetiščarja ne, ker čisto z vsakim psom so ogromni stroški, ki hitro znesejo čez 800€.

Če iščeš psa samo za agillity in ti je 800€ preveč lahko pogledaš tudi v zavetišču. Z pozitivno motivacijo bo vsak pripravljen teči.
Od kdaj se psa kupuje za agility? Oprosti ampak kdor si kupuje psa samo za agility, naj gre po robota. Pse imamo ker jih imamo radi, jih crkljamo, uživamo v delu z njimi, imamo spremljevalce pri aktivnosti in podobno, od kdaj jih imamo samo zaradi enega športa? Vem, da je agility popularen in da vedno bolj na vseh forumih in nasploh velja, da si ''in'' samo če treniraš v enem dobrem klubu in si uspešen (aja pa da ne pozabimo na dober fotoaparat in psa iz 1. FCI, ki obvlada 100 trikov in ima svoje videe na yt Rolling Eyes - pa ne mislim na nikogar osebno, ampak samo en trend, ki ga opažam). Ampak zame je to še vedno le pasji šport, le ena aktivnost, kjer se vodnik in pes sprostita in se učita eden od drugega, ni to disciplina za filanje ega in v katero vlagaš vse že od mladiča dalje. Žalostno, da vedno več ljudi vidi v agilityju možnost za doseganje lastnih ambicij, namesto prijatne prostočasne aktivnosti za sprostitev skupaj s psom. :silent: Aja, pa tudi to da bo s pozitivno motivacijo vsak pes tekel ni nujno da čisto vedno velja. Tudi jaz sem bila še nedolgo nazaj takšnega mnenja, amšak ga spreminjam. Marsikateri pes preprosto ne mara hitrostnega premagovanja ovir in ne vem, zakaj ne bi našli za takšnega psa šport, ki ga bolj veseli (aja saj res, če treniraš RO ali kaj drugega kar ni agility nisi tako oboževan Rolling Eyes ). Da se razumemo: vsakega psa, razen tistih s poškodbami, lahko pripravimo do tega, da bo naredil pravilno ovire in da bo tekel v svoji polni hitrosti (ni polna hitrost kraševca enaka borderjevi!). Ampak kje je v tem smisel, če pes veliko bolj uživa kot v nečem drugem? Sploh pa jaz ne bi svetovala nakupa odraslega zavetiščarja za osebo, ki misli resno trenirati agility. Tam so povečini psi, ki nimajo popolne telesne konstitucije za agility (ne zmorejo takih hitrosti kot borderji), razen izjem seveda, poleg tega pa jih ima večina tudi motivacijske in ostale vedenjske težave. Sicer pa kot pravim, sama nekomu, ki kupuje psa izključno za agility, svetujem samo robota...

Pa brez zamere. Smile Ne pravim Žlička da točno to ti trdiš, po pravici povedano močno dvomim in je verjetno spet krivo samo drugačno razumevanje napisanega, ampak sem si tvoje besede izposodila za izhodišče za povedati kar mi že nekaj časa leži na duši... :seopravičujem: In še enkrat, ne ciljam na nikogar osebno, ampak govorim samo o tem, kar vsakodnevno opažam na forumih, facebooku in povsod drugod in sem zgrožena kakšno orodje za doseganje lastnih ambicij postajajo psi...

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Pia je napisal/a:
Ponavadi so delovni psi hitrejši v agilityju in ponavadi so oni bolj vzrejeni za pašo. Seveda pa to ne pomeni, da z razstavnim tega ne moreš početi.
Da se ne bom spet razpisala. To pa res ne drži. Po kakem merilu naj bi bili delovni boljši v agilityju? Razz Po mojem imate vsi v mislih dlakave avstralce z dlako do tal, ki ne morejo delati, ampak koliko takih psov je dejansko v Sloveniji? Večinoma so to le extremi, ki jih vidimo na kaki sliki, še na pasjih razstavah jih ni toliko ipd. Mah, Kirra je razstavne linije in je zmožna prehitet tudi borderja. Ja, so razlike tudi znotraj ene linije. Smile
Saj vsepovsod obstajajo izjeme Razz čeprav nimam avstralca. Ampak ponavadi je ''nasplošno'' znano da so psi razstavne linije(avstralci, borderji ipd.) bolj leni kot naprimer delovna linija. Čeprav za Kirro jaz nebi nikoli rekla da je razstavna linija, meni se ona zdi po karakterju čisto delavna linija. Pravi mali psiho:'D  Ona je meni res tak krasen avstralc z zakon karakterjom Smile čeprav se ne spoznam preveč na avstralce. Ni njen oče bolj delovne linije sicer? (mogoče sem zamešala s kom drugim).  

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Kaja* je napisal/a:
Pia je napisal/a:
Ponavadi so delovni psi hitrejši v agilityju in ponavadi so oni bolj vzrejeni za pašo. Seveda pa to ne pomeni, da z razstavnim tega ne moreš početi.
Da se ne bom spet razpisala. To pa res ne drži. Po kakem merilu naj bi bili delovni boljši v agilityju? Razz Po mojem imate vsi v mislih dlakave avstralce z dlako do tal, ki ne morejo delati, ampak koliko takih psov je dejansko v Sloveniji? Večinoma so to le extremi, ki jih vidimo na kaki sliki, še na pasjih razstavah jih ni toliko ipd. Mah, Kirra je razstavne linije in je zmožna prehitet tudi borderja. Ja, so razlike tudi znotraj ene linije. Smile
Saj vsepovsod obstajajo izjeme Razz čeprav nimam avstralca. Ampak ponavadi je ''nasplošno'' znano da so psi razstavne linije(avstralci, borderji ipd.) bolj leni kot naprimer delovna linija. Čeprav za Kirro jaz nebi nikoli rekla da je razstavna linija, meni se ona zdi po karakterju čisto delavna linija. Pravi mali psiho:'D  Ona je meni res tak krasen avstralc z zakon karakterjom Smile čeprav se ne spoznam preveč na avstralce. Ni njen oče bolj delovne linije sicer? (mogoče sem zamešala s kom drugim).  

Ne, nič kaj delovne linije ni v njenih genih:)
Drugače pa jaz še nisem videla razstavnega avstralca, ki bi se recimo vlekel po poligonu. Razz Ne rečem, da ni izjem, ampak vseeno. Kar se tega tiče se mi ne zdi, da je razlika tako velika med linijama, vseeno so to delavni psi.

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Tako kot je Kaja napisala sem tudi jaz mislila Wink
Pač večina "razstavnih vzrediteljev" se ukvarja več ali manj z razstavami, ne govorim, da se vsi.  Pri delovnih vzrediteljih pa mislim, da prevladuje paša kolikor poznam psarne.

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

pa3cija jaz bi na tvojem mestu počakala na leglo ki ti bo resnično všeč ne pa nekaj na silo ker si pač želiš psa Razz saj je tvoja odločitev, samo povem Wink

Žlička

Žlička
Novinec
Novinec

airdele10 ti pa najdeš v mojih postih zmeraj nekaj, da si dušo olajšaš. Glej če je trenutno 800€ prevelik zalogaj ampak ima stalni dohodek bo imela za hrano, vet... nevem v kakšnih razmerah živi zato sem ji napisala naj si preračuna vse stroške. Ne pravim, da se za zavetiščarje nerabi denarja tudi ti si že pisala komu naj gre pogledat v zavetišče si lahko uzamem uro časa grem po drugih forumih in se grem stavit da sem videla tudi tvoje komentarje ki pravijo pojdi pogledat v zavetišče. Gre se zato, da če ni prepričana kaj hoče in če ji je začetni strošek prevelik že pri 800€ naj malce premisli kaj sploh želi, še vseeno bolje kakšen zavetiščnik kot pa da si nakoplje "čistokrvnega" mešanca prek bolhe. Sama je napisala da želi, da bo pripravljen teči agillity. pa sem vidla pse od doge do čivave v tem športu zato je čisto vseeno katera pasma je naj se ne osredotoči na eno samo zato da bo pripravljen teči agility. Edino, če misli to profesonalno trenirati ampak potem bi že vedela kakšnega psa hoče. Nevem tudi mi nismo imeli 800€ za psa pa sem ga šla iskati v zavetišče pa sem dobila stroškov še vuhuhu ampak denar nikoli ni bil problem, ko se ga je potrebovalo za mojega psa tudi če sem ostala brez službe zanjo se je zmeraj našlo. Evo ravno včeraj je bila na operaciji in če potegnem črto v 2h mescih sem zanjo dala 450€ ali več  operacija je bila še najmanši strošek ampak meni ni problema če delam samo za psa enim je ker imajo še najemnino... Zato pa če misli imeti avstralca ali borederja naj pogleda malce širšo sliko samo za agility je neumnost, preračuna naj stroške, da bo približno vedela koliko pride kaj če se kaj zalomi

Lee

Lee
Vajenec
Vajenec

Forum je zato, da se pove svja mnenja Wink airedale10 je pač napisala pod tvoj post, svoje razmišljanje / mnenje, kar mislim da je dobro. Tudi meni je že večkrat "popravila" in komentirala pa ni bilo čisto nič narobe. Sem bila vesela, da kdo pove svoje mnenje. Smile 
Samo tako, da se ne bo mislilo da mnenja niso zaželjena airedale10, ker so. In ti si do zdaj vedno pisala dobre poste. Wink
jaz bi te celo za moderatorko predlagala hehe
To sicer ni povezano z tole temo, ampak vseeno sem napisala Smile

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 7 od 7]

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu