DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...

Join the forum, it's quick and easy

DOM ZA VSE PSE
Pozdravljeni na forumu DOM ZA VSE PSE!

Če ste eden izmed prostovolcev, ki hoče pomagat živalim, se kaj novega naučiti in biti na tekočem z problemi v Sloveniji se regristrirajte. Registracija je preprosta in kratka, administrator pa bo odobril vaše sodelovanje na forumu v roku 24 ur.

Redni gostje priporočamo registracijo, saj boste s tem lahko pripomogli k koristnosti foruma in izrazli vaše mnenje. Je pa tudi koristna, saj boste odveščeni o novih objavah in lahko boste izražali vaše mnenje ter predloge Smile
Brez regristracije ne vidite:
- kotiček za člane,
- pasme psov,
- pasji videi,
- pasji triki, igre in še kaj,
- pasja prehrana (sodobna pasja kuharica),
- pasji športi,
- pasja oprema,
- nega psa,
- psarne,
- nakup psa,
- pasja vprašanja,
- klepeti,
- tekme,
- razstave,
- forumska srečanja,
- nagradne igre.

Vabljeni, živali nas potrebujejo, da smo nihov glas, ker same tega ne zmorejo...
DOM ZA VSE PSE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za vse mešančke, rodovniške pse in mačke :)

Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 65, dne Sob 3 Jun - 0:55:17
Latest topics
» NAŠ JE PA TA TEDEN TAKO PRIDEN
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyPet 6 Feb - 20:03:56 by Žlička

» Črni laponski pes
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyČet 5 Feb - 20:43:31 by Žlička

» Mikrosporija
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptySre 4 Feb - 19:11:53 by Anubis

» Prostata pri psih
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptySre 4 Feb - 13:22:37 by Anubis

» Dva mlada psička iščeta stalen dom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyNed 1 Feb - 22:22:28 by Žlička

» Čudovita zgodba
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyNed 1 Feb - 19:51:33 by Žlička

» Vprašanje za admine
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyPet 30 Jan - 23:08:10 by Anubis

» Hemangiosarkom
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyPet 30 Jan - 22:35:48 by Anubis

» Leptospiroza
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 EmptyPet 30 Jan - 21:47:05 by Anubis


You are not connected. Please login or register

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd]

+11
Nika
LLort
Lee
aska
Kim*
momokika
Kaja*
airedale10
Pia
Kevin
iJazz
15 posters

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down  Sporočilo [Stran 2 od 7]

Kaja*

Kaja*
Vajenec
Vajenec

Waaw Kjara Wi ima noro obarvanost! *o* Maš kako skupno slikco od Jazza in Wi? A so vsi v leglu tak veliki kot Jazz?Very Happy (ni mišljeno nesramno)

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Anja je napisal/a:Torej Kevin zdi se mi, da za BOCA ali Aussija nisi ravno primeren.
NE želim izpasti kot contrtol freak, a imam občutek, da te bo ta nenadna zagnanost itak minila ko boš spet zagledal lepe azilske očke Smile Kot si t storil pri Becci, pa čeprav odločen za Velikega švicarja.


Zakaj?
1. Si človek z zeelo majhno mero strpnosti.
Kar Becca ne naredi se že jeziš in sekiraš kaj si drugi mislijo, da ti ne bi sramote nardila.
Recimo se ne vsede v 1.2.3. poskusu nanjo kričiš ali vsaj močno povzdigneš glas.
Prosim priznaj, in jemlji kot dobronamerno.
Sem velikokrat zraven a sem raje tiho.

Glej, BOC in Aussie sta zelo občutljiva psa, in kolikor sem jih uspela spoznati jim tak način ne odgovatja oz. nekateri se celo bojijo in trmarijo.

Z Becco si vse počel čim hitreje, nisi ji dajal časa ki ga potrebuje, je iz zavetišča, kar ti je takrat rekel že Blaž če se spomniš.

Kadar te ne razume kaj želiš sem opazila, da si kar hitro povzdignil glas.
Opazovala sem vaju v zavetišču in takrat v varsrvu in parku, so bile stvari, za katere ti ti DVE pasmi srčno odsvetujem, VSAJ do nadaljega.

Tudi sam si priznal, da nimaš živcev, prosim premisli.

Aussie na prejšnji strani in Jazz sta skorsj identčna in če boš najdel super vzreditelje in ti bo vzreditelj velel, da ti karakterno v leglu odgovarja SAMO črno bel pes, oprosti DVOMIM, da boš šel čes to zagretost do blue merlov.

Zdi se mi, da če ti ne bi bil pes takoo poseben in vizualno všečen, se za tako športnega psa ne bi odločil,.

Recimo: Če bi imel samojed tako športni duh in karakter BI GA VZEL?Seveda ne, ker ni blue merl.

Želim ti povedati, da se mi zdi, da res samo siliš v barvo in NE zaradi samega karakterja, če razumeš.

A želiš si izstopati z videzom in brezhibnimi trikci zato si mi tudi rekel, da Becca NIKOLI ne bo kot od Žive KAI.
In si imel razočaran pogled glede trikcev, kevin tekmovalnost NI NIČ!

Prosim glej na SEBE, NA PSA in DOBROO premisli če je to pes, ki ti ustreza.

PROSIM razumi mojo zavzetost, pač obožujem pse in mi ni vseeno, je pa grozno dobronamerno mišljeno. Smile

Moj naslednji pes bo rodovniški, v to sem skoraj prepričan, ker si že dlje časa to prizadevam.

Govoriš, kar se je dogajalo pred pol leta, zdaj oprosti, ni več tako. In ne, ni blo na srečanju z Živo tako, takrat sem povzdignil glas, ker se je začela dreti na mimoidočega. To je moj način vzgoje in ga sprejmi, ker me ne boš spremenila. Neke stvari ti dam prav, te ti ne bom.

Ti si z Nalo delala vse popolno? HMMM, ne bi rekel, zdaleč ne. Tudi Becca je moj prvi pes in mislim, da imamo vsi težave s tem, še kako "literarno" podkovani. Tako, da ne mi s takimi naprej hodit - vsi delamo napake.

A sem rekel, da grem jutri ponj? Ne, čez 5 ali 10 let komaj - ko bodo pogoji.

Res jih nimam, ampak se trudim in izboljšujem. Ne moreš to v enem dnevu spremenit.

Ni res. Če bom v prihodnosti prišel k vzreditelju in mi bo pes karakterno odgovarjal, všečen pa mi ne bo - GA NE BOM VZEL. Gledam na vse. Torej bom dalje iskal. Enkrat bom dobil željeno.
 
To je realno - res ne bo, ker ni BOC. Priznam, da ne bo. Zakaj bi si sam sebi lagal, če vem, da ne more biti. In to ne pomeni, da tekmujem, ker te bi z Becco cel dan delal na trikih - pa ne. Sama veš, kakšen sem ko tekmujem.

Da, mi ustreza in takšna je moja odločitev. In psa si bom nabavil - ufff, kdaj komaj.

Pa spomni se, koliko pasem si ti menjala - vsak teden drugo. "Pa ta ni primerna ker to, pa to, ta isto ne, to hočem." Naslednji teden vseee obratno. Ja, smo ljudje, delamo napake.

https://domzavsepse.forumsl.net

Gost

Anonymous
Gost

Saj vseeno, ni bilo pa mišljeno, ko se je drla na človeka ampak na primere ko ni želela sesti, čakati ipd. Smile

Ma ok očitno se ne vidiš, slišiš...
Jaz tukaj nimam pravice govoriti tako, da bom utihnila Smile

Moje spreminjanje pasem? Ker sem na realnih tleh vedno ugotovila, da pač niso zame.

Ok, zaključim.

Gost

Anonymous
Gost

Se pa strinjam s tem, da vsi počnemo napake Smile

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Anja je napisal/a:Saj vseeno, ni bilo pa mišljeno, ko se je drla na človeka ampak na primere ko ni želela sesti, čakati ipd. Smile

Ma ok očitno se ne vidiš, slišiš...
Jaz tukaj nimam pravice govoriti tako, da bom utihnila Smile

Moje spreminjanje pasem? Ker sem na realnih tleh vedno ugotovila, da pač niso zame.

Ok, zaključim.

Ja? Tega na srečanju ni bilo.

Zakaj ne? Forum je, da se pogovarjamo, razmenjamo mnenja, kritike itd. Imaš in vsi imamo - nič hudega, pač imava tukaj (kot redko) različno mnenje Smile

Uff, tudi jaz sem ogromno pasem že šel skozi in ugotovil, da niso zame. Pač sem jih odstranil. Pa še imam ogromno pasem, ki si jih želim, ampak nisem še vse pregledal. Saj je razumljivo, da si ugotovila, da niso zate in si jih odstranla. Ampak včasih se ponovno vračaš na njih oops ... Kakorkoli Smile

Aja, pa ni prepir, samo izmenjava mnenj Smile

https://domzavsepse.forumsl.net

Gost

Anonymous
Gost

Saj veš, da ostajam na BŠO in zavetiščarjih Smile
Na srečanju je pa še kako bilo, Kevin, mislim, da je tudi Živa opazila.
Nekaterih stvari se pač ljudje ne zavedamo, da jih počnemo, tudi jazse kdaj zmotim in kaj nepravilno reagiram pri Nali in kasneje prepozno dojamem Razz

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Jaz se pri sedi pa res ne derem :O Ne vem, kaj si gledala. Jaz samo močno zategnem povodec, da se vsede. Ne derem se :O

Priznam pa, da sem kje drugje povzdignil glas, žal nenamenoma.

https://domzavsepse.forumsl.net

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

O tistem z Wi, razstavno in delovno linijo bom kar zaključila, ker nima smisla. Razz

Se pa strinjam z Anjo. Oprosti Kevin, če zveni nesramno, ampak od kar govoriš o borderjih in aussie-jih vedno slišim samo barvo. Imam občutek, da sploh nič ne veš splošno o tih dveh pasmah. Če bi ju rad imel, bi se pomojem bolj poglobil v njo (karakter, linije, psarne, nagon, izgled, razlike, bolezni,..). Vsekakor pa aussie potrebuje nežno roko (kot je že Anja napisala), ker je tako navezan na lastnika. Hitro ti lahko zameri, pa je lahko posledica samo povzdignjen glas. Tudi stavek, da če bi ti karakter ustrezal, ampak barva ne, me je šokirala. Jaz sem si mladička rezervirala že, ko še se niti skotili niso in če bi bili samo črno beli, kaj potem? Če bi imel kdo takšen karakter kot Jazz, zakaj ga ne bi vzela? A bi ga imela kaj manj rada, ker ne bi bil merle? Ne. Je bolj naključno, da je Jazz red merle in to samo zato, ker sem si želela samčka. V leglu sta bila samo dva: Power in Jazz. Odločitev je padla takoj, ker je Jazz ves čas preživljal z mano, Power pa tacal po svoje. Pa mislim, da ti glede izbire mladička lahko Isa marsikaj pove. Ker je tudi ona hotela na začetku črno-belega, zdaj pa ima blue merla. Zakaj? Predvidevam, da zaradi karakterja. Wink

Kaja* je napisal/a:Waaw Kjara Wi ima noro obarvanost! *o* Maš kako skupno slikco od Jazza in Wi? A so vsi v leglu tak veliki kot Jazz?Very Happy (ni mišljeno nesramno)

Ne, skupne žal nimam. Crying or Very sad Morem v kratkem uredit, na kaki frizbi tekmi ali srečanju. (:
Jazz je edini, ki je tako velik, haha. Sestrice so vse dosti manjše in drobne, še Power (bratec) je manjši. Tako, da ne vem po kom je ta gen prevzel, ker tudi Willi (oče) ni tako velik. :'D

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Gost

Anonymous
Gost

Kaj pa kakšne slikce od Powerja ali ostalih iz legla, morda stašev?
Sorry firbec me mantra, se opravičujem če sem kje zgrešila ampak res spremljam toliko tem, forumov, da huh zamešam.

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

iJazz je napisal/a:Se pa strinjam z Anjo. Oprosti Kevin, če zveni nesramno, ampak od kar govoriš o borderjih in aussie-jih vedno slišim samo barvo. Imam občutek, da sploh nič ne veš splošno o tih dveh pasmah. Če bi ju rad imel, bi se pomojem bolj poglobil v njo (karakter, linije, psarne, nagon, izgled, razlike, bolezni,..). Vsekakor pa aussie potrebuje nežno roko (kot je že Anja napisala), ker je tako navezan na lastnika. Hitro ti lahko zameri, pa je lahko posledica samo povzdignjen glas. Tudi stavek, da če bi ti karakter ustrezal, ampak barva ne, me je šokirala. Jaz sem si mladička rezervirala že, ko še se niti skotili niso in če bi bili samo črno beli, kaj potem? Če bi imel kdo takšen karakter kot Jazz, zakaj ga ne bi vzela? A bi ga imela kaj manj rada, ker ne bi bil merle? Ne. Je bolj naključno, da je Jazz red merle in to samo zato, ker sem si želela samčka. V leglu sta bila samo dva: Power in Jazz. Odločitev je padla takoj, ker je Jazz ves čas preživljal z mano, Power pa tacal po svoje. Pa mislim, da ti glede izbire mladička lahko Isa marsikaj pove. Ker je tudi ona hotela na začetku črno-belega, zdaj pa ima blue merla. Zakaj? Predvidevam, da zaradi karakterja. Wink

Jaz tukaj zaključujem, ker ne bomo nikoli skupaj prišli. Sicer pa je tako ali tako moja odločitev kaj bom storil. Vseeno mi je kaj drugi pravite, sem pa hvaležen za nasvete, čeprav jih ne sprejemam v celoti. Nekatere 100% nekatere delno. Priznam pa, da se še nisem ukvarjal s pasmami preveč. Mogoče sem kaj prebral itd. Zakaj se bi, ko pa ga dobim komaj čez recimo 10 let :O Sem dajal večji povdarek na pasme, ki so mi všeč, ampak nisem pa razvijal študija - in se vidi Smile Upam, da je to konec debate.

https://domzavsepse.forumsl.net

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Zakaj se bi, ko pa ga dobim komaj čez recimo 10 let

Zakaj pa si ne bi že zdaj vsega prebral in preučil pasmo do potankosti, spoznal čim več predstavnikov ipd.? Smile Sej ni nič, če dobiš psa komaj čez 5, 10 let. Mogoče boš ugotovil, da pasma ni zate, če pa ne, pa ti bo dodatno znanje o pasmi samo še prav prišlo. Smile

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Zakaj se pa ne bi že zdaj poglobil v pasmo, če ti je všeč in si tako prepričan, da jo boš imel v prihodnosti? Jaz sem takoj začela vse možno raziskovat o pasmi, spoznavati ljudi z aussieji, kontaktirati vzreditelje,.. Hitreje imaš neko znanje o pasmi, bolje je. Mogoče še ugotovi, da ti kaj ne ustreza. Pač ja, točno to kaj je Pia napisala. Wink

Anja je napisal/a:Kaj pa kakšne slikce od Powerja ali ostalih iz legla, morda stašev?
Sorry firbec me mantra, se opravičujem če sem kje zgrešila ampak res spremljam toliko tem, forumov, da huh zamešam.

A skupaj z Jazzom, ali te posamezne fotke zanimajo? (:

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Ok, saj vama dam prav Smile Čeprav dosti lastnikov že poznam? Vidve poznata sebe? HAHA! Definitivno bom še raziskoval Smile HVALA!

https://domzavsepse.forumsl.net

Gost

Anonymous
Gost

Vseeno Kjara Very Happy
Samo, da vidim lepotce Very Happy Res so zanimiva in posebna pasma!
Zanimive in odštekane barve vedno znova rada pogledam Smile

Jaz o švicarjih tudi sanjam, berem, spoznavam, hodim na razstave že 5 let,(čeprav ga bom pomoje dobila še čez enakih toliko in več let) ni mi žal, sem samo še bolj zagreta in imam vedno neko delo, vmes sem sicer brala tudi o drugih pasmah, a vedno ugotovila, da je švicar tisti moj sanjski pes, ki mi ustreza v semn, pri vsaki pasmi me je nekaj zmotilo, čeprav vseeno dopuščam možnost zavetiščarju, odvisno od situacije in stanja Smile Mogoče mi bo kakšen rešenček stopil <3 Smile

OK OT



Nazadnje urejal/a Anja Ned 2 Nov - 14:42:15; skupaj popravljeno 1 krat

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Ja, naju s Kjaro poznaš, haha. Še koga? Razz
Ne moreš se samo na dva psa zanašat, ki ju poznaš. Onadva sta itak zmešana. Very Happy
Kjara, maš še kako fotko od Wind? (Se mi zdi, da ji je tak ime - tisti, ki je skoraj cela rjava?)

Gost

Anonymous
Gost

Meni se je zanimivo pogovarjati z lastniki iz tujine in iz cele Slovenije tako dobiš sliko 1000 različnih karakterjev v SAMO eni pasmi Razz

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Ok, koga pa še naj :'D haha..

Borderjev več poznam, ker sem se bolj zanimal za njih...

https://domzavsepse.forumsl.net

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Pia: Se strinjam, haha. Sva samo dve od MNOGIH ostalih. Razz
Zmešana na kubik, haha. :'D Mam nekaj fotk od Wind, samo so že stare, ker je skoraj ne vidim. :c

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img8044
Sestrica Fly

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img8219
Power (bratec) in Jazz

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img8159
Flo (sestrica) in Jazz

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img8154x
Wind (sestrica)

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img2491xy
Lucy Lou (mamica) in Jazz

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img2497x
Jazz, Lucy Lou in Fire

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img2499x
Fire (sestrica)

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 100133926570535577017482
Marla (včasih Sunny) - sestrica

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Kaaaaaj :O Čudovito leglo :O Zdaj mi pa res več ni jasno nič :O Na nekaterih slikah mi je Wii čisto lepa, na drugih pa ne :O

Kakorkoli - Kjara vsa čast, da si poslikala leglo ^^ Awesome Very Happy

https://domzavsepse.forumsl.net

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Ta Fire mi je vizualno res lepa. Kam pa je šla?
Na kateri sliki tu vidiš ti Wi, Kevin? Razz



Nazadnje urejal/a Pia Ned 2 Nov - 15:13:21; skupaj popravljeno 1 krat

Gost

Anonymous
Gost

Mamica zgleda tako prikupno majhna proti Jazziju 💥
Kakšni cukri so!!

HVALA za fotke res polepšajo dan!
Flo in Power sta fuul dobra Very Happy
Marla je zanimive barve Smile
Majo pa ful lepo konstitucijo Smile

iJazz

iJazz
Moderator
Moderator

Kevin: Če pa Wi tu sploh prilepila nisem, haha. Razz To je blo na srečanju in so fotke že leto stare (mislim, da ste opazili, haha. :'D). Na drugem srečanju se bom bolj s fotkami potrudila, pa da bo res vsak imel svojo fotko. Razen Marle. :c

Pia: Wind je ostala pri Vesni in je res super psica. Vedno nasmejana in polna energije. Me na Kirro spominja. Smile

Anja: Ni zakaj. Flo je meni zraven Jazza najboljša iz legla (glede karakterja). Sem tako vesela, da sta se z lastnico v Maribor preselili in ju vidim vsak teden na agility-ju. Smile Jazz in Flo rabita NUJNO novo skupinsko! Marla je tudi meni krasna. <3 Škoda, ker je v Nemčiji.

http://kjara-kocbek-animalphotography.weebly.com/

Gost

Anonymous
Gost

Res so eno posebno leglo Very Happy

Fajn je imet rodovnik veš točno za vsakega psa Very Happy Velika prednost Razz

Kevin

Kevin
Administrator
Administrator

Ajaa, fail :'D Oprosti :'D Ti so mi res vsi všeč :O:-):

https://domzavsepse.forumsl.net

Pia

Pia
Vajenec
Vajenec

Zanimivo, nisem vedela, da je ostala pri Vesni. Smile



Da prilepim še dva, ki sta sicer dokaj ena redkih razstavnih linij brez velike beline, sta mi pa krasna:) In ja, ti psi so za mene razstavna linija, ne pa psi z dlako do tal in nezmožnostjo za kakršno koli delo ... :/
Oba iz leglo S (Puella Fera);

Simply Chocolate
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img_7673
Ušesa:*

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 Img_5195

Vir: klik

Sherlock's Secret
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 10155319_670719996316497_7158125344978648285_n

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 10176174_670714729650357_2571705687196118297_n
(Ta sigurno velikokrat sliši, če ima doma bernca Razz)
Vir: fb, (c) Tereza Jindrova

Naj povem še, da če bi imela pogoje za še enega psa, me noben ne bi mogel ustavit, da ne bi enega od teh (oz. iz celega legla vzela domov), ker so bili res krasni mladiči, karakterno pa itak, od ene mojih najljubših psic:)

Še en psička iz tega legla (ne morem si pomagat):

Skandal Beauty
Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 1620397_4833677895443_437280622762631775_n

Avstralski Ovčar [Australian Shepherd] - Page 2 1097957_3523541702857_1826201604_n

Vir; fb, (c) Péťa Listopadovic

Sponsored content



Nazaj na vrh  Sporočilo [Stran 2 od 7]

Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu